گوناگون

حسن یزدانی؛ ۱۰ دقیقه، یک میلیارد تومان!

حسن یزدانی؛ ۱۰ دقیقه، یک میلیارد تومان!

پارسینه: بعد از چند سال انتظار، بالاخره قراردادهای کشتی گیران هم به سقف میلیارد رسید؛ اگرچه هنوز فقط تک ستاره ها قراردادهای قابل توجهی امضا می کنند.

ورزش سه نوشت؛ بیست و دومین دوره لیگ برتر کشتی در حالی قرار است از چند روز دیگر استارت بخورد که رقم قرارداد کشتی گیران این روزها مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. از میان ۱۰ ملی پوش اعزامی ایران به مسابقات جهانی کشتی آزاد ۲۰۲۲ در بلگراد، تاکنون ۹ ملی پوش قرارداد خود را با باشگاه های مدنظرشان نهایی کرده اند و فقط رضا اطری هنوز با هیچ تیمی قرارداد نبسته است.

با توجه به قانون سازمان لیگ مبنی بر سقف جذب ملی پوشان برای هر تیم که سه ملی پوش است، سه تیم صنایع مازندران، انبوه سازان هوتن و پترو پالایش بیلیش تاکستان هر کدام با جذب سه ملی پوش از همین حالا مثلث مدعیان قهرمانی در لیگ برتر را تشکیل داده اند.

حسن یزدانی هر دقیقه صد میلیون تومان

تیم صنایع مازندران که فصل گذشته با هدایت رضا یزدانی به عنوان قهرمانی در لیگ برتر رسید، در فصل جدید هم به دنبال تکرار این عنوان است. این تیم مازندرانی که قبل از این رحمان عموزاد را جذب کرده بود، امروز هم از ثبت قرارداد با حسن یزدانی و محمدحسین محمدیان خبر داد. قرارداد حسن یزدانی به گفته سرپرست تیم صنایع مازندران به ارزش یک میلیارد تومان امضا شده تا برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر کشتی یک کشتی گیر قراردادی میلیاردی امضا کند. قرارداد حسن یزدانی که به مبلغ یک میلیارد امضا شده، برای سه کشتی است و این برای ستاره کشتی ایران که رقیب چندان دشواری هم در لیگ برتر ندارد، یک اتفاق ویژه و خوشایند خواهد بود. یزدانی که معمولا کشتی های خود را در همان سه دقیقه اول به پایان می رساند، احتمالا برای زیر ۱۰ دقیقه مبارزه مفید یک میلیارد دریافت خواهد کرد!

در سال های گذشته نیز حسن یزدانی همواره گرانترین کشتی گیر لیگ بوده و امسال نیز با این رقم این عنوان را از آن خود کرد. دو کشتی گیر دیگر صنایع هم طبق شنیده ها قراردادی بالاتر از ۵۰۰ میلیون تومان به امضا رسانده اند.

کامران؛ ستاره ۸۰۰ میلیونی تیم هوتن

در دیگر تیم مازندرانی و مدعی لیگ برتر، کامران قاسمپور بیشترین قرارداد را امضا کرده است. قاسمپور که تا قبل از امضای قرارداد حسن یزدانی، گرانترین کشتی گیر لیگ برتر بود، با قراردادی ۸۰۰ میلیون تومانی به تیم انبوه سازان هوتن پیوسته تا مزد دو طلای جهانی خود در یک سال اخیر را اینگونه بگیرد. همچنین امیرمحمد یزدانی دیگر ملی پوش تیم هوتن است که قراردادش ۴۵۰ میلیون تومان به امضا رسیده و محمد نخودی نیز قراردادی مشابه یزدانی دارد.

زارع؛ قرارداد ۵۵۰ میلیونی با تاکستان

تیم پترو پالایش بیلیش تاکستان که از لیگ دسته اول کار خود را آغاز کرده و با سرمایه گذاری خوبی وارد لیگ برتر شده، از میان ملی پوشان علیرضا سرلک، یونس امامی و امیرحسین زارع را جذب کرده است. بدون شک شاخص ترین چهره حاضر در این تیم امیرحسین زارع است که به اندازه ستاره های دو تیم مازندرانی قرارداد امضا نکرده. به گفته سرپرست تیم تاکستان، سقف قرارداد این تیم ۵۵۰ میلیون تومان بوده که به قهرمان سال گذشته سنگین وزن جهان که امسال به مدال برنز رسید، پرداخت خواهد شد.

قراردادهای به صرفه برای لیگ ۴۰ روزه

لیگ برتر کشتی آزاد از ۲۲ مهرماه آغاز می شود و دور مقدماتی این مسابقات تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت. مرحله نیمه نهایی و نهایی هم احتمالا اوایل آذرماه برگزار می شود تا در مجموع لیگ برتر طی یک پروسه ۴۰ روزه جمع و جور شود. وقتی این مسابقات را با لیگی مثل فوتبال، والیبال و بسکتبال که بازیکنان چندین ماه در خدمت تیم باشگاهی خود هستند، مقایسه می کنیم؛ به نظر می رسد پرداخت مبالغ چند صد میلیونی که حالا گویا به میلیارد هم رسیده، برای ستاره های کشتی کاملا به صرفه است. حالا شما تصور کنید والیبالیست هایی که از تابستان تا شب عید درگیر لیگ برتر هستند، شاید فقط کمی بیشتر از کشتی گیران دریافتی دارند.

با اینکه کشتی به عنوان ورزش اول کشور می بایست خیلی بیشتر از این مورد توجه قرار بگیرد، اما به نظر می رسد توجه ویژه فدراسیون در دوران علیرضا دبیر به لیگ برتر باعث شده تا این مسابقات به منبع درآمد خوبی برای کشتی گیران تبدیل شود. البته که هنوز هم این قراردادهای چند صد میلیونی و قابل توجه بیشتر مربوط به تک ستاره هاست و در دیگر تیم ها خبری از پرداخت چنین مبالغی نیست.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار