گوناگون

اظهارات پیروانی درباره خوشحالی نکونام و داوری دربی ۱۰۲

اظهارات پیروانی درباره خوشحالی نکونام و داوری دربی ۱۰۲

پارسینه: خوشحالی من هم به سمت هواداران خودمان بود اما هرکس هر طور که دوست دارد می‌تواند خوشحالی کند و ما نسبت به این مسئله اعتراضی نداریم.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ دربی ۱۰۲ تهران با حواشی بسیاری روبرو بود و به نظر می‌رسد این حواشی فعلا ادامه داشته باشد. هر چند از قبل از بازی هم به نظر می‌رسید این بازی حواشی زیادی داشته باشد، اما شاید کسی فکر نمی‌کرد این همه اظهار نظر و شکایت و بحث درباره تک تک لحظه‌ها به وجود بیاید.

یکی از این حاشیه‌ها شادی گل خاص جواد نکونام بعد از گل دیرهنگام استقلال بود که گفته شد در جواب شادی گل افشین پروانی پس از گل پرسپولیس اتفاق افتاده با این حال مدیر تیم پرسپولیس اعتراضی به شادی گل سرمربی رقیب ندارد و می‌گوید هر کسی می‌تواند هر طور دوست دارد شادی گل انجام دهد.

گفت و گوی افشین پیروانی را بخوانید:

دربی حاشیه‌های زیادی داشت. مهمترین اتفاق شادی گل جواد نکونام بود که بعد از گل استقلال رو به نیمکت شما آمد و این شادی مورد اعتراض هواداران پرسپولیس قرار گرفت.
هر کسی مختار است هر جور دلش می‌خواهد شادی کند و تصمیم این اتفاق با خود آن شخص است. من اعتراضی ندارم.

اما گفته شد این شادی گل در جواب شادی گل شما بوده و همان حرکت را نکونام تکرار کرده.
نه، شادی من که سمت هواداران خودمان بود و هیچ گونه بی‌احترامی هم نداشت. من اعتراضی به شادی حریف ندارم. گل زدن در دربی خوشحالی دارد. برای من هم دربی بسیار با اهمیت است و حساس، چه زمانی که بازی می‌کردم چه حالا که در کنار تیم هستم. خوشحالی من هم به سمت هواداران خودمان بود، اما هرکس هر طور که دوست دارد می‌تواند خوشحالی کند و ما نسبت به این مسئله اعتراضی نداریم.

اما از نیمکت تیم حریف حتی ماساژورشان هم رو به نیمکت شما شادی عجیبی داشت که تصاویرش موجود است.
همان طور که گفتم هر کسی هر طور که دوست دارد می‌تواند شادی‌اش را نشان بدهد و من نسبت به این موضوع اعتراضی ندارم.

درباره داوری و صحنه‌های مشکوک چه صحبتی دارید؟
فقط می‌خواهم بگویم اگر VAR می‌خواست به داور کمک کند باید در آن صحنه دقیقه ۶۰ به کمکش می‌آمد و بازیکن حریف اخراج می‌شد.

درباره داور عراقی VAR بحث زیاد است. آقا یحیی هم به این داور عراقی معترض شدند چرا که در آن صحنه به بنیادی‌فر اطلاع نداده که خطایی اتفاق افتاده.
به نظرم با یک تصمیم اشتباه لایسنسش را زیر سوال برد هر چند داور وسط خودش کاملا نزدیک صحنه بود. تیم VAR با تصمیم اشتباه کارنامه خود و داوری این مسابقه را زیر سوال برد. خواهش من این است که این اشتباه را به‌ای اف سی و کمیته فیفا گزارش و ارسال کنند. فکر می‌کنم ما داور از خارج آوردیم که کمک کند. اینکه کمک داور ویدئویی نخواست آن صحنه را ببیند عجیب است و اگر حریف در دقیقه ۶۰ ده نفره می‌شد فکر نمی‌کنم آن اتفاقات آخر بازی می‌افتاد. در هر صورت VAR آمده که به داور کمک کند و اینکه تصمیم اشتباه نگیرد. پس VAR قبل از اینکه به داور کمک کند به تیم حریف کمک کرد به خاطر اخراج نشدن بازیکن‌شان در دقیقه ۶۰. در واقع ما متضرر شدیم.

استقلالی‌ها می‌گویند در این بازی برتر از پرسپولیس بودند. شما چه نظری دارید؟
در امور فنی باید کادر فنی صحبت کنند، ولی اگر در دقیقه ۶۰ حق به حق دار می‌رسید این ادعای برتری وجود نداشت.

برخورد‌هایی هم بین نیمکت نشینان دو تیم به وجود آمد و لب خط با داور چهارم هم خیلی صحبت می‌شد.
فقط این را بگویم که من فکر نمی‌کنم نیمکت ما به تیم داوری یا به نیمکت حریف بی‌احترامی کرده باشد. اگر هم بحثی بود دنبال حق‌مان بودیم. اوجش هم همان صحنه دقیقه ۶۰ بود و اینکه چرا نرفتند ببینند؟ داور می‌رفت، نگاه می‌کرد و اگر نبود ادامه بازی می‌داد. چنین صحنه‌ای باید حتما چک می‌شد. با توجه به کارت زرد آن بازیکن چرا داور فرا خوانده نشد؟

روی سکو‌ها هم حواشی زیادی بود؟
همیشه این صحنه‌ها هست، اما آن مسائلی که در زمان کرنر زدن‌ها اتفاق می‌افتاد و بطری پرتاب می‌کردند را ما هیچ وقت تائید نمی‌کنیم و امیدوارم این مسئله تمام شود چرا که اصلا قشنگ نیست چه زمان درون رختکن رفتن تیم‌ها چه موقع کرنر زدن.

بعد از بازی ویدئویی هم از خداداد افشاریان منتشر شده که حسابی وایرال شده.
من ایرادی نمی‌بینم. آقای افشاریان باید به عنوان مسئول کمیته داوران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون برخورد مسئولانه‌تری روی این صحنه می‌داشت.

در کل فکر نمی‌کنید موعود بنیادی‌فر نتوانست از کنترل این بازی حتی با کمک گرفتن از VAR برآید؟ حتی خطای محرز بلانکو روی دانیال اسماعیلی‌فر را هم ندید.
در این مورد حرفی ندارم. امیداورم در بازی‌های بعد بهتر قضاوت کند.

البته آقای افشاریان گفته بنیادی‌فر بهترین قضاوت را در این بازی داشته.
خب هر کسی از مجموعه خودش تعریف می‌کند. مشکل بزرگ داوری این بازی همان صحنه دقیقه ۶۰ بود که داور عراقی نخواست داور وسط صحنه را بازبینی کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار