گوناگون

بیانیه اعتراضی و تند باشگاه استقلال علیه داوری بازی دیشب

بیانیه اعتراضی و تند باشگاه استقلال علیه داوری بازی دیشب

باشگاه استقلال با صدور یک بیانیه ضمن اعتراض به داوری بازی برابر مس رفسنجان بابت قضاوت شهرآورد ابراز نگرانی کرد.

تیم فوتبال استقلال تهران در حالی روز گذشته برابر مس رفسنجان در جام حذفی فوتبال ایران شکست خورد که به زعم کارشناسان داوری گل دوم تیم مس رفسنجان آفساید بود.

همچنین استقلالی‌ها اعتقاد داشتند پنالتی خراب شده صالح حردانی هم باید تکرار می‌شد زیرا بازیکنان مس رفسنجان زودتر از زده شدن ضربه وارد محوطه شده بودند.

در همین رابطه لحظاتی قبل باشگاه استقلال با صدور یک بیانیه نسبت به داوری این بازی اعتراض کرد و از دو هفته پیش از شهرآورد تهران، بابت قضاوت این مسابقه ابراز نگرانی کرد.

در بیانیه استقلال آمده:

شاگردان جواد نکونام در شرایطی با شکست ۲ بر صفر مقابل مس رفسنجان از دور رقابت‌های جام حذفی کنار رفتند که اشتباهات داور و کمک داور اول بازی منجر به حذف استقلال شد.

صرف نظر از پنالتی استقلال که به دلیل ورود زودهنگام بازیکن مس رفسنجان به محوطه جریمه قبل از برخورد پای پنالتی زن استقلال به توپ، طبق قانون باید تکرار می‌شد، گل دوم مس رفسنجان در موقعیت صد درصد آفساید به ثمر رسید و گل سالم استقلال هم در دقایق پایانی به اشتباه مردود شد تا همین سه اتفاق، جای برنده و بازنده را عوض کند.

حذف استقلال از جام حذفی که محصول اشتباه داور و کمک داور بود، ما را پیرامون قضاوت دربی دچار تردید می‌کند.

از فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کمیته داوران تقاضا داریم با توجه به اهمیت دیدارهای آتی لیگ برتر به ویژه دربی سرخابی، دقت و نظارت‌ بیشتری روی داوری‌ها داشته باشند تا حق استقلال و هواداران فهیم مجموعه آبی بیش از این پایمال نشود.

به‌خصوص اینکه در دربی سرخابی نیم فصل اول همگان به وضوح دیدند اگر تکنولوژی وی ای آر نبود، باز هم حق استقلال در روز روشن خورده می‌شد.

باشگاه استقلال همچنین با احترام به زحمتکشان جامعه داوری، یادآور می‌شود اشتباهات خواسته یا ناخواسته، یک جام را به راحتی از استقلال گرفته و این انتظار معقول است که نظارت بیشتری روی داوری‌ها صورت پذیرد تا هواداران استقلال احساس نکنند برای ناکامی تیم محبوب آنها عمدی در کار است و موانعی عامدانه بر سر راه موفقیت استقلال قرار می‌گیرد.

باشگاه استقلال خلاف رویه باشگاه‌هایی که با هوچی‌گری و ایجاد هجمه روی داوران سعی در جمع آوری امتیاز دارند، همواره از ایجاد هرگونه فشار روی داوران پرهیز داشته و انصاف نیست این اخلاق مداری و رعایت اصول جوانمردانه منجر به ضرر این باشگاه شود و ناخواسته بقیه باشگاه‌ها هم برای احقاق حقوق خود به رویه اعمال فشار بر داوران، روی بیاورند.

 

منبع: ورزش۳

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار