گوناگون

معضل بزرگ کهکشانی ها پس از جدایی بنزما

معضل بزرگ کهکشانی ها پس از جدایی بنزما

پارسینه: یکی از مشکلات بسیار مهم رئال مادرید نداشتن یک مهاجم نوک تخصصی است.

به گزارش پارسینه و به نقل از فوتبال ۳۶۰، شکست رئال مادرید برابر اتلتیکومادرید همان اندازه که خط دفاعی این تیم را بار دیگر زیر سوال برد، نقص بزرگ خط حمله را هم دوباره آشکار کرد. رئالی‌ها تصور می‌کردند با گلزنی‌های بلینگام، قرار است با خیال راحت تا پایان فصل پیش بروند و در تابستان ۲۰۲۴ یک صید بزرگ که احتمالا کیلیان امباپه باشد را برای خط حمله خود داشته باشند، اما واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد.

خط حمله ناکام رئال پس از بنزما

پس از خروج کریم بنزما از مادرید، رئالی‌ها هیچ اقدامی برای پر کردن جای او در تابستان ۲۰۲۳ نکردند؛ تصمیمی که به نظر می‌رسید برای کهکشانی خیلی زود عواقب سنگینی را در پی داشته باشد. به خدمت گرفتن خوسِلو ماتو ۳۳ ساله به عنوان مهاجم ذخیره و تغییر پست بازی جود بلینگام از هافبک تهاجمی به مهاجم تخصصی با وجود نتیجه بخشی در بازی‌های اول فصل، حالا به نظر می‌رسد چاره کافی برای حل مشکلات رئال مادرید در گلزنی نیست.

بلینگام با وجود به ثمر رساندن ۶ گل تا به اینجا از فصل، نتوانسته خود را به عنوان یک مهاجم شش دانگ مطرح کند، زیرا او در اصل یک مهاجم تخصصی نیست. خوسِلو چه از نظر سنی و چه از نظر کیفیت در سطحی نیست که بتواند بار خط حمله رئال مادرید را در دیدار‌های مهم این تیم از جمله دربی مادرید به دوش بکشد. این مهاجم ۳۳ ساله تا به اینجا از فصل ۲ بار آن هم در بازی‌های خانگی رئال مادرید موفق به گلزنی شده که برای یک مهاجم ذخیره شاید آمار بدی نباشد، اما نمی‌تواند برطرف کننده نیاز تیمی همچون رئال مادرید باشد.

رودریگو، بسیار کمتر از حد انتظار

رودریگو برزیلی که همواره به عنوان یک ذخیره طلایی از او یاد می‌شد و فصل گذشته آمار خوبی از خود به جا گذاشته بود در فصل جاری بسیار پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شده است. او با قبول مسئولیت سنگین‌تر پس از مصدومیت هم وطنش وینیسیوس در هفته سوم و قرار گرفتن در پست محبوب خود در سمت چپ و حضور در تمام بازی‌های تیم به عنوان بازیکن اصلی، نه تنها نتوانست به تیم کمک کند که در تک گل به ثمر رسانده خود برابر اتلتیک بیلبائو در هفته اول لالیگا باقی مانده و نتوانسته به تعداد گل‌های خود اضافه کند. وینیسیوس با وجود مصدومیت در هفته سوم و عدم بازگشت به میادین تا به اینجا از کار در عدد یک گل به ثمر رسانده باقی مانده است.

با این تفاسیر و با توجه به اینکه نه بلینگام نه رودریگو و نه وینیسیوس، هیچ‌کدام مهاجم نوک تخصصی نیستند و رئال مادرید به شدت به یک گلزن تخصصی نیازمند است. همچنان مسئولان این باشگاه و به طور مشخص فلورنتینو پرس، قصد خرید مهاجم در پنجره زمستانی را نداشته و قصد دارند تا تابستان ۲۰۲۴ منتظر بمانند؛ تصمیمی که می‌تواند دست رئالی‌ها را خیلی زود از تمام جام‌ها کوتاه کرده و آن‌ها را به بازنده زودهنگام در رقابت با بارسلونا تبدیل کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار