گوناگون

ماجرای ابتلا به سرطانِ «زهره حمیدی» بازیگر از زبان خودش+ فیلم

ماجرای ابتلا به سرطانِ «زهره حمیدی» بازیگر از زبان خودش+ فیلم

زهره حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون این روزها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند به این نکته اشاره کرد که من همیشه خدا را شکر می‌کنم و همین امیدواری‌ها مرا محکم و استوار در فراز و نشیب‌های زندگی قرار داده و هیچ‌چیز نمی‌تواند ناامیدم کند.

پارسینه: زهره حمیدی جزو آن دسته از بازیگران با سابقه‌ای است که در سینما و تلویزیون تقریباً به اندازه مساوی فعالیت داشته است؛ از جمله سریال‌هایی که این بازیگر در آن‌ها هنرنمایی کرده می‌توان به کارآگاه، بهشت گمشده، جدال با سرنوشت، ماجرا‌های خانواده تمدن، نرگس، غریبه‌ای در راه، گمگشته، بیابان عشق، نقش بر آب، بررسی یک پرونده، دوران سرکشی، تا صبح، مثل یک کابوس، شوق پرواز، موج و صخره، عملیات ۱۲۵، بزم آخر، نفس شیرین و لبه تیغ اشاره کرد.

او در فیلم‌هایی همچون من و شارمین، پس کوچه‌های شمرون، شابان، بدون اجازه، ورود آقایان ممنوع، چتری برای دو نفر، بوی کافور عطر یاس، تکیه بر باد، عصیان، چشم شیطان و عشق گمشده نیز جلوی دوربین رفته است. با نگاهی به کارنامه هنری زهره حمیدی می‌توان دریافت که هنرپیشه پرکاری است که در کار‌های متعددی ایفای نقش کرده است.

 

زهره حمیدی این روز‌ها بهسرطان پانکراس مبتلا شده و با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کند. این بازیگر پیشکسوت در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم درباره جزئیات بیماری‌اش گفت: چند ماهی بود که از دردی رنج می‌بردم که به پزشکان زیادی مراجعه کردم که هرکدام آزمایش‌های خاصی را در معده و روده می‌گفتند انجام دهم، اما هیچ‌کدام باعث نشد تا این درد ساکت شود. تا اینکه به پزشک عمومی مراجعه کردم و او بعد از بررسی آزمایش‌ها متوجه شد در سیاه‌رگ‌های اصلی بدنم یک توده سرطانی پانکراس در جایِ حساسی هم قرار گرفته است که نمی‌توان آن را جراحی کرد.

وی افزود: پسرم از من خواست با نعیمه نظام‌دوست که برای دوستان بازیگر دیگری هم تلاش‌هایی کردند و پزشکان خوبی را می‌شناسند مشورت کنم. وقتی با خانم نظام‌دوست تماس گرفتم بسیار ناراحت شدند که چرا تا به حال به ایشان چیزی نگفتم و به سرعت مرا به یک پزشک حاذق معرفی کردند و درمان رسماً شروع شد. الان هم دوره اول شیمی‌درمانی را گذراندم و دردم ایستاده است و امیدوارم که بقیه مراحل هم خوب پیش برود.

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه چرا بیماری خودش را در فضای‌مجازی اعلام کرده، گفت: من خواستم با مردمی که درگیر بیماری سرطان هستند همدردی و تبادل نظر کنم. آن‌ها به من و من به آن‌ها کمک کنم. من ۳۰ سال است عاشق مردمم و دوست دارم تا زنده‌ام بتوانم خدمتی کنم. از طرفی خواستم دعای زیبای مردم را هم داشته باشم که می‌دانم برای مبارزه با این بیماری کارساز است.

حمیدی خاطرنشان کرد: هیچ‌وقت ناامید نشدم و خداوند در همه مراحل زندگی‌ام که فراز و نشیب‌های بسیاری داشته به من کمک کرده و می‌دانم با امید به خدای متعال این مسیر هم طی می‌شود. از طرفی مردم هم در کوچه و خیابان مرا می‌بینند به من می‌گویند ما با دیدن فیلم‌های شما روحیه گرفتیم با صدای شما آرامش می‌گیریم؛ این‌ها هم امیدواری‌ام را بیشتر می‌کند.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره فعالیت بازیگری‌اش این نکته را مطرح کرد: پزشکان گفته‌اند فعلاً کار طولانی نمی‌توانم انجام بدهم و باید ۶ ماه مراحل درمانم خصوصاً شیمی‌درمانی‌ها طی شود و بعد تصمیم می‌گیرند. البته اگر قرار باشد یک روز برای حضور در برنامه‌ای شرکت کنم با ماسک و بقیه موارد پروتکل‌های درمانی حاضر شوم.

او همچنین به این نکته اشاره کرد: همواره دوست داشتم نقش‌هایی را تجربه کنم که زندگی قدرتمند بانوان ایرانی را نشان دهد؛ بانوانی که با سختی‌های بزرگ و زیادی بر سر راه‌شان، استوار و ایستاده حرکت می‌کنند. اگر شرایطی فراهم شود دوست دارم چنین نقش‌هایی را تجربه کنم و در کارنامه هنری‌ام به ثبت برسد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار