گوناگون

جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳؛

ایران ۲- ۱ امارات؛ صعود مقتدرانه یوزهای ایرانی به مرحله حذفی

ایران 2- 1 امارات؛ صعود مقتدرانه یوزهای ایرانی به مرحله حذفی

ملی پوشان ایران با نمایش هجومی مقابل امارات و زدن دو گل سالم و سه گل مردود به برتری رسیدند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ ملی پوشان فوتبال ایران موفق به کسب پیروزی چهار بر یک در شروع کارشان در جام ملت‌های آسیا شدند و پس از آن هم هنگ کنگ را با یک گل شکست دادند تا صعودشان را از گروه C قطعی کنند، اما شاگردان امیر قلعه‌نویی اکنون هم در تلاش برای برتری برابر امارات هستند تا صدرنشینی متقدرانه‌ای داشته باشند ولی در آن سوی میدان نیز اماراتی‌ها با کسب چهار امتیاز نشان دادند تیم دست و پا بسته‌ای نیستند و با هدایت پائولو بنتو برای موفقیت تلاش می‌کنند.

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علی قلی‌زاده، مهدی قایدی، مهدی طارمی و سردار آزمون.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

پخش زنده؛ ایران 1- 0 امارات+ حواشی و دقایق حساس

تیم ملی امارات

خالد عیسی، خالد الظنحانی، خالد الهاشمی، بدر ناصر، زاید سلطان، حارب عبدالله، عبدالله رمضان، ماجد راشد، طحنون الزعابی، علی صالح و یحیی الغسانی

سرمربی: پائولو بنتو

پخش زنده؛ ایران 1- 0 امارات+ حواشی و دقایق حساس

شرح گل

ایران یک - امارات صفر (دقیقه 26: مهدی طارمی): پاس چیپ در عمق و استثنایی سردار آزمون از بالای سر دو مدافع امارات، در موقعیت تک به تک به مهدی طارمی رسید تا او با ضربه بغل پا دروازه خالد عیسی را باز کند.

ایران 2 - امارات صفر (دقیقه 65: مهدی طارمی): سردار آزمون با توپ‌ربایی عالی روی اشتباه خط دفاعی امارات خلق موقعیت کرد که پاس در عمق او را مهدی طارمی با شلیک دیدنی به کنج دروازه فرستاد.

ایران 2 - امارات 1 (دقیقه 3+90: یحیی الغسانی): پاس در عمق تماشایی بازیکنان امارات از زمین خودی به سمت چپ زمین برای یحیی الغسانی، نفوذ سریع، سرتوپ و شوت این بازیکن دور از دستان بیرانوند تبدیل به گل اول امارات شد.

دقایق حساس:

دقیقه 2: پاس در عمق زیبای قلی‌زاده و ارسال خطرناک محرمی پس از برخورد به مدافع امارات به کرنر رفت.

دقیقه 3: شوت راه دور حاج‌صفی دقت لازم را نداشت و راهی اوت شد.

دقیقه 18: ارسال مهدی قایدی و ضربه سر سردار آزمون به شکل خطرناکی از روی دروازه امارات رد شد.

دقیقه 19: مهدی قایدی سانتر خطرناکی از جناح چپ انجام داد که نزدیک بود منجر به گل شود ولی خالد عیسی در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه 24: فرار طارمی از سمت چپ محوطه جریمه ایران و ضربه او به شکل خطرناکی از مقابل دروازه خالی امارات رد شد و در نهایت با دخالت مدافع این تیم به کرنر رفت.

دقیقه 33: ارسال زیبای احسان حاج‌صفی از جناح چپ زمین و ضربه سر شیرجه‌ای علی قلی‌زاده وارد دروازه امارات شد، اما تانتاشف پس از مشورت با داور ویدئویی گل را مردود کرد و آفساید گرفت.

دقیقه 51: شوت تماشایی سردار آزمون از پشت محوطه جریمه با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه امارات رد شد.

دقیقه 58: شوت تماشایی عبدالله رمضان از پشت محوطه جریمه با کمترین فاصله از کنار تیرک دروازه ایران به اوت رفت.

دقیقه 60: یحیی الغسانی در محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد و قصد عبور از کنعانی را داشت که ضربه شدید مدافع تیم ملی به مچ پای مهاجم امارات منجر به اعلام پنالتی به سود این تیم شد.

دقیقه 64: پنالتی به دست آمده برای امارات را یحیی الغسانی با شوت زمینی زد که بیرانوند با شیرجه تماشایی به سمت راست دروازه توپ را مهار کرد و در ریباند هم آن را در اختیار گرفت.

دقیقه 67: سردار آزمون با فرار عالی از بین مدافعان امارات، پاس در عمق مهدی طارمی را گرفت که شوت پای چپ زیبای او تبدیل به گل شد ولی کمک داور دوم آفساید را گرفت.

دقیقه 72: توپ ارسالی از سمت راست و ضربه سر کنعانی از کنار دروازه امارات عبور کرد.

دقیقه 81: پاس رو به جلوی محمد محبی به سمت چپ زمین را احسان حاج‌صفی ارسال کرد که در ادامه ضربه علیرضا جهانبخش به تیرک افقی خورد و برگشت و در ریباند هم محمد توپ را با شوت محکم به تور چسباند، اما تانتاشف پس از بازبینی ویدئویی گل را مردود کرد و خطای محبی در زمان پاس اول روی بازیکن امارات را گرفت.

دقیقه 85: سردار آزمون در موقعیت آفساید قرار گرفت و تک به تک شد که البته شوت او به بیرون رفت.

دقیقه 87: ضربه عجیب رضا اسدی در موقعیت عالی مقابل دروازه امارات عرض زمین را طی کرد.

حواشی:

* سید مجید حسینی، مدافع تیم ملی پس از یک حضور تعویضی و یک بازی ثابت، به دلیل مصدومیت از فهرست ایران مقابل امارات خط خورد.

* ترکیب ایران مقابل امارات نسبت به بازی گذشته برابر هنگ‌کنگ 6 تغییر داشته که شجاع خلیل‌زاده، محرمی، حاج‌صفی، عزت‌اللهی، قلی‌زاده و آزمون به جمع نفرات اصلی رسیده و جانشین سید مجید حسینی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، روزبه چشمی، علیرضا جهانبخش و شهریار مغانلو شده‌اند.

* در امارات هم خلیفه الحمادی، عبدالله ادریس، کایو کاندو، فابیو لیما و سلطان عادل 5 بازیکنی هستند که در دیدار گذشته مقابل فلسطین در ترکیب حضور داشتند، اما امشب در جمع نفرات اصلی دیده نمی‌شوند و جای خود را به خالد الهاشمی، زاید سلطان، حارب عبدالله، طحنون الزعابی و یحیی الغسانی داده‌اند.

* پائولو بنتو، سرمربی محروم امارات از جایگاه ویژه مشغول تماشای بازی تیمش برابر امارات است.

* صادق محرمی، مدافع راست تیم ملی ایران در دقیقه 42 پس از لیز خوردن با کف پا روی توپ، با آسیب دیدگی شدید مواجه شد که بنابر تشخیص کادر پزشکی با برانکارد به بیرون از زمین رفت تا رامین رضاییان جانشین او شود.

* محرمی در زمان مصدومیت فریادهای بلندی زد که نشان از مصدومیت جدی او می داد.

* هواداران ایران با شور و هیجان زیادی مشغول تشویق تیم ملی هستند.

* شجاع خلیل زاده در دقیقه 52 بخاطر ایستادگی مقابل شوت بازیکن امارات مصدوم شد و یک دقیقه از زمین بیرون رفت و دوباره به مسابقه برگشت.

* مهدی طارمی پس از دبل مقابل امارات خوشحالی عجیبی با حالت گریه کردن در کنار زمین انجام داد.

* محمدحسین کنعانی زادگان به دلیل دریافت اخطار و دو کارته شدن بازی بعدی در ملحه حذفی را از دست داد.

* خوشحالی محبی پس از گلی که مردود شد و حالت گریه کردن در کنار زمین که پاسخی به شعار شب گذشته تماشاگران اماراتی بود، بازیکنان حریف ایران را عصبانی کرد و واکنش آنها را به همراه داشت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار