گوناگون

استقلال کسی را جانشین یزدانی نکرد

استقلال کسی را جانشین یزدانی نکرد

پارسینه: هفته‌های دور برگشت یکی پس از دیگری می‌گذرد، اما استقلال هنوز نتوانسته بازیکن جدیدی به ترکیب اضافه کند!

به گزارش پارسینه به نقل از ورزش سه، پیروزی ۳-۲ استقلال در برابر مس کرمان و کاهش اختلاف امتیاز این تیم با صدرنشین به ۳ امتیاز بار دیگر آبی‌ها را به تکرار قهرمانی در فصل جاری امیدوار کرده است. به خصوص که استقلال به تیم خوب پیش از جام جهانی تبدیل شده و به گونه‌ای بازی می‌کند که موقعیت‌های متعددی روی دروازه حریفان خلق می‌کند و در هفته‌های اخیر موفق شده ۷ گل به دو تیم ملوان و مس کرمان بزند. در چنین شرایطی پیش‌بینی می‌شد، اضافه شدن یک بازیکن خارجی در پست شماره ۱۰ قدرت استقلال را در فاز تهاجمی بیشتر کند، اما خبر می‌رسد شاید استقلال یا بهتر است بگوییم ریکاردو ساپینتو قید جذب بازیکن جدید را بزند.

استقلال برای جذب بازیکن جدید مصائب زیادی را پشت سر گذاشت. ابتدا با تلاش‌های شبانه روزی علی فتح‌الله‌زاده و دیگر اعضای هیئت مدیره و پرداخت مطالبات معوقه پین و میلیچ پنجره استقلال که بسته شده بود، باز شد. از باز شدن پنجره تا پایان نقل و انتقالات فرصت خیلی کوتاهی بود تا جایی که استقلال نتوانست با بازیکنی برای حضور در یک تیم جدید و جذب بازیکن جدید به توافق برسد. استقلال تلاش کرد یکی، دو بازیکن را مجبور به ترک اردو و یکی، دو بازیکن را به حضور تیم‌های جدید به عنوان بازیکن قرضی ترغیب کند، اما این اتفاق رخ نداد و دستان استقلال به علامت تسلیم بالا بود. به این خاطر که طبق قانون، فسخ قرارداد و جابه‌جایی بازیکن به عنوان مهره قرضی باید با توافق طرفین باشد در غیر این صورت بلااعتبار است. در نهایت استقلال در یکی، دو ساعت مانده به پایان پنجره زمستانی قرارداد سیاوش یزدانی را یک طرفه فسخ کرد تا یک جالی خالی در لیست استقلال باز شود. استقلال فرصت جذب بازیکن در بازه زمانی نقل و انتقالات را از دست داده بود و حال تنها می‌تواند یک بازیکن آزاد به جای سیاوش یزدانی به عنوان سهمیه فیفا در اختیار بگیرد. حضور سیاوش یزدانی در تیم سپاهان خطر شکایت این بازیکن از استقلال به بهانه فسخ یک طرفه قرارداد را از بین برد. در حالی که استقلال به بازی چهارم خود در دور برگشت نزدیک می‌شود، هنوز موفق نشده بازیکن جدید جذب کند و این به خاطر تردید‌هایی است که ریکاردو ساپینتو دارد.

سیاوش یزدانی

علی فتح‌الله‌زاده هم این خبر را تایید کرد و گفت: «من تحت شرایطی باید جا را خالی کنم. چه بازیکن بگیریم و چه نگیریم، تیم باید حداقل دو جای خالی داشته باشد. من شب قبلش، یک بازیکن را با ساپینتو نهایی کردم که در ترکیه بود و امروز باید به ایران می‌آمد. کار‌ها انجام شد، اما لحظه آخر ساپینتو چیزی گفت و من هم پذیرفتم. ایشان به من گفت که تیم ما الان به ثبات رسیده و آرامش خاصی پیدا کرده است و آمدن یک بازیکن در این شرایط ممکن است شبهه ایجاد کند و یا با توجه به اینکه زمان کمی داشتیم، شاید این بازیکن، بازیکنی نباشد که ما می‌خواهیم؛ بنابراین حالا که فرصت داریم بیشتر فکر کنیم و دو، سه بازیکن دیگر من ببینم و دو سه بازیکن هم شما به من بده تا با فکر بیشتری بازیکن بگیریم. با توجه به اینکه مصدومان ما رسیده‌اند، این حرف منطقی بود.»

شاید که نباید به این تردید خرده گرفت. استقلال دو، سه روز دیگر بازی چهارم دور برگشت را انجام می‌دهد. تا بازیکن جدید بیاید و با تیم هماهنگ شود دست کم دو، سه هفته دیگر هم سپری می‌شود. اگر این تیم با نفرات فعلی مدعی قهرمانی است، بدون بازیکن جدید هم می‌تواند مدعی قهرمانی باشد. به خصوص که استقلال این فصل در فاز تهاجمی با ترافیک بازیکن روبه‌رو است و به بازیکنی، چون سجاد شهباززاده که در سپاهان آقای گل شده کمتر بازی می‌رسد. به نظر می‌رسد، ریکاردو ساپینتو نمی‌خواهد این پیام را به شاگردان فعلی‌اش مخابره کند که شما برای تکرار قهرمانی یک نفر کم دارید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار