گوناگون

ستاره ایرانی جانشین سردار آزمون در روسیه+ عکس

ستاره ایرانی جانشین سردار آزمون در روسیه+ عکس

طاهری چهارمین ایرانی روبین کازان پس از سردار آزمون، رضا شکاری و علیرضا حقیقی است.

به گزارش همشهری آنلاین کسری طاهری به عنوان یکی از ستاره‌های تیم زیر ۱۷ سال فوتبال ایران در جام جهانی جوانان با عملکرد درخشان خود مورد توجه تیم‌های اروپایی قرار گرفت و حالا کسری طاهری متولد ۱۳۸۵، مهاجم بااستعداد از دیار یاسوج که در حال حاضر بازیکن تیم فوتبال نوجوانان فولاد مبارکه سپاهان و بازیکن تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران است که در در چهار بازی جام جهانی زیر 17 سال، دو گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد راهی روبین کازان روسیه شد.

این فوتبالیست ۱۷ساله در مجموع در ۱۵ بازی در تیم ملی ایران شش گل زد و چهار پاس گل را هم برای هم‌تیمی‌هایش تدارک دید. طاهری در سن ۱۱ سالگی برای شرکت در تست تیم سپاهان به اصفهان آمد و پس از گذشته یک هفته از تست‌گیری، توانست نظر استعدادیابان را به خود جلب کند و عضو این باشگاه بزرگ شد. او در حال حاضر ۶ سال است که بازیکن تیم فولاد مبارکه سپاهان شده و این انتقال او را در مسیر الگوی خود سردار آزمون قرار داد و حال کسری طاهری به عنوان جوان‌ترین لژیونر فوتبال ایران شناخته می‌شود.

4978734

او پیش‌تر با پیشنهاد زسکا روبرو شده بود اما پس از تکذیب این انتقال، روبین کازان باشگاه سابق رضا شکاری، علیرضا حقیقی و سردار آزمون برای جذب او پیشقدم شد و حالا این انتقال به صورت رسمی اعلام شد تا او به عنوان یک چهره جوان راهی روسیه شود و این انتقال شبیه به انتقال سردار آزمون در هفده سالگی به روبین کازان است.

سردار آزمون زمانی که ۱۵ سال سن داشت به جوانان سپاهان پیوست. درحالی‌که آزمون در سفرهای تدارکاتی سپاهان در ترکیه حضور پیدا کرده بود، اما بازی رسمی برای این باشگاه انجام نداد ولی در جشن قهرمانی سپاهان در لیگ برتر ایران در فصل ۹۱–۱۳۹۰ حضور پیدا کرد.

در طول فصل ۹۲–۱۳۹۱، به لطف نمایش عالی آزمون در تیم جوانان ایران، سردار مورد توجه چند باشگاه اروپایی، از جمله روبین کازان قرار گرفت. آزمون زمانی که اواخر همان سال در سن ۱۷ سالگی به روبین کازان پیوست، جوان‌ترین لژیونر ایران شد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار