گوناگون

رئیس کمیته داوران: خوشحالم از اینکه فغانی رفته

رئیس کمیته داوران: خوشحالم از اینکه فغانی رفته

پارسینه: پارسینه: خداداد افشاریان می‌گوید که طبق اساسنامه فیفا و AFC، فغانی داور ایران به شمار نمی‌رود.

به گزارش پارسینه به نقل از تسنیم، خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره حضور علیرضا فغانی در لیست داوری استرالیا گفت: خیلی خوشحالم که فغانی به لیست استرالیا رفته و این باور قلبی من است.

افشاریان ادامه داد: کسی نیستم که نسبت به موضوعی کینه داشته باشم و افتخار می‌کنم که فغانی به عنوان یک ایرانی در لیست استرالیا قرار دارد. فغانی در استرالیا زندگی می‌کند و نظرمان بر این بود که او مهاجرت کرده و جام جهانی هم با اسم ایران حضور داشت. برای سال 2023 تصمیم گرفتیم که پست را به داوران خودمان بدهیم و روی این تصمیم مصمم بودیم. ان‌شاءالله فغانی هرجا که هست برای داوری دنیا بدرخشد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که فغانی شانس قضاوت فینال جام ملت‌ها را دارد و ‌افتخارش برای استرالیا محسوب می‌شد، بهتر نبود در لیست ایران باقی می‌ماند؟ گفت: بهتر نبود؛ فغانی هیچ جامی از دستش در نرفته و جام ملت‌ها چندین بار شرکت کرده است و در جام جهانی چندین بار شرکت کرده و همه مسابقات را قضاوت کرده است. الان فغانی در استرالیا زندگی می‌کند و داور ما نیست و طبق اساسنامه فیفا و AFC داوری اگر می‌خواهد در لیست باشد باید در سال، 10 قضاوت مسابقات آن کشور را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار