گوناگون

نظر کارشناسی داوری درباره صحنه های جنجالی بازی پرسپولیس و الدحیل

نظر کارشناسی داوری درباره صحنه های جنجالی بازی پرسپولیس و الدحیل

پارسینه: کارشناس داوری فوتبال کشورمان به بررسی قضاوت داور ژاپنی دیدار تیم‌های پرسپولیس و الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم؛ سیدمهدی سیدعلی، کارشناسی داوری درباره قضاوت لیدا جامپی داور ژاپنی دیدار تیم‌های پرسپولیس و الدحیل قطر در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، عنوان کرد: با توجه به اینکه در این دیدار از سیستم کمک داور ویدیویی VAR استفاده می‌شد، نیاز به استفاده داور از مانینتور کنار زمین نبود و تصمیم‌هایی که داور ژاپنی گرفت در نتیجه بازی تأثیری نداشت. به غیر از یکی دو خطا در نیمه نخست که از چشم او پنهان ماند. بقیه تصمیمات داور منطبق بر قانون و اخطار‌هایی که به بازیکنان داد درست بود و روز خوبی را سپری کرد.

وی در مورد صحنه گل دوم الدحیل گفت: به هیچ عنوان خطا نبود. مدافع پرسپولیس در مسیر حرکت مهاجم الدحیل قرار داشت و مهاجم حریف از او عبور کرد.

کارشناس داوری با بیان اینکه پنالتی پرسپولیس؛ تصمیم درست داور بود در خصوص لزوم استفاده از سیستم VAR در فوتبال ایران اظهار داشت: هر جا تکنولوژی به کمک انسان بیاید و در مسیر درست استفاده شود، اثرات مثبتی می‌گذارد. امیدوارم این سیستم وارد چرخه فوتبال ایران شود تا در لیگ داخلی‌مان استفاده کنیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار