گوناگون

پشیمانی یحیی از تعویض این ۲ ستاره

پشیمانی یحیی از تعویض این ۲ ستاره

یحیی گل‌محمدی در بین دو نیمه مسابقه با نساجی دو تغییر در ترکیب تیمش انجام داد که کمتر نمونه‌اش را دیده بودیم.

پرسپولیس در مقابل نساجی نیمه اول فوق‌العاده‌ای نداشت اما در مالکیت توپ تیم برتر بود و دو سه موقعیت هم خلق کرد و به گل رسید تا برای پیروز شدن در نیمه دوم استرس نداشته باشد.

با چنین اتفاقی و رسیدن به گل برتری که البته حتی مقابل تیم تضعیف شده نساجی هر چند چندان هم دست و پا بسته به نظر نمی‌رسید، یحیی گل‌محمدی در بین دو نیمه دست به دو تعویض ساختارشکنانه و جالب زد.

بعد از سوت پایان بازی در نیمه نخست وحدت هنانوف و محمد عمری در زمین ماندند و به رختکن نرفتند تا زیر نظر پپه لوسادا مربی بدنساز تیم بدن‌هایشان را گرم کنند. از مدل گرم کردن و جدیت لوسادا و این دو بازیکن مشخص بود که قرار است آنها را در شروع نیمه دوم در زمین ببینیم.

با شروع نیمه دوم عمری جانشین صادقی شد و وحدت جای دانیال را گرفت آن‌ هم در شرایطی که معمولا یحیی خیلی دیر تعویض می‌کرد.

دانیال و صادقی در بازی قبل مقابل شمس آذر روی هر دو گل تاثیرگذار بودند اما در بازی‌های قبل این انتقاد از یحیی گل‌محمدی مطرح بود که چرا همواره برخی بازیکنان مثل دانیال اسماعیلی‌فر و سعید صادقی در هر شرایطی در ترکیب اصلی هستند و خیلی سخت تعویض می‌شوند یا اصلا تعویض نمی‌شوند یا چرا بازیکنانی مثل فرجی، احمدی، اسدبیگی و هنانوف کم بازی می‌کنند یا اصلا بازی نمی‌کنند که گل‌محمدی بعد از تست کردن این بازیکنان مقابل شمس آذر و جواب گرفتن از این تست هم به فرجی دوباره در ترکیب اصلی بازی داد هم احمدی را در روز محرومیت نعمتی میدان داد ،هم از اسدبیگی جای سرلک سرماخورده و خسته استفاده کرد و البته هنانوف را در شروع نیمه دوم به جای دانیال اسماعیلی‌فر به میدان فرستاد.

ورود سریع عمری و هنانوف جای دانیال و صادقی تصمیم خاصی به نظر می‌رسید. تغییرات یحیی برخلاف همیشه خیلی زودتر شروع شده بود و او با نگاه ایده‌آل گرا و برای اینکه شرایط تیمش مقابل تیم کم بنیه نساجی که نیمه اول جسارت پیش آمدن نداشت، بهبود یابد و با قدرت بیشتری حمله کند و به گل اطمینان بخش دست یابد به نوعی ساختارشکنی کرد اما در کمال تعجب اوضاع بهتر که نشد هیچ، بدتر هم شد!

با حضور وحدت در دفاع راست، امید عالیشاه به جناح راست خط میانی رفت و تبدیل به هافبک راست تیم شد تا عمری جای او به عنوان بازیکن آزاد پشت مهاجم نوک بازی کند اما این تغییرات باعث شد تا شرایط تیم در فاز حمله بدتر شده و همان حملات نیم بند را هم از پرسپولیس نبینیم.

واقعیت اینکه وحدت در دفاع راست هرگز روز خوبی را پشت سر نگذاشت. او یا قادر به کار ترکیبی و نفوذ نبود یا وقتی نفوذ می‌کرد ارسال‌ها و پاس‌هایش اشتباه و بی‌اثر بود. عالیشاه هم با محصور شدن به آن جناح و حتی تعویض جای خود با ترابی در دقایقی از بازی نتوانست کارایی نیمه نخست را ارائه دهد و البته خود عمری هم بی‌روحیه و کم توان نشان داد تا جایی که تنها موقعیت مهم تیمش در نیمه دوم را به راحتی از دست داد.

نکته جالب اینکه یحیی گل‌محمدی در نشست خبری بعد از بازی به این نکته اشاره کرد که با انجام آن دو تعویض بین دو نیمه شرایط تیمش بدتر شد و ناهماهنگ‌تر شدند تا به نوعی از این تصمیم ابراز پشیمانی کرده باشد.

 

منبع: ورزش۳

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار