گوناگون

میزان ضرر فدراسیون فوتبال از اردوی اتریش

میزان ضرر فدراسیون فوتبال از اردوی اتریش

پارسینه: فدراسیون فوتبال بخاطر شرایط خاص اردوی اتریش و دو بازی تدارکاتی با سنگال و اروگوئه متحمل ضرر هنگفتی شد.

اردوی تدارکاتی در اتریش و دو بازی تدارکاتی با سنگال و اروگوئه در حالی با حاشیه‌های گوناگون به پایان رسید که در پایان ضرر هنگفتی به فدراسیون فوتبال وارد کرد.

به نقل از ورزش سه؛ طبق قراردادی که زمان سرپرستی میرشاد ماجدی با یک شرکت اتریشی برای برگزاری اردو و دو بازی تدارکاتی با تیم‌های ملی اروگوئه و سنگال بسته شده بود، فدراسیون فوتبال می‌توانست از بلیط فروشی، تبلیغات محیطی و پخش زنده مسابقات مبلغی نزدیک به ۸۰۰ هزار دلار کسب درآمد کند.

اما در ابتدا فدراسیون باید مبلغی حدود ۴۰۰ هزار دلار به حساب شرکت طرف قرارداد واریز می‌کرد. اتفاقی که با آمدن مهدی تاج رخ داد و با آزاد شدن برخی از منابع مالی ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا و انتقال آن به قطر، این پول از طریق قطر به حساب شرکت اتریشی واریز شد.

با این حال شرایط در دو بازی اروگوئه و سنگال طوری پیش رفت که فضا برای بلیط فروشی آماده نبود و بازی بدون حضور تماشاگر برگزار شد. همین امر نیز باعث شده تا فدراسیون فوتبال بخش زیادی از مبلغ ۸۰۰ هزار دلار درج شده در قرارداد را از دست بدهد.

شرکت اتریشی طرف قرارداد تنها ۱۵۰ هزار دلار از مبلغ را آن هم به دلیل حق پخش دو دیدار به فدراسیون پرداخت کرده است. مبلغی نزدیک به ۶۵۰ هزار دلار را به بهانه‌های مختلف از جمله عدم بلیط فروشی و تبلیغات محیطی به فدراسیون پرداخت نکرده است و مسئولان حقوقی فدراسیون به دنبال احقاق حق خود هستند.

طبق اطلاع فدراسیون فوتبال با احتساب ۴۰۰ هزار دلار پرداختی و هم‌چنین ۱۵۰ هزار دلار دریافتی، چیزی حدود به ۲۵۰ هزار دلار برای برپایی اردو در اتریش و دو بازی تدارکاتی هزینه کرده است.

اما ضرر هنگفت فدراسیون جایی است که آن‌ها رقمی حدود ۶۵۰ هزار دلار که به عنوان درآمدزایی روی آن حساب شده بود را نتواستند دریافت کنند و این مورد به معضلی برای بخش حقوقی فدراسیون تبدیل شده است و به دنبال حل آن با توجه به راهکار‌های موجود هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار