گوناگون

آمار عجیب گلزنی مهاجم پرسپولیس

آمار عجیب گلزنی مهاجم پرسپولیس

شهاب زاهدی با آمار 7 گل زده در مجموع رقابت‌های نیم فصل اول پرسپولیس کار خود را به پایان رساند.

پرسپولیس با از دست دادن مهاجمانی مثل مهدی عبدی و عیسی آل‌کثیر و البته جدایی لئاندرو پریرا و شیخ دیاباته در فصل جدید شهاب زاهدی و نبیل باهویی را به عنوان مهاجم نوک در اختیار گرفت.

از بین مهاجمان فصل قبل پرسپولیس دیاباته و پریرا را یحیی نخواست و مهاجم برزیلی با وجود اینکه قرارداد داشت با توافق جدا شد. مهدی عبدی که فصل قبل تقریبا کل فصل نیمکت‌نشین بود بعد از دو هفته نیمکت‌نشینی در فصل جدید به تراکتور قرض داده شد و عیسی آل‌کثیر که بازگشتی امیدوارکننده بعد از مصدومیت به ترکیب داشت، به خاطر پیشنهاد پایین باشگاه در پرسپولیس نماند و به پیشنهاد بسیار بالاتر سپاهان بله گفت.

شهاب زاهدی شروع متوسطی در پرسپولیس داشت و در چهار مسابقه ابتدایی لیگ برتر و دو دیدار نخست لیگ قهرمانان موفق به گلزنی نشد و انتقادها او را تحت فشار بیشتری قرار داد تا اینکه مقابل گل گهر یک گل سه امتیازی زد. بعد از آن هت‌تریک مقابل پیکان همه را امیدوار کرد که موتور شهاب واقعا روشن شده، اما او نتواست این روند را حفظ کند و تنها در بازی‌های پایانی نیم فصل بعد از گلزنی در روز شکست تلخ مقابل الدحیل، دو گل نیز در دو بازی آخر لیگ برتر برای تیمش به ثمر رساند.

شهاب زاهدی در مجموع 20 بازی برای پرسپولیس به میدان رفت. 14 مسابقه لیگ برتر و شش دیدار لیگ قهرمانان آسیا. در بازی‌های لیگ برتر او تنها دو بار از روی نیمکت به میدان آمد و یک بازی را هم به خاطر محرومیت از دست داد. در لیگ قهرمانان آسیا هم 5 بازی فیکس بود و در تاجیکستان تنها نیمکت‌نشینی‌اش را تجربه کرد و یک دقیقه در میدان بود.

2lhxr2uh

مهاجم شماره 20 پرسپولیس در مجموع طی 20 بازی برای پرسپولیس 1397 دقیقه در میدان بود و جزء یاران اصلی گل‌محمدی به حساب می‌آمد. او در این بازه زمانی 7 گل در مجموع رقابت‌ها به ثمر رساند و به صورت میانگین در هر 199.5 دقیقه یک گل زد و 2 پاس گل داد.

شهاب در پایان نیم فصل شرایط امیدوارکننده‌ای داشت، اما در مقایسه با دیگر مهاجمان فصول اخیر پرسپولیس که در تیم‌های دیگر حضور دارند میانگین دقایق گلزنی‌اش ناامید کننده است.

مهدی عبدی که در تراکتور فقط 905 دقیقه بازی کرده 5 گل زده و یک پاس گل داده. این یعنی که او در 181 دقیقه یک گل به ثمر رسانده است.

عیسی آل‌کثیر در 577 دقیقه 4 گل زده و دو پاس گل در سپاهان داده است. یعنی هر 144.2 دقیقه یک گل.

این آمار در مورد شهریار مغانلو که 1149 دقیقه بازی کرده 10 گل زده و 2 پاس گل داده یعنی هر 114.9 دقیقه یک گل.

اما همه از فشار بازی در پرسپولیس و توقع رسانه‌ها و هواداران آگاهند که مسلما کارایی مهاجمان را پایین‌تر خواهد آورد و از این بابت می‌توان شرایط شهاب زاهدی را در نظر گرفت و قضاوت کرد ضمن اینکه او بعد از 8 سال به لیگ برتر ایران برگشته و اولین فصل حضورش در پرسپولیس به عنوان بازیکن اصلی را تجربه می‌کند.

در عین حال باید فرم بازی پرسپولیس و مدل قرار گرفتن مهاجم نوک این تیم در زمین را نیز در نظر گرفت تا قضاوت صحیح‌تری درباره عملکرد شهاب در نیم فصل داشت. زاهدی در تمام بازی‌های پرسپولیس فشار بسیار زیادی روی خط دفاع حریف می‌گذاشت و همواره با مدافعان تیم مقابل درگیر بود که این مسئله انرژی زیادی از او می‌گرفت و البته فضا را برای سایر بازیکنان مهیا می‌کرد ضمن اینکه او در زمان تصاحب توپ فاصله بسیار زیادی با دیگر بازیکنان داشت و برای همکاری با آنها و کارهای ترکیبی کار دشواری داشت که این هم کار او را دشوار می‌کرد.

در عین حال باید در نظر داشت فصل قبل شیخ دیاباته فقط 9 بازی برای پرسپولیس انجام داد و سه گل زد، پریرا در 11 بازی انجام داده تنها یک گل زد و دو پاس گل داد.مهدی عبدی که البته خیلی کم بازی کرد. یک گل زد و سه پاس گل داد و عیسی آل‌کثیر که نیم فصل دوم به تیم اضافه شد در طول نیم فصل بازی برای پرسپولیس یک گل در لیگ برتر زد، سه گل در جام حذفی و چهار پاس گل در هر دو رقابت داد.

 

 

 

منبع: ورزش۳

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار