گوناگون

سپاهان ۴ - ۲ تراکتور | تراکتور بازنده بازی بزرگ هفته دهم لیگ برتر + فیلم و حواشی

سپاهان ۴ - ۲ تراکتور | تراکتور بازنده بازی بزرگ هفته دهم لیگ برتر + فیلم و حواشی

پارسینه: در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته دهم لیگ برتر تیم‌های سپاهان و تراکتور به مصاف یکدیگر رفته‌اند.

به گزارش پارسینه ؛ هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران با یک تقابل بسیار حساس شروع شد و طی آن سپاهان در ورزشگاه نقش جهان اصفهان پذیرای تراکتور بود. شاگردان مورایس که هفته گذشته موفق به شکست نفت در تهران شدند برای حفظ خود در کورس قهرمانی به هر سه امتیاز بازی چشم دوخته بودند. در سمت مقابل، اما تراکتور هم حریفی نبود که به این راحتی‌ها خیال از دست دادن امتیاز داشته باشد. این تیم با بردیف طی چهار بازی اخیر، سه برد کسب کرده و با ۱۴ امتیاز در مکان پنجم حضور داشت.

کار با گل زودهنگام عیسی مرادی برای سپاهان شروع و با اخراج اخباری ادامه پیدا کرد. سپاهان در ادامه نیمه اول با دبل مرادی و گل زیبا رضاییان از روی ضربه ایستگاهی شکست ۳-۰ را به تراکتور تحمیل کرد. شاگردان بردیف در شروع نیمه دوم با چهره‌ای تهاجمی در پی جبران بودند و خیلی زود در دقیقه ۵۵ توسط کاوه رضایی که در شروع نیمه وارد زمین شده بود به گل رسیدند.

در ادامه نیمه دوم تراکتور گل دوم را هم زد تا در آستانه یک کامبک رویایی قرار بگیرد، اما پیش از رقم خوردن چنین اتفاقی، شهریار مغانلو در دقیقه ۸۴ گل چهارم را برای سپاهان یه ثمر رساند و خیال مورایس را راحت کرد. سپاهان با حفظ این نتیجه تا پایان کار، سه امتیاز شیرینی را کسب کرد تا با ۱۹ امتیاز و بالاتر از پرسپولیس ۱۸ امتیازی که از ساعت ۱۷ به مصاف ملوان می‌رود، موقتا صدرنشین لیگ برتر شود.


هفته دهم لیگ برتر ۰۲-۱۴۰۱

پنج‌شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱، ساعت ۱۵:۰۰

ورزشگاه: نقش جهان اصفهان - بدون تماشاگر


تیم داوری: داور: محمدحسین زاهدی فرد/ کمک‌ها: فرهاد مروجی، حمیدرضا افشون/ داور چهارم: یعقوب آشوری/ ناظر: محمدرضا فلاح

ترکیب تیم سپاهان:

پیام نیازمند، رناتو داسیلویرا، محمد دانشگر، رامین رضائیان، امید نورافکن، مسعود ریگی، محمد کریمی، الویس کامسوبا، یاسین سلمانی (36-فرشاد احمدزاده)، محمدرضا حسینی و عیسی مرادی

ترکیب تیم تراکتور:

محمدرضا اخباری، هادی محمدی، آرش قادری، حجت حق‌وردی، صفا هادی (24-رضا کاخساز)، ریکاردو آلوز، سجاد دانایی، ابوالفضل رزاق‌پور، گوستاوو، محمد عبا‌س‌زاده و رضا اسدی

اخطار ها:

تراکتور: گوستاوو (28)
سپاهان: یاسین سلمانی (29)

سپاهان ۴ - ۲ تراکتور | تراکتور بازنده بازی بزرگ هفته دهم لیگ برتر + فیلم

اخراج ها:
تراکتور: محمدرضا اخباری (21)

صحنه اخراج محمدرضا اخباری در دیدار با سپاهان

شرح گل:

سپاهان 1 - تراکتور 0 (دقیقه 8: عیسی مرادی) : ریگی با پاس دقیق، عیسی مرادی را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد. این بازیکن هم با حرکت پا به توپی زیبا دو مدافع تراکتور را از جریان کار خارج کرد و با ورود به محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد. این شوت در حالی که اخباری فقط یک تماشاگر بود به گل تبدیل شد.

سپاهان 2 - تراکتور 0 (دقیقه 26: رامین رضاییان): در حالی که رضا کاخسازی تنها چند دقیقه پیش به جای اخباری وارد زمین شده بود، دروازه خود را روی ضربه ایستگاهی تماشایی رامین رضاییان باز شده دید.

سپاهان 3 - تراکتور 0 (دقیقه 40: عیسی مرادی): فرشاد احمدزاده با پاس کامسوبا در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد؛ پاس رو به بیرون او را مرادی با یک دخالت به موقع وارد دروازه تراکتور کرد.

سپاهان 3 - تراکتور 1 (دقیقه 55: کاوه رضایی): کاوه رضایی که در شروع نیمه دوم وارد زمین شده بود، بعد از یک سر توپ سریع، با پای راست یک شوت کات دار دقیق از پشت محوطه جریمه روانه دروازه سپاهان کرد. توپ روی این شوت با عبور از کنار دستان نیازمند به گل تبدیل شد.

سپاهان 3 - تراکتور 2 (دقیقه 74: آرش قادی): هادی محمدی با پشت سر پرتاب بلند از سمت چپ محوطه جریمه سپاهان را به دهانه دروازه این تیم ارسال کرد. قادری این پاس را با پروازی بلند و ضربه سر روانه دروازه نیازمند کرد. توپ روی این ضربه و بعد از برخورد به سر کریمی وارد دروازه شد.


سپاهان 4 - تراکتور 2 (دقیقه 84: شهریار مغانلو): ارسال فرشاد احمدزاده از سمت چپ محوطه جریمه را شهریار مغانلو از میان سه مدافع حریف با ضربه سر به گل تبدیل کرد.لحظات حساس:

دقیقه ۲۲: روی یک ضدحمله حمله سریع، کامسوبا می‌رفت با اخباری تک به تک شود، دروازه بان تراکتور که از دروازه خارج و محوطه جریمه را هم ترک کرده بود، برای ممانعت از عبور توپ از مقابلش، از دست خود استفاده و اخراج را برای نجات دروازه به جان خرید.

دقیقه ۳۸: شلیک سنگین ریگی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم از بالای دروازه تراکتور راهی اوت شد.

دقیقه ۴۹: ضربه سر هادی محمدی روی ارسال کرنر گوستاوو بعد از برخورد به تیر افقی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۶۸: شوت دیدنی بازیکن سپاهان از پشت محوطه جریمه در حالی که پرواز بلند کاخساز را به همراه داشت از بالای دروازه به بیرون رفت.

اتفاق ویژه:

سپاهان با کسب پیروزی در این دیدار هم موقتا به صدر جدول رده بندی صعود کرد و هم روند شکست ناپذیری خود را مقابل تراکتور برای پنجمین بازی پیاپی تداوم بخشید. این تیم آخرین بار سه فصل از تراکتور شکست خورده بود و طی پنج تقابل اخیر و با احتساب این برد، صاحب 3 برد و 2 مساوی شده است.

سپاهان ۴ - ۲ تراکتور | تراکتور بازنده بازی بزرگ هفته دهم لیگ برتر + فیلم

ستاره بازی:

در روزی که بازی دو تیم اتفاقات بسیار زیادی به همراه داشت و گل های زیبایی هم به ثمر رسید، ستاره میدان یک چهره کمتر شناخته شده بود. عیسی مرادی که مورایس او را به مغانلو ترجیح و در ترکیب اصلی قرار داده بود، در عرض 45 دقیقه دو گل به تراکتور زد. او که در نیمه دوم به دلیل مصدمیت تعویض شد، با همین عملکرد توانست ستاره میدان لقب بگیرد.

سپاهان ۴ - ۲ تراکتور | تراکتور بازنده بازی بزرگ هفته دهم لیگ برتر + فیلم

*حواشی:

*تراکتور در چهار بازی اخیر خود مقابل سپاهان موفق به کسب پیروزی نشده است. طی دو فصل اخیر، سپاهان دو بار موفق به کسب برد شده و دو بازی (رفت و برگشت فصل قبل) نیز با تساوی به پایان رسیده است.

*بازی امروز دو تیم بدون حضور تماشاگر و در میان سکو‌های خالی ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار می‌شود.

*کاوه رضایی که به دلیل مصدومیت در چند بازی اخیر تراکتور غایب بود، در این دیدار هم جایی بین ۱۱ مرد منتخب بردیف ندارد.

* اخباری بعد از اخراج از زمین بازی، در هنگام خروج به سمت رختکن، با قربان بردیف سرمربی تراکتور دست داد.

* کاوه رضایی پیش از ورود کاخساز به زمین بازی، در کنار زمین به او روحیه داده و چند کلمه‌ای با دروازه بان دوم تیمش صحبت کرد.

*یاسین سلمانی در تلاش برای اوت نشدن توپ دچار مصدومیت شدیدی در اواسط نیمه اول شده و زمین بازی را ترک کرد.

*در صحنه مصدومیت یاسین سلمانی، تصمیم داور در دادن کارت زرد به هافبک مصدوم سپاهان، با اعتراض اعضای تیم میزبان همراه بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار