گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۲۷ دی ۱۴۰۲

 پیش بینی بورس امروز 27 دی 1402

برخی از ناظران ریزش بازار را متأثر از حمله موشکی سپاه پاسداران به اربیل عراق می‌دانند. حمله‌ای که ترس از شعله‌ور شدن آتش جنگ را افزایش داد.

به گزارش اکوایران، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 8 هزار و 29 واحد ریزش کرد و به رقم 2 میلیون و 186 هزار و 969 واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن 4 هزار و 801 واحد پایین آمد و در رقم 761 هزار و 651 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 176 واحد افت کرد و به رقم 26 هزار و 332 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز کاهش هزار و 275 واحدی داشت و به سطح 140 هزار و 168 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 31 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 69 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت افست (چافست)، شرکت لیزینگ پارسیان (ولپارس) و شرکت لیزینگ کارآفرین (ولکار) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت عمران و توسعه شاهد (ثعمرا)، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) و شرکت توسعه معادن کرومیت کاوندگان (کرومیت) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای کساوه (شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا)، پردیس (شرکت سرمایه گذاری پردیس) و خلنت (شرکت لنت ترمز ایران) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان)، شرکت داروسازی آوه سینا (داوه) و شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

در معاملات سه‌شنبه، 49 نماد صف خرید داشتند و 36 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 49 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 246 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 14 درصدی به 842 میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات آخرین روز هفته می‌روند که دیروز دامنه ریزش شاخص بلندتر شد.

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای فولاد، فملی، خودرو، وغدیر و شپنا ریزش کرد و شاخص هم وزن نیز با نرخ بیشتری ریزش کرد.

همچنین دیروز تعداد نمادهای قرمزپوش بیشتر بود.

 دیروز برای چهارمین روز پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 416 میلیارد تومان بود که نسبت به روز دوشنبه رشد 86 درصدی داشت. نمادهای وخارزم، خودرو، شبندر، شتران، فولاد، فصبا، خفولا، وکغدیر، شستا، وشهر، خگستر، شپنا، فملی و خساپا بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند.

در روزی که تعداد نمادهای قرمز بازار بیشتر بود و شاخص هم وزن ریزش کرد، ارزش معاملات خرد سهام به محدوده 4 هزار میلیارد تومانی ریزش کرد.

برخی از ناظران ریزش بازار را متأثر از حمله موشکی سپاه پاسداران به اربیل عراق می‌دانند. حمله‌ای که ترس از شعله‌ور شدن آتش جنگ را افزایش داد. ترسی که می‌تواند ریسک‌های سیستماتیک بازار را افزایش دهد و امروز نیز بازار را پایین بکشد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار