گوناگون

شکست پروژه خروج استقلال و پرسپولیس از پایتخت

شکست پروژه خروج استقلال و پرسپولیس از پایتخت

پارسینه: به نظر می‌رسد با وجود طرح اسامی ورزشگاه‌های مختلف، همچنان مسابقات استقلال و پرسپولیس و البته رقابت‌های تیم ملی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

خبرآنلاین نوشت: ورزشگاه آزادی تهران در ماه‌های گذشته مورد بازسازی قرار گرفته و در شرایطی‌که هنوز فاز اول عملیات عمرانی این ورزشگاه به نقطه پایان کارش نرسیده، بحث تعویض چمن آن مطرح است. در طول دو دهه گذشته، کاشت دوباره چمن ورزشگاه آزادی انجام نشده و همین مسئله باعث شده تا کیفیت چمن این ورزشگاه به سطح نازلی برسد و این موضوع در یک ماه گذشته باعث شد تا مصدومیت‌های پرشماری برای ستاره‌های فوتبال ایران شکل گیرد.

کادرفنی پرسپولیس، اولین معترض به چمن ورزشگاه آزادی بود و مسئولان شرکت توسعه‌ونگهداری از اماکن ورزشی اعلام کردند که برای کشت دوباره چمن ورزشگاه آزادی، راه چاره‌ای جز منتقل‌کردن بازی‌های این ورزشگاه به سایر ورزشگاه‌ها نیست و سرخابی‌های پایتخت باید در این زمینه پیش‌قدم شوند. حتی در این‌باره مدیران عالی‌رتبه فوتبال و ورزش ایران هم موضع‌گیری داشتند؛ به‌طوری‌که هم مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و هم کیومرث هاشمی وزیر ورزش‌وجوانان نسبت به نیاز به تعویض چمن ورزشگاه آزادی صحبت کردند و همچنین در اظهارات خود از لزوم همکاری برای تغییر محل برگزاری دیدارهای خانگی استقلال و پرسپولیس صحبت کردند.

از تلاش نافرجام مدیران استقلال تا امیدواری سرخ‌ها به بهسازی ورزشگاه خانگی

مدیران باشگاه استقلال با توجه به صحبت‌های مطرح شده در جلسات با مدیران فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش‌وجوانان، صراحتاً بحث عدم برگزاری مسابقات خانگی استقلال در ورزشگاه آزادی را مطرح کردند و در این‌باره، علی خطیر چندین گزینه را برای برگزاری مسابقات خانگی آبی‌ها زیرنظر داشت؛ از ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد تا ورزشگاه شهدای فولاد اهواز و در نهایت ورزشگاه المپیک کیش. با وجود رایزنی‌های انجام شده و حتی سفر خطیر به کیش برای بازدید از زیرساخت‌های ورزشی این جزیره، مخالفت صریح کادرفنی و بازیکنان استقلال با میزبانی در شهرهای دیگر باعث شده تا عملاً بحث میزبانی استقلال در خارج از تهران منتفی شود.

ورزشگاه‌هایی مانند تختی و شهدای شهر قدس تهران هم در حال بازسازی هستند و همچنین شورای تامین استان تهران اجازه برگزاری مسابقات خانگی استقلال با حضور تماشاگر را در ورزشگاه پاس قوامین نمی‌دهد تا در تهران، ورزشگاهی جز آزادی در دسترس آبی‌پوشان پایتخت نباشد. در طرف مقابل، پرسپولیسی‌ها تمرکز خود را روی برگزاری مسابقات خانگی خود در ورزشگاه شهید کاظمی تهران گذاشته‌اند که مسئولان سازمان لیگ ایراداتی را نسبت به شرایط این ورزشگاه گرفته‌اند که تلاش‌ها برای رفع این ایرادات در حال انجام است. البته که گفته می‌شود اولویت اول یحیی گل‌محمدی و شاگردانش هم تداوم میزبانی‌های پرسپولیس در ورزشگاه آزادی است.

پای تیم ملی در میان است

مهدی محمدنبی نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال و مدیر تیم ملی روز گذشته نسبت به احتمال عدم برگزاری مسابقات در ورزشگاه آزادی موضع گرفت و گفت: «با توجه به اینکه تیم ملی فوتبال ایران در ماه‌های پیش رو بازی دارد و ما هم ورزشگاه آزادی را برای میزبانی انتخاب کرده‌ایم باید همچنان از این ورزشگاه استفاده کنیم. به احتمال زیاد تیم‌های باشگاهی هم در ادامه از ورزشگاه آزادی برای میزبانی بازی‌های خودشان استفاده خواهند کرد». براساس برنامه‌ریزی مسابقات انتخابی جام جهانی 2026، تیم ملی ایران در نخستین مسابقه خود باید روز 25 آبان‌ماه در ورزشگاه آزادی مقابل هنگ‌کنگ به میدان برود.

علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال هم بعد از موضع‌گیری صریح جواد نکونام درباره عدم برگزاری مسابقات استقلال در خارج از تهران، شب گذشته در صحبت‌هایش مبنی بر برقراری عدالت میان سرخابی‌ها صحبت کرد و توضیح داد که اگر سایر مسابقات در ورزشگاه آزادی برگزار شود، آبی‌ها هم باید در این ورزشگاه به میدان بروند. در این میان، مسئولان شرکت توسعه‌ونگهداری اماکن ورزشی اقدامات ترمیمی روی چمن ورزشگاه آزادی انجام داده‌اند و همین مسئله باعث شده تا همچنان بحث برگزاری مسابقات خانگی استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مطرح باشد.

ورزشگاه آزادی تهران تا پیش از شروع جام ملت‌های آسیا 2023 باید از 13 مسابقه استقلال و پرسپولیس و البته تیم ملی ایران میزبانی کند؛ 13 مسابقه در فاصله زمانی کمتر از 3 ماه. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، با توجه به اظهارات مدیران باشگاه استقلال و تمایل یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام که برگزاری مسابقات خانگی تیم‌هایشان در ورزشگاه آزادی و البته اعلام این ورزشگاه به عنوان محل برگزاری مسابقات خانگی تیم ملی، 13 مسابقه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و بعد از تقابل تیم‌های استقلال تهران و پیکان تهران که نهم دی‌ماه به انجام می‌رسد، ورزشگاه برای کاشت دوباره چمن تعطیل خواهد شد و بعد از تعطیلات فیفادی و برگزاری جام ملت‌های آسیا، سرخابی‌ها مسابقات خانگی خود را در ورزشگاه تختی تهران برگزار می‌کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار