گوناگون

علت خداحافظی تیم داوری ایران با جام ملت های آسیا

علت خداحافظی تیم داوری ایران با جام ملت های آسیا

دبیرکل فدراسیون فوتبال از علت خداحافظی تیم داوری ایران با جام ملت های آسیا صحبت کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ هدایت ممبینی در حاشیه مراسم تفاهم نامه بین فدراسیون فوتبال و موسسه خیریه کودکان بی سرپرست اظهار کرد: فدراسیون فوتبال برای تورنمنت جام ملت‌ها از قبل مسائل را تدارک دیده و تمام فیفادی‌ها را پر کرده بودیم. کادرفنی داخلی خوبی انتخاب شد. بازیکنان باتجربه‌ای هم داریم. وقتی در قطر بودم، احساس کردم همدلی و اتحاد خیلی خوبی بین بازیکنان وجود دارد. با فوتبالی هم که ارائه کردیم، یکی از امیدهای قهرمانی این تورنمنت هستیم.

وی افزود : در فوتبال نمی‌توان نتیجه را پیش‌بینی کرد اما در جو قطر مشخص بود و مربیان تیم‌های دیگر هم اذعان داشتند ایران یکی از قدرت‌های جام است. امیدوارم با همدلی، هرچه در توان دارند بگذارند تا با دست پر از جام خارج شویم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا دلیل بازگشت موعود بنیادی‌فر به کشورمان پس از فقط یک قضاوت در جام ملت‌ها، گفت: مسابقه‌ای که بنیادی‌فر آن را قضاوت کرد، از لحاظ داوری شرایط خیلی خوبی داشت. جام ملت‌ها با VAR برگزار می‌شود و لیگ ما هم این سیستم را ندارد. موعود بنیادی‌فر تنها داور ایرانی است که این مدرک را دارد و درصدد هستیم در یک تا ۲ هفته آینده سایر داوران ما نیز این مدرک را بگیرند. تاکنون داوران خود را برای گذراندن ۲ دوره آموزشی به عربستان فرستاده‌ایم و کلاس‌های خود را تکمیل می‌کنند. فقط یک بازی کوتاه می‌ماند. طبق صحبتی که با فدراسیون ازبکستان داشتیم، می‌توانند در مسابقات کافا این بازی‌ها را قضاوت کرده و مدرک بگیرند.

ممبینی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل خداحافظی بنیادی‌فر این بود که تجربه کمتری در قضاوت با استفاده از VAR داشت. طبق صحبت با مسئولان کمیته داوران AFC گفتند می‌خواهند از داوران کشورهایی مثل امارات، قطر، استرالیا، کره‌جنوبی استفاده کنند که تجربه بیشتری در این زمینه دارند. مشکلی بابت قضاوت بنیادی‌فر نبود اما از مرحله یک هشتم باید برخی داوران بازگردند و برخی نیز کار خود را ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: داوری بنیادی‌فر و تیم ایرانی هم خوب بود. ان‌شاءالله در تورنمنت‌های بعدی قضاوت‌های بیشتری از تیم‌های داوری ایران خواهیم داشت.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار