گوناگون

چهار بازمانده عصر کی روش در پرتغال

پارسینه: تیم‌ملی پرتغال در شرایطی پا به رقابت‌های جام جهانی روسیه گذاشته که تنها ۴ بازیکن از جام جهانی ۲۰۱۰ با سرمربیگری کی‌روش در این تیم باقی مانده است.

تیم ملی پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی با سرمربیگری کارلوس کی روش در گروه هفتم این رقابت‌ها در کنار برزیل، ساحل عاج و کره شمالی حضور داشت.

شاگردان کارلوس کی روش در اولین دیدار خود مقابل ساحل عاج مانند دیدار سوم برابر برزیل به تساوی بدون گل دست یافتند تا به لطف پیروزی پر گل ۷ بر صفر برابر کره شمالی پس از شاگردان دونگا به دور حذفی راه یابند.

پرتغال به رهبری کی روش در دور بعدی موفق به کنار زدن پاراگوئه شد، ولی در دور بعدی به اسپانیا برخورد کرد که قهرمانی مسابقات را از آن خود می‌کرد و با تک گل داوید ویا که مشکوک به آفساید هم بود از دور مسابقات کنار گذاشته شد.

نگاهی به لیست تیم ملی پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۰ نشان می‌دهد که از ترکیب ۲۳ نفره پرتغالی‌ها تنها ۴ بازیکن فرصت حضور در ترکیب ۲۳ نفره این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ را پیدا کرده اند.

بتو در خط دروازه مانند جام جهانی ۲۰۱۰ همچنان در ترکیب تیم ملی پرتغال حضور دارد؛ این گلر ۳۶ ساله البته در آفریقای جنوبی ذخیره نشین ادواردو بود.

در خط دفاعی نیز دو مدافع با تجربه پرتغالی‌ها یعنی برونو آلوز و په په به جام جهانی ۲۰۱۸ هم رسیده اند. در آفریقای جنوبی ریکاردو کاروالیو و برونو آلوز دو مدافع مرکزی تیم بودند و په په روی نیمکت بود، ولی در روسیه این احتمال وجود دارد که په په و آلوز که روی هم مجموع سن آن‌ها به ۷۱ سال می‌رسد، در قلب خط دفاعی تیم پرتغال به رهبری سانتوس قرار گیرند.

علاوه بر این سه چهره، رونالدو باز مانده آخر است که در روسیه نیز امید اول پرتغالی‌ها در خط هجومی به شمار می‌رود.

در جام جهانی ۲۰۱۰ کی روش علاوه بر رونالدو به ستاره‌هایی نظیر دکو، میگل، میرالس و سایر نفرات چشم دوخته بود، اما حالا در روسیه سانتوس علاوه بر اینکه رونالدو را همچنان در اوج کنار تیم خود می‌بیند، می‌تواند روی توانایی‌های بازیکنان جوانی نظیر آندره سیلوا، ژائو ماریو، سدریک و البته نفرات باتجربه‌ای نظیر موتینیو و کوآرشما نیز حساب ویژه‌ای باز کند.

جالب اینکه بازیکنی نظیر کوآرشما که در سال ۲۰۱۰ همراه با اینترمیلان عنوان اول لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد، در فهرست کی روش حضور نداشت، ولی سانتوس در روسیه هم مانند یورو ۲۰۱۶ این بازیکن تکنیکی را به همراه خود دارد.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار