گوناگون

سرمایه رونالدو در کدام کشورهاست؟

پارسینه: کریستیانو رونالدو بخش بزرگی از درآمدش را در کشورهایی به جز اسپانیا ذخیره شده است.

به گزارش ۱۱ نیوز، بر اساس گزارش اداره مالیات اسپانیا، کریستیانو رونالدو ۲۲۷ میلیون یورو در سال ۲۰۱۵ درآمد داشته و اینطور به نظر می‌رسد که مرتکب تخلفی نشده است. مقامات مالیاتی اسپانیا فاش کردند که رونالدو ۲۰۳,۷ میلیون یورو از درآمدش در خارج از اسپانیا و ۲۳.۵ میلیون یورو از درآمدش هم در داخل این کشور است.

کمپانی «گستیفوت» که موسس و مدیر آن ژرژ مندز پرتغالی، مدیر برنامه‌های رونالدو و چندین چهره سرشناس دیگر فوتبال است، با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در سایت رسمی خود اعلام کرد: «این اسناد تأیید می‌کند که مقامات اداره مالیات اسپانیا از میزان درآمد کلی رونالدو مطلع هستند و نیازی نیست که در این زمینه بیانیه‌ بیشتری منتشر کنیم.»

اخیراً نشریه «اشپیگل» آلمان مدعی شده بود رونالدوی ۳۱ ساله با استفاده از پناهگاه‌های مالیاتی از پرداخت مالیات شانه خالی کرده است. بر اساس اسنادی که از سوی این هفته‌نامه آلمانی منتشر شده بود، کریستیانو رونالدو، ستاره تیم ملی فوتبال پرتغال و رئال‌مادرید رقم ۱۵۰ میلیون یورو را در پناهگاه‌های مالیاتی در سوئیس و جزایر بریتیش ویرجین پنهان کرده است. بر اساس ادعاهایی که مطرح است، رونالدو از سیستمی که توسط ژرژ مندز، مدیر برنامه‌هایش ایجاد شده، برای پنهان‌کاری میزان درآمدش سود می‌برده است. اولین مورد تخلف مالیاتی رونالدو به بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ برمی‌گردد که با ثبت شرکتی به نام «تولین» در جزایر بریتیش ویرجین رقم ۷۴,۸ میلیون یورو از درآمدش را مخفی کرده است.

ستاره پرتغالی کهکشانی‌ها پس از تساوی چهارشنبه شب رئال‌مادرید مقابل دورتموند در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا گفته بود: «آنها فکر می‌کنند من نگرانم، اما کاری نکرده‌ام که بخواهم بترسم و نگرانی ندارم.»

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار