گوناگون

اوج هیجان در فینال جام جهانی دنبال بازی +فیلم

اوج هیجان در فینال جام جهانی دنبال بازی +فیلم

پارسینه: تصور برگزاری جام جهانی دنبال بازی شاید دور از ذهن باشد، اما باید اعتراف کرد که یکی از هیجان انگیزترین رقابت های ورزشی است که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش «پارسینه»، جام جهانی دنبال بازی رقابت‌هایی است که توسط سازمان «ورلد چیس تگ» (World Chase Tag) برگزار می‌شود. این سازمان توسط کریستین دیوو در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد که ایده آن را از دنبال بازی کردن با بچه هایش گرفته بود. او پس از برگزاری چندین دوره مسابقات محلی در هاید پارک لندن، اکنون رقابت‌هایی با حضور تیم‌های مختلف از سراسر جهان ترتیب می‌دهد که اولین و تنها لیگ جهانی دنبال بازی است.

شرکت کنندگان معمولا پارکورکار یا نینجاکار هستند که برای فرار از میان موانع و حرکات ناگهانی بدن ورزیده ای دارند، اما هیچ محدودیت قانونی در این زمینه وجود ندارد.

ویدیوی زیر دیدار فینال « قهرمانی جهان » سال ۲۰۲۲ است که میان دو تیم «ایپکس اذ» از آمریکا و «پارکور ۵۹» از فرانسه برگزار شد و در نهایت نماینده آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.

قوانین جام جهانی دنبال بازی

دنبال بازی از جمله تفریحات پرتحرک دوران کودکی است و با توجه به این که به هیچ وسیله ای نیاز دارد، تقریبا در همه جای دنیا و با اسامی مختلف وجود داشته است. با وجود این برگزاری جام جهانی دنبال بازی نیازنمند ترتیبات و قوانینی است که لازمه هر رویداد رقابتی است.

اوج هیجان در فینال جام جهانی دنبال بازی +فیلم

هر تیم متشکل از حداکثر ۶ بازیکن است و در هر مسابقه ۱۶ دور دنبال کردن انجام می‌شود. هر دور دنبال بازی ۲۰ ثانیه است و بین هر دو دور ۲۵ ثانیه زمان استراحت است.

برنده هر دور، در دور بعد به عنوان نفری که فرار می‌کند وارد زمین می‌شود. اگر بازیکن فراری بتواند در زمان ۲۰ ثانیه از دست نفر دنبال کننده فرار کند و توسط او لمس نشود، یک امتیاز به تیمش تعلق می‌گیرد. تماس باید حتما با دست صورت بگیرد و استفاده از پا یا برخورد دیگر قسمت‌های بدن مورد قبول نیست. ضمن اینکه اگر بازیکنی از محدوده زمین رقابت خارج شود، بازنده حساب می‌شود.

در صورتی که یک رقابت پس از ۱۶ دور به تساوی برسد، برای تعیین برنده از قانون «مرگ ناگهانی» استفاده می‌شود که در واقع حکم ضربات پنالتی در فوتبال را دارد. طبق قانون جام جهانی دنبال بازی ، دو دور دیگر دنبال بازی برگزار می‌شود و هر تیم یک بار در نقش فراری و یک بار در نقش دنبال کننده حاضر می‌شود. هر کس که مدت بیشتری بتواند فرار کند برنده نهایی است. در صورتی که باز هم نتیجه مساوی باشد، این روند تکرار می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار