گوناگون

سلاح ترسناک روسیه به میدان آمد+ عکس

سلاح ترسناک روسیه به میدان آمد+ عکس

پارسینه: جنگنده‌های سوخو ۳۴ و سوخو ۳۵ ارتش روسیه با استفاده از بمب‌های هدایت‌شونده ۱۵۰۰ کیلوگرمی جبهه‌ای تازه در نبرد اوکراین گشوده‌اند.

پای بمب‌های هدایت دقیق یک و نیم تنی روسیه نیز به جنگ اوکراین باز شد. این بمب‌های ترسناک برای تخریب مواضع مهم محافظت شده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گفته یوری ایگنات سخنگوی نیروی هوایی ارتش اوکراین، هیچ دفاع موثری برای مقابله با این مهمات مخرب روسیه در اوکراین وجود ندارد.

بمب‌های هدایت دقیق KAB-۱۵۰۰S-E

KAB-۱۵۰۰ یک سلاح هدایت شونده دقیق روسی است که در سه نسخه KAB-۱۵۰۰L، KAB-۱۵۰۰S-E و هدایت تلویزیونی KAB-۱۵۰۰KR تولید می‌شود.

بمب‌های هدایت دقیق KAB-۱۵۰۰S-E از سیستم روسیه موقعیت‌یاب جهانی ماهواره‌ای گلوناس برای هدایت و رسیدن به هدف استفاده می‌کنند. این مهمات مخرب از سال ۲۰۱۹ به خدمت ارتش روسیه درآمده است.

سلاح ترسناک روسیه

جنگنده‌های گوناگونی در ارتش روسیه قادر به حمل و استفاده از این بمب یک و نیم تنی هستند. سوخو ۳۵، سوخو ۳۴، سوخو ۲۴ و میگ ۳۵ برخی هواگردهای نظامی روسیه با قابلیت پرتاب این بمب‌ها به محسوب می‌شوند.

برای پی بردن به قدرت تخریب بالای این بمب کافی است بدانید که یک تن از کل وزن بمب را مواد منفجره تشکیل داده است و تا ۵۰ کیلومتر هم برد دارد.

یکی از ویژگی‌های کاربردی این بمب در جنگ اوکراین ذخایر نامحدود و توان بالای روسیه برای تولید ارزان آن است. بنابراین همانطور که ایگنات هم ابراز نگرانی کرده است، روسیه هیچ محدودیتی برای استفاده از این بمب در جنگ اوکراین نخواهد داشت.

اوکراین امیدوار است که با ورود پدافندهای مشهور غربی چون پاتریوت بتواند آسمان را تا حد ممکن برای جنگنده‌های حامل این بمب ناامن کند. /خبرآنلاین

ارسال نظر

 • منیژه

  از همه وحشتناکتر ترسناکتر قیافه خود پوتینه سلاحش هم شبیه خود پوفیوزشه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار