گوناگون

تغییر تیم ملی نسبت به ۸ ساله گذشته/ استراتژی دوم کی‌روش مشخص شد

تغییر تیم ملی نسبت به ۸ ساله گذشته/ استراتژی دوم کی‌روش مشخص شد

پارسینه: کارشناس فوتبال ایران با اشاره به برد تیم ملی فوتبال مقابل اروگوئه و دیدار با سنگال گفت: بازگشت کی روش با واکنش مثبت روبرو شده است تا نتایج خوبی کسب شود.

فرزاد آشوبی پیروزی یک بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل اروگوئه را دستاورد بازگشت کارلوس کی روش دانست و گفت: قطعاً نتیجه این دیدار شوک بازیکنان تیم ملی را از تغییر سرمربی به همراه داشته است. اروگوئه تیم قدرتمند دنیاست که با برتری مقابل آن اعتماد به نفس بازی با بزرگان دنیا همچون انگلیس را نیز پیدا می‌کنیم.

مهر نوشت: کارشناس فوتبال ایران به تغییر استراتژی‌های دفاعی کی روش نسبت به دوره ۸ ساله قبلی‌اش در تیم ملی پرداخت و اظهار داشت: در فاز دفاعی قدرت حمل توپ بیشتری پیدا کردیم و همین موضوع کمک کرد تا بتوانیم در ضد حملات روی دروازه حریف نقش آفرینی کنیم. حمله‌های اندکی روی دروازه اروگوئه داشتیم اما برنامه‌ریزی خوبی برای استفاده از نقاط مختلف زمین اجرا شد که نشان دهنده تغییر تفکرات کی روش است.

او درباره بازگشت چند بازیکن قدیمی نظیر مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی و کریم انصاری فر تاکید کرد: مخالفت خودم را از بازگشت کی روش قبلاً عنوان کرده بودم اما حالا باید بگویم او حق دارد در فرصت بسیار اندک باقی مانده روی بازیکنانی که امتحان خود را پس داده‌اند سرمایه گذاری کند.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: کی روش اتحاد تیمی را بیشتر کرده و مطمئن هستم می‌تواند در ادامه به رختکن تیم برای هدف مشترک نتیجه‌گیری در جام جهانی قطر کمک کند. البته باز هم تاکید می‌کنم با وجود اتفاقات مثبتی که با او احتمال دارد رقم بخورد نحوه جابجایی در رأس کادر فنی تیم ملی ایران را اصلاً قبول ندارم.

آشوبی با اشاره به عملکرد قابل قبول شجاع خلیل زاده به عنوان زوج محمدحسین کنعانی زادگان در قلب دفاع تیم ملی ایران تصریح کرد: آنها مکمل‌های خوبی برای همدیگر شده‌اند. اینکه هر دو بازیکن در یک باشگاه قطری حضور دارند هم به میزان آمادگی آنها کمک کرده است. مهم این بود که خلیل زاده بداند نفر اول تیم ملی در مسائل فنی شخص سرمربی است. او در دیدار با اروگوئه نشان داد به این درک مهم رسیده است.

او درباره تغییر ترکیب ملی پوشان برای بازی با سنگال تاکید کرد: به هر حال کی روش می‌خواست بازیکنان مختلف را برای پست‌های دیگر بسنجد و طبیعی است که تغییراتی را ایجاد کند. با این حال فکر می‌کنم زوج خلیل زاده - کنعانی زادگان بهتر از هر انتخاب دیگری برای قلب دفاع تیم ملی است.

وی در پایان درباره بازی با سنگال خاطرنشان کرد: نمی‌توان منکر تأثیر روحی نتایج تیم ملی ایران در بازی تدارکاتی شد اما می‌توان گفت بازی با سنگال همچون دیدار با اروگوئه عیب‌هایمان را مشخص کرد تا کی روش بتواند آنها را در زمان خیلی کمی که تا شروع جام جهانی داریم برطرف کند. تیم ملی در دیدار با سنگال شیوه نمایشی همیشگی خود را با اندکی حالت تهاجمی بیشتر بروز داد که این موضوع می‌تواند استراتژی دوم کی روش در جام جهانی محسوب شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار