گوناگون

ایران ۲ - انگلیس ۶| موتور تیم ملی دیر روشن شد + فیلم و تصاویر

ایران ۲ - انگلیس ۶| موتور تیم ملی دیر روشن شد + فیلم و تصاویر

پارسینه: تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین مسابقه خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف انگلیس رفت و در پایان شکست سنگینی را مقابل این تیم تجربه کرد.

به گزارش پارسینه ؛ تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه به مصاف تیم انگلیس رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد.

ترکیب تیم ملی ایران

ترکیب تیم ملی ایران:

کارلوس کی‌روش با ترکیب ۱۱ نفره علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، علیرضا جهانبخش، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی طارمی، روزبه چشمی، علی کریمی، مجید حسینی و احمد نوراللهی به مصاف سه‌شیر آمد.

ترکیب تیم ملی انگلیس

ترکیب تیم ملی انگلیس:

در آن طرف میدان، گرت ساوگیت سرمربی تیم ملی انگلیس، جردن پیکفورد، هری مگوایر، جان استونز، کیران تریپیه، لوک شو، دکلن رایس، جود بلینگام، میسون مونت، رحیم استرلینگ، بوکایو ساکا و هری کین را برای این بازی انتخاب کرد.

رافائل کلاوس، رودریگو فیگریدو انریکه کوریا، دنیلو سیمون و کوین اورتگا تیم داوری این بازی را تشکیل می‌دهند.

شرح گل:

انگلیس یک _ ایران صفر (دقیقه ۳۵: جود بلینگهام)انگلیس دو _ ایران صفر (دقیقه ۴۰: بوکایو ساکا)انگلیس سه _ ایران صفر (دقیقه ۴۶: رحیم استرلینگ)انگلیس چهار _ ایران صفر (دقیقه ۶۲: بوکایو ساکا)ایران یک _ انگلیس چهار (دقیقه ۶۴: مهدی طارمی)انگلیس پنج _ ایران یک (دقیقه ۷۱: رشفورد)

انگلیس شش _ ایران یک (دقیقه ۹۰: گریلیش)ایران دو _ انگلیس شش (دقیقه ۱۰۳: مهدی طارمی)

نیمه نخست

دقیقه یک:

بازیکنان تیم ملی انگلیس توپ را به گردش در آوردند و دو دقیقه بدون این که توپ به بازیکنان ایران برسند پاسکاری کردند تا در دقیقه سوم به یک کرنر دست پیدا کنند.

دقیقه ۳ :

اولین ضربه کرنر این دیدار برای انگلیس به دست آمد که ثمری برای این تیم نداشت. در این صحنه روزبه چشمی بازیکن حریف را بغل کرد اما در حالی که حریف به پنالتی اعتقاد داشت سیستم ویدئویی اعتقادی به این امر نداشت.

هری کین دقیقه 3

دقیقه ۵:

نبض بازی همچنان در اختیار انگلیس بود و ملی پوشان ایران دفاع از مرکز زمین را در دستور کار داشتند.

مصدومیت علیرضا بیرانوند

دقیقه ۸:

یک ارسال از جناح راست توسط حریف روی دروازه ایران با خروج بیرانوند همراه شد که او هنگام بیرون آمدن از دروازه با مجید حسینی برخورد کردند. برخورد سر بیرانوند به حسینی منجر به توقف بازی شد تا خونریزی بینی او مداوا شود. با مصدومیت بیرانوند و با تشخیص کارلوس کی روش، سیدحسین حسینی خود را گرم کرد.

مصدوم شدن علیرضا بیرانوند

دقیقه ۱۶:

این بازی که به خاطر مصدومیت علیرضا بیرانوند متوقف شده بود، پس از هشت دقیقه توقف مجددا آغاز شد اما یک دقیقه بعد بیرانوند نقش بر زمین شد. تا حسین حسینی جایگزین او شود.

خروج بیرانوند از زمین بازی

دقیقه ۲۰:

سیدحسین حسینی در دقیقه ۲۰ بازی به جای علیرضا بیرانوند، وارد زمین شد.

دقیقه ۲۱:

در منطقه راست خط دفاعی انگلیس تیم ملی ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را علیرضا جهانبخش روی دروازه ارسال کرد اما مدافع حریف توپ را دور کردند و در برگشت هم ملی پوشان کشورمان نتوانستند توپ را از آن خود کنند.

دقیقه ۲۵:

علیرضا جهانبخش اولین کارت زرد ایران را دریافت کرد.

دقیقه ۳۰:

ملی پوشان ایران که در دقایق گذشته بدون اشتباه کار کرده بودند پس از طولانی شدن فشار حریف با خشونت بیشتری بازی کردند که همین امر منجر به چند خطا و تذکر داور شد. در این دقیقه انگلیس صاحب یک موقعیت عالی شد که ضربه ماونت به تور کنار دروازه برخورد کرد

دقیقه ۳۲:

انگلیسی ها پس از فشار زیادی که روی دروازه ایران وارد کرد در دقیقه ۳۲ تا آستانه باز کردن دروازه حسینی پیش رفتند اما ضربه هری مگوایر به تیر افقی دروازه برخورد کرد تا یک خطر جدی از بیخ گوش ایران عبور کند.

گل اول انگلیس به ایران

دقیقه ۳۵: گل اول برای انگلیس

سرانجام انگلیس روی ارسال‌هایش به گل رسید. جود بلینگهام با یک ضربه سر زیبا دروازه ایران را باز کرد تا بازی در دقیقه ۳۵ یک بر صفر به نفع انگلیس شود.

دقیقه ۴۰:

تیم ملی ایران در معدود موقعیت هایی که تا پشت محوطه جریمه انگلیس آمد توسط صادق محرمی توپی را به صورت زمینی درون محوطه جریمه ارسال کرد اما قبل از هم تیمی هایش این بازیکنان انگلیس بودند که توپ را از آن خود کردند.

تیم انگلیس مقابل ایران

دقیقه ۴۳: گل دوم برای انگلیس

کرنر از سمت چپ به دست آمد و هری مگوایر با سر توپ را کاشت و ساکا با پای چپ توپ را به طاق دروازه زد تا گل دوم سه‌شیر به دست بیاید.

گل زنی تیم انگلیس

دقیقه ۴۵: گل سوم برای انگلیس

ارسال هری کین از سمت چپ با ضربه تک ضرب استرلینگ وارد دروازه شاگردان کی‌روش شد تا نتیجه بازی سه بر صفر شود.

گل سوم انگلیس

* با توجه به مصدومیت بیرانوند و زمانی که به خاطر درمان و تعویض او تلف شد داور ۱۴ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد که ایران در دومین دقیقه وقت های اضافه گل سوم را دریافت کرد.

در نهایت این نیمه با برتری سه بر صفر انگلیس به پایان رسید تا تیم ملی ایران یک ساعت فاجعه‌بار را مقابل سه‌شیر تجربه کند.

بازیکنان تیم ملی مغموم از شکست ۳ گله در نیمه اول مقابل مدعی قهرمان جهان یعنی انگلیس

بازیکنان تیم ملی مغموم از شکست ۳ گله در نیمه اول مقابل مدعی قهرمان جهان یعنی انگلیس

نیمه دوم

نیمه دوم با سه تعویض شروع شد. جهانبخش، کریمی و چشمی جای خود را به قلی زاده، کنعانی و عزت اللهی دادند.

دقیقه ۴۷: دومین کارت زرد برای پورعلی‌گنجی

مرتضی پورعلی‌گنجی با انجام یک خطای شدید روی هری کین پشت محوطه جریمه هم به انگلیسی‌ها یک ضربه کاشته هدیه داد و هم یک کارت زرد دریافت کرد. تریپیه ضربه کاشته را به دیواره دفاعی ایران کوبید.

دقیقه ۶۰:

تیم ملی ایران که چیزی برای از دست دادن نداشت با تعویض هایی که انجام داد روند بهتری پیدا کرد اما تلاش برای رسیدن به دروازه انگلیس به جایی نرسید و بازیکنان در دادن چند پاس ساده بهم عاجز بودند و نتوانستند برابر بازیکنان نامدار حریف کاری از پیش ببرند.

دقیقه ۶۲:

بلینگام که در نیمه اول یک گل وارد دروازه ایران کرده بود، در این دقیقه از تعلل بازیکنان خط دفاعی ایران استفاده کرد و با چند پا عوض کردن ضربه ای را پای چپ به توپ که پس از برخورد به پای مدافع ایران وارد دروازه و به گل چهارم تبدیل شد.

دقیقه ۶۵ :

تیم ملی ایران در معدود موقعیت هایی که توانست تا محوطه جریمه انگلیس پیش برود با ضربه دقیق مهدی طارمی به گل رسید. در این دقیقه صادق محرمی از راست توپی را برای علی قلی زاده ارسال کرد و او با ضربه ای زمینی طارمی را درون محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد که ضربه این بازیکن پس از برخورد به زیر تیرک افقی دروازه به گل اول تبدیل شد.

دقیقه ۷۰ :

علی قلی زاده از جناح چپ صاحب یک موقعیت خوب شد و پس از فریب دادن مدافع انگلیس وارد محوطه جریمه شد اما در زدن ضربه به سمت دروازه تعلل کرد و در ادامه توپ را برای نورالهی فرستاد که ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۷۳:

رشفورد که یک دقیقه پیش وارد زمین شده بود با فرار از خط دفاعی بهم ریخته ایران در موقعیت تک به تک قرار گرفت و توانست با ضربه ای روی زمین و آرام دروازه سیدحسین حسینی را برای پنجمین بار باز کند.

دقیقه ۹۰ :

تیم ملی انگلیس که بعد از زدن پنج گل دیگر انگیز ابتدایی برای حمله به سمت دروازه ایران را نداشت صاحب یک ضد حمله دیگر شد و این بار جک گریلیش در شرایطی که دروازه خالی را برابر خود داشت توانست گل ششم را به ثمر برساند.

دقیقه ۹۸:

در حالی که داور برای نیمه دوم ۱۰ دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود، سردار آزمون در دقیقه ۹۸ صاحب یک موقعیت عالی شد و در موقعیت تک به تک با پیکفود قرار گرفت اما ضربه او پس از برخورد به دست گلر و تیر دروازه به بیرون رفت تا یک موقعیت عالی از دست برود.

در این دقیقه مرتضی پورعلی گنجی یک کارت زرد از داور دریافت کرد.

دقیقه ۱۰۰

در صحنه ای که روی محوطه جریمه انگلیس به دست آمد مدافع این تیم پیراهن پورعلی گنجی را کشید و به دنبال اعتراض بازیکنان ایران داور سیستم ویدئویی را چک کرد و اعلام ضربه پنالتی کرد.

دقیقه ۱۰۳:

در شرایطی که دقیقه پایانی بازی سپری می شد مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و توانست توپ را به گل تبدیل کند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود روز ۴ آذر به مصاف تیم ملی ولز خواهد رفت و روز ۸ آذر به مصاف تیم ملی آمریکا می رود تا تکلیف صعود یا حذف ملی پوشان کشورمان از بیست و دومین دوره جام جهانی مشخص شود.

حواشی بازی:

لبخند دیوید بکام هنگام به ثمر رسیدن گل توسط انگلیس

لبخند دیوید بکام هنگام به ثمر رسیدن گل توسط انگلیس

لحظه‌ ورود بازیکنان تیم ملی ایران به زمین برای دیدار با انگلیس‌

* در حالی که سرود ملی جمهوری اسلامی ایران از بلندگوهای ورزشگاه پخش می شد ملیپوشان فوتبال کشورمان سکوت کردند.

* تمام ظرفیت ورزشگاه خلیفه برای حضور تماشاگران، تکمیل شده است.

* وحید امیری یکی از بازیکنانی است که حضورش در نیمه دوم مقابل انگلیس محتمل به نظر می‌رسد.

وحید امیری

*اینفانتینو، رئیس فیفا با حضور در ورزشگاه خلیفه، دیدار ایران و انگلیس را از نزدیک تماشا می‌کند.

اینفانتینو

*پرچم بزرگ ایران قبل از بازی در زمین چمن ورزشگاه خلیفه دیده شد.

پرچم بزرگ ایران

*مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال کنار رئیس فیفا بازی را تماشا می‌کند.

مهدی تاج

* بازیکنان تیم ملی قبل از شروع مسابقه اینگونه حلقه اتحاد تشکیل دادند.

حلقه اتحاد تیم ملیخبر به مرور تکمیل می‌شود...

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  هیچ اشکال نداره. تیم ملی ببازه هم قهرمانه مهم سرود ایران و پرچم ایرانه

 • ببر مازندران

  نفرین اسکوچیچ خاک بر سر کسایی که این دلال موزامبیکی رو آوردن

 • ببر مازندران

  چشمی و حسین حسینی سنگ تمام گذاشتن روی گل دوم و سوم دروازبان قشنگ اومده بود سیزده بدر چند متر با خط دروازه فاصله داشت

 • صالح

  اسکوچیچ رو با توطئه اخراج کرده بودن که مثلا آبروریزی نشه... آقای کیروش شش تا دفاع تخصصی گذاشته توی زمین به همراه علی کریمی و نوراللهی که ذاتا هافبک دفاعین... یعنی رسما هشت تا دفاع داریم

 • ناشناس

  انگلیس تیم قدری در برابر ایران نبود ، اگر کیروژ از یکسال پیش از مسابقه مربی ایران بود و شناخت کافی از بازیکناش داشت ، ارنج بهتری انتخاب می کرد و بازیکنان ما به خاطر شرایط روحی و شرایط کشور بازی قابل قبولی ارائه نکردند . در ضمن ما مردم بسیار عجیب و غریبی هستیم که اتفاقات دهه شصت ، از اعدامها تا ..... و حتی اتفاقات اوایل انقلاب و اعدام فرضاً نظامیان را زیر سوال می بریم ولی توقع داریم همه مردم ایران به سرزمینشان پشت کنند، اتفاقات تلخ این سه ماه اخیر از مرگ خانم امینی تا فاجعه زاهدان و خاش و حادثه تلخ ایذه و شاهچراغ و کشته شدن هموطنانمان دل همه مردم را به درد آورده و نمی توانیم نسبت به سرزمینمان و خواهران و برادران در گوشه گوشه ایران بی تفاوت باشیم ولی این دلیل بر نمی شود ، با باخت تیم ملی ، در خیابان شادی کنیم همانطور که بریدن کیک با شمشیر بازیکنان به زعم شما توهین به مردم ایران بود ، شادی شما پس از باخت تیم ملی ، توهین به خانواده هایی هست که در عزیزانشان را در طول این سه ماه اعتراض از دست دادند.اینکه می گوییم انقلاب وسیله رستگاری و خوشبختی مردم نیست ، پربیراه نگفته ایم .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار