گوناگون

نکونام این ۳ ستاره را به هر قیمتی می خواهد

نکونام این ۳ ستاره را به هر قیمتی می خواهد

سرمربی استقلال نسبت به جذب حداقل ۳ بازیکن جدید برای تقویت فاز تهاجمی تیمش تاکید دارد.

به گزارش پارسینه و به نقل از فوتبال 360؛ استقلالی‌ها بعد از صدرنشینی در نیم‌فصل نخست لیگ برتر، به دنبال آن هستند تا بتوانند موقعیت خود در رتبه نخست جدول را حفظ کنند و در این راستا، جواد نکونام به دنبال تقویت فهرست آبی‌پوشان پایتخت است. البته که بعد از پایان نیم‌فصل نخست، آبی‌ها به سرعت وارد بازار زمستانه شدند و با رافائل سیلوا به توافق رسیدند اما در نقطه مقابل، سعید مهری تصمیم به قطع همکاری با استقلالی‌ها قرار گرفت و قرارداد خود را فسخ کرد و گفته می‌شود که احتمالاً طی روزهای آینده به شمار بازیکنان جدا شده از استقلال اضافه خواهد شد.

جواد نکونام به بازیکنان تیمش اعلام کرده که از روز یکشنبه (بیست‌وچهارم دی‌ماه) در کمپ ناصر حجازی حضور یابند تا تمرینات آماده‌سازی استقلالی‌ها برای حضور در نیم‌فصل دوم آغاز شود. در حالی قرار است تمرینات استقلالی‌ها آغاز شود که به جز سیلوا، آبی‌ها خرید دیگری نداشته‌اند؛ آن‌هم در شرایطی‌که نکونام در روزهای گذشته ۲ فهرست متفاوت را در اختیار مدیریت باشگاه استقلال قرار داده اما حضور ستاره‌هایی مانند علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده، مجید حسینی و محمد محبی که تحت قرارداد باشگاه‌های خارجی هستند و تمایلی به بازگشت به فوتبال ایران در مقطع کنونی ندارند، باعث شده تا فعلاً بازیکنی از لیست‌های ارائه شده از سوی نکونام خریداری نشود.

سرمربی استقلال البته بعد از جذب سیلوا، بیشتر تمرکزش روی تقویت فاز تهاجمی آبی‌پوشان پایتخت است. نکونام به دنبال آن است تا هم خلأ هافبک بازی‌ساز در ترکیب تیمش را در بازار زمستانه پر کند و هم اینکه در خط حمله، فهرست تیمش را پرستاره‌تر کند. هر چند که گفته می‌شود با توجه به جدایی سعید مهری، احتمال جذب یک هافبک میانی خارجی هم دور از ذهن نیست اما با این‌حال گویا خواسته اصلی جواد نکونام، جذب ۳ بازیکن جوان اما مستعد برای تقویت فاز تهاجمی آبی‌پوشان پایتخت است.

اوستون اورونوف

هافبک تهاجمی تیم ملی ازبکستان که تحت عضویت باشگاه نوفباخور ازبکستان بود، به عنوان بازیکن آزاد در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه حضور دارد. اورونوف هم سابقه گلزنی به تیم ملی ایران را دارد و هم در لیگ قهرمانان آسیا توانسته دروازه نساجی را باز کند و در شرایطی‌که گفته می‌شود این هافبک ۲۳ ساله پیشنهاداتی از لیگ روسیه هم دریافت کرده اما جواد نکونام از مدیران باشگاه استقلال خواسته تا با او وارد مذاکره شوند و این ستاره خوش‌تکنیک که در قامت یک وینگر هم می‌تواند به میدان برود را جذب کنند.

محمدحسین اسلامی

نکونام در ابتدای فصل هم به دنبال جذب محمدحسین اسلامی بود اما او به خواسته‌اش نرسید و حالا در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه، بار دیگر سرمربی استقلال درخواست جذب اسلامی را مطرح کرده است. او هم در شرایطی مشابه اورونوف، توانایی بازی در پست هافبک تهاجمی و وینگر را دارد اما تحت قرارداد باشگاه ذوب‌آهن اصفهان است. در روزهای گذشته بحث‌هایی پیرامون معاوضه احتمالی اسلامی با ۲ بازیکن استقلال مطرح شده بود اما فعلاً این معاوضه رسمیت پیدا نکرده اما با این وجود، جواد نکونام بر تصمیم خود پافشاری دارد و از مدیران باشگاه استقلال خواسته تا با پرداخت هزینه رضایت‌نامه اسلامی، او را به عضویت تیم استقلال در بیاورند تا سرانجام بتواند فرصت همکاری با این بازیکن جوان را به‌دست آورد.

امیرحسین حسین‌زاده

سرمربی استقلال در ابتدای بعد از آنکه محمد محبی و مهدی قایدی حفظ نشدند، درخواست جذب امیرحسین حسین‌زاده را داد. با وجود آنکه استقلالی‌ها درخواست خود را به باشگاه شارلروا مطرح کردند اما در نهایت، هزینه بالای رضایت‌نامه او باعث شد تا حسین‌زاده توسط تراکتوری‌ها هایجک شود. وینگر ۲۳ ساله تراکتوری‌ها در نیم‌فصل نخست روزهای پرنوسانی را در جمع سرخ‌پوشان تبریزی گذراند و نتوانست مهره قابل‌اعتماد پاکو خمس باشد و همین مسئله باعث شده تا بحث جدایی او از تراکتور مطرح شود. البته که گفته می‌شود با توجه به قرارداد بلندمدت حسین‌زاده با تراکتوری‌ها، مسئولان باشگاه تبریزی خواهان رقمی سنگین برای صدور رضایت‌نامه او هستند که باید دید آیا مدیران باشگاه استقلال در راستای جلب نظر جواد نکونام، می‌توانند رضایت‌نامه او را دریافت کرده و حسین‌زاده را بار دیگر به عضویت تیم استقلال در بیاورند یا خیر.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار