گوناگون

انتخاب سرمربی جدید تیم ملی از بین دو گزینه مطرح اروپایی

انتخاب سرمربی جدید تیم ملی از بین دو گزینه مطرح اروپایی

پارسینه: شنیده ها حاکی از آن است که سرمربی بعدی تیم ملی قطعا خارجی خواهد بود.

خبر ورزشی نوشت: بعد از نتایج ضعیف تیم ملی در جام جهانی و حذف در مرحله گروهی درحالیکه تیم ما فقط به یک تساوی مقابل آمریکا نیاز داشت، انتقادات از کارلوس کی‌روش و مهدی تاج بسیار زیاد شد. کی‌روش حامیان زیادی را از دست داد و تنها عده ای موافق تمدید قرارداد با پیرمرد پرتغالی بودند. در نهایت و بعد از اینکه تکلیف آینده کی‌روش مشخص شد و این مربی هدایت قطر را برعهده گرفت، معلوم شد که تاج و دوستانش باید به دنبال سرمربی جدید برای تیم ملی بگردند.

اختلاف بین اعضای هیئت رئیسه !

بعد از حذف تیم ملی از جام جهانی گمانه زنی در خصووص آینده تیم ملی بسیار زیاد شد. اختلافات در فدراسیون فوتبال به اوج خودش رسید و بین مدیران ارشد فدراسیون و همچنین سایر اعضای هیئت رئیسه اختلاف نظر اساسی وجود داشت. این موضوع تا همین حالا هم ادامه دارد. عده ای از اعضای هیئت رئیسه موافق مربی ایرانی هستند و عده ای هم تنها راه موفقیت تیم ملی در جام ملت های آسیا را سرمربی خارجی می دانند.

گزینه ایرانی منتفی است !

با وجود اعمال نفوذ افراد سیاسی و توصیه خیلی ها برای استفاده از مربی ایرانی ، به نظر می رسد انتخاب سرمربی ایرانی در این مقطع منتفی است و فدراسیون فوتبال تصمیم نهایی خود را در این خصوص گرفته است. در واقع تنها گزینه ایرانی فدراسیون فوتبال امیرقلعه نویی بود که او هم مخالفان زیادی دارد. البته نتایج سینوسی قلعه نویی با تیمش هم در این موضوع بی تاثیر نبوده و تاج هم تصمیم دارد از مربی خارجی برای تیم ملی استفاده کند.

ستاره های تیم ملی مخالف سرمربی ایرانی

نکته جالب توجه در خصوص مربی ایرانی این است که اکثر ستاره های تیم ملی مخالف انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی هستند و این موضوع را هم به گوش مدیران فدراسیون رساندند. آن ها معتقدند سرمربی خوب خارجی به تیم ملی کمک خواهد کرد و حالا که کی‌روش رفته بهتر است یک مربی خوب خارجی هدایت تیم ملی را در دست بگیرد. شنیده ها حاکی از آن است که مخالفت چند ستاره تیم ملی برای انتخاب مربی ایرانی هم در تصمیم مدیران فدراسیون بی تاثیر نبوده است.

فشار برای انتخاب مربی ایرانی همچنان وجود دارد

بعضی از اعضای هیئت رئیسه که تعدادشان هم زیاد نیست، خواهان این هستند که یک مربی ایرانی در راس تیم ملی قرار بگیرد و در جام ملت‌های آسیا روی نیمکت تیم ملی بنشیند. همچنین تعدادی از افراد سیاسی که علاقه دارند تحت هر شرایطی در تصمیمات فوتبالی دخالت و اعمال نظر کنند هم موافق سرمربی ایرانی برای تیم ملی هستند. آن‌ها در همین زمینه با لابی‌های مختلف سعی دارند گزینه مدنظر خودشان را به فدراسیون معرفی کنند.با این حال و با وجود فشارهای بیرونی تاج تصمیم خود را برای انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی گرفته است.

مذاکره مخفیانه نماینده تاج

طی روزهای گذشته و به خصوص بعد از مشخص شدن تکلیف کی‌روش، تاج چند گزینه را برای هدایت تیم ملی در نظر گرفت و خبرهای رسیده حاکی از آن است که مذاکرات اولیه هم با دو گزینه که هر دو صاحب نام هستند، انجام شده است. حتی پیگیری های ما نشان می دهد توافقات اولیه هم با یکی از این مربیان انجام شده ولی مذاکرات نهایی هنوز به سرانجام نرسیده است.

جزئیات مذاکره کاملا سکرت است!

آنطور که شنیدیم فقط چند نفر از نزدیکان و افراد مورد اعتماد تاج از جزئیات مذاکره با گزینه مدنظر فدراسیون فوتبال خبر دارند و روند مذاکره کاملا سکرت و در سکوت خبری پیش می رود. دلیل این کار هم کارشکنی های احتمالی از سوی دلالان و سایر افرادی قصد سواستفاده دارند، می باشد.

سرمربی بعدی تیم ملی اروپایی است

آنطور که شنیدیم گزینه های اصلی تاج برای هدایت تیم ملی اروپایی هستند و روزمه بسیار خوبی هم دارند. هنوز مذاکرات منجر به توافق نهایی نشده ولی روند مذاکرات مثبت بوده و احتمال توافق وجود دارد.

دو گزینه وتو شدند !

در بین گزینه های معرفی شده به فدراسیون فوتبال دو مربی دیگر هم حضور داشتند ولی بنابر دلایلی حضور این دو مربی در تیم ملی منتفی است و به نوعی مدیران بالادستی این دو نفر را وتو کردند و کار به مذاکره هم نرسید.

سرمربی تیم ملی دو هفته دیگر معرفی می شود!

تیم ملی اواخر اسفند باید اردو بزند و خودش را برای فیفادی در فروردین آماده کند. از همین رو فدراسیون تلاش می کند هرچه زودتر و تا قبل از شروع اردوی تیم ملی مذاکرات نهایی را با فرد مورد نظر انجام دهد و سرمربی تیم ملی را تا اواسط اسفند معرفی کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار