گوناگون

اعتیاد ۴ بازیکن به خاطر تیم فروشی!

پارسینه: دیگر هیچ اتفاقی در فوتبال ایران عجیب نیست و می توان فوتبال کشور را به سرزمین عجایب نامید.

یکی از پرونده های تازه ای که می تواند در فوتبال ایران بازتاب های فراوانی داشته باشد تیم فروشی نام دارد.

تیم فروشی سالهاست در فوتبال ایران جریان دارد و خیلی ها از قبل این کار به پول های کلان رسیده اند اما وقتی شنیده می شود که برخی با نفوذ در ارکان فدراسیون در این زمینه فعالیت می کنند موضوع حساس تر می شود.

چند روز قبل یکی از مریبان قدیمی فوتبال ایران در جمع دوستانش به این موضوع اشاره کرد تا سرفصل تازه ای پیش روی فوتبال کشور باز شود.

این مربی مدعی شد که خیلی ها را می شناسد که بنگاه خرید و فروش تیم فوتبال دارند و الان نیز با کار کردن روی تیم های لیگ یکی به کاسبی خود رونق ویژه ای بخشیده اند.

«حسین چرخابی» مربی نام آشنای فوتبال ایران که چند سال قبل یک تیم دسته اولی را روانه لیگ برتر کرد و در نهایت تیم او را فروختند به خبرنگار ما گفت:« یکی از مشکلات اساسی فوتبال ایران همین داستان خرید و فروش تیم ها است و حتی شاید از بحث تبانی مهمتر باشد. بنده تیم جوانی را به لیگ برتر آوردم اما آقایان آن تیم(سپاهان نوین اصفهان) را فروختند و ضربه بدی به یک نسل مستعد که برای بازی در لیگ برتر انگیزه داشتند زدند.»

وی در ادامه به موضوع عجیب و تلخی اشاره کرد:« وقتی تیم را فروختند تعدادی از بازیکنان همان تیم از فوتبال رفتند و دیگر سمت این رشته نیامدند و متاسفانه 4 بازیکن من در آن تیم معتاد شدند و مسیر زندگی شان عوض شد.»

« ابراهیم قاسمپور» دیگر مربی مطرح فوتبال ایران درباره این موضوع گفت:« متاسفانه این مسئله به فوتبال ضربه می زند. بنده می دانم که برخی آقایان در فدراسیون فوتبال بودند که کارشان خرید و فروش تیم بود؛ یعنی تیم داشتند و آن را بالا می آوردند و بعد آن را می فروختند و الان هم هنوز عده ای آنجا به این کار مشغولند.»

قاسمپور در ادامه گفت:« حتی برخی ها در همان فدراسیون در زمینه جابجایی مربی فعالیت می کنند.»

این موضوعات در حالی مطرح می شود که یادمان می آید که یکی از مسوولان فوتبال کشور و شاغل در فدراسیون تا چند سال قبل برای مربیان تیم پیدا می کرد و از سوی دیگر با شنیدن این ادعاها یاد صحبت های خصوصی یکی از مسوولان فوتبال کشور می افتیم که حدود سه هفته قبل به خبرنگار ما گفت: « 16 تیمی یا 18 تیمی ماندن لیگ برتر به سرنوشت تیم مورد نظر آقای ایکس بسته است و اگر تیم او سقوط کند قطعا لیگ بعدی را با 18 تیم برگزار می کنند!»

این نوع اتفاقات در فوتبال کشور زمانی خطرناک تر به نظر می رسد که احساس شود برخی افراد صاحب مسوولیت در بدنه فوتبال خود در زمره متخلفین قرار دارند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار