گوناگون

ضعف اصلی پرسپولیس چیست؟

ضعف اصلی پرسپولیس چیست؟

پارسینه: بازیکن پیشین پرسپولیس گفت: پرسپولیس وقتی وارد زمین می‌شود برنامه خوبی برای اجرا و هدایت بازی ندارد که در این زمینه بازیکن مقصر نیست. بلکه کادر فنی باید این برنامه را به درستی پیاده کند تا بازیکن کمترین خطا و اشتباه را در زمین داشته باشد.

اسماعیل حلالی در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد تیم پرسپولیس برابر النصر اظهار کرد: پرسپولیس برخلاف دور رفت که بنا به دلایل مختلفی بازی خوبی برابر النصر نداشت در دور برگشت عملکردش قابل قیاس با دور رفت نبود. امیدوارم با همین شیوه در بازی آخر خود برابر الدحیل پیش برود و شرایط صعود را در آسیا فراهم کند.

وی گفت: پرسپولیس در دور برگشت با شناختی که نسبت به تیم النصر پیدا کره بود هر چند به این موضوع پی برده بود که با چه شیوه‌ای برابر النصر بازی کند تا 3 امتیاز دیدار را از دست ندهد اما مشکلی که پرسپولیس دارد این است که وقتی وارد زمین می‌شود برنامه خوبی برای اجرا و هدایت بازی ندارد که در این زمینه بازیکن مقصر نیست. بلکه کادر فنی باید این برنامه را به درستی پیاده کند تا بازیکن کمترین خطا و اشتباه را در زمین داشته باشد.

بازیکن پیشین پرسپولیس ادامه داد: اخراج بازیکن النصر و 10 نفره شدن این تیم بهترین فرصت برای پرسپولیس بود تا با ارائه راهکارهای بهتری برای خود فرصت گل زدن فراهم کند اما چون با همان تفکر و دیدگاهی که در نیمه اول بازی می‌کرد پرسپولیس در نیمه دوم نیز همان تفکرات را پیاده کرد قدرت ریسک نداشت و نتوانست موقعیت‌های زیادی را برای به ثمر رساندن گل‌های بیشتر ایجاد کند.

حلالی با بیان این که پرسپولیس برابر النصر تغییر نگرش نداشت، گفت: النصر از همان دقیقه که یکی از بازیکنانش اخراج شد سعی کرد بازی را به گونه‌ای مدیریت کند که با وقت‌کشی مانع به ثمر رساندن گل‌ توسط تیم پرسپولیس شود در حالی که اگر نگرش درستی برای تعویض‌های خود داشت و از داشته‌های خود به خوبی استفاده می‌کرد شاید 3 امتیاز دیدار را نیز می‌گرفت. با این وجود معتقدم پرسپولیس برابر ستارگان جهان بازی قابل قبولی را ارائه داد.

وی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر ضعف اصلی پرسپولیس چیست؟ خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات پرسپولیس دادن پاس‌های اشتباه و این که رو به عقب زیاد بازی می‌کنیم. همچنین بازیکنان در دادن پاس‌های بلند مشکل دارند و بیشتر پاس‌های کوتاه می‌دهند در حالی که با دادن پاس‌های بلند باید به توپ ارتفاع دهند. متاسفانه شیوه‌های متفاوتی در بازی نداریم و مرتب با یک برنامه بازی را پیش‌ می‌برند و همین مساله سبب می‌شود تا پرسپولیس عملکرد رو به جلویی نداشته باشد.

حلالی با اشاره به این که پرسپولیس از ابتدای فصل مهاجم‌های خوبی را از دست داد، گفت: با از دست دادن آل کثیر و عبدی پرسپولیس نتوانست مهاجم خوبی را جذب کند و مهاجم خارجی پرسپولیس نیز در حد استانداردهای این تیم نیست و نتوانست مشکلات پرسپولیس را مرتفع کند. در حقیقت بازیکنی نبود که به پرسپولیس از نظر روحی و روانی کمک کند. شهاب زاهدی نیز درست است رفته رفته بهتر شده اما نوع استفاده از آن درست نیست. همچنین آسیب دیدگی مجدد وحید امیری ضربه بزرگی به پرسپولیس زد و دانیال اسماعیل فر نیز در بازی برابر النصر چون از فرم واقعی خود خارج شده بود بازی خوبی برای پرسپولیس نکرد.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که چقدر احتمال صعود پرسپولیس وجود دارد، افزود: همه چیز بستگی به بازی با الدحیل دارد اما احتمال صعودش زیاد است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار