گوناگون

بارقه‌ی امید در پایان سال سیاه فوتبال آلمان

دوویچه وله در تحلیل خود از وضعیت و شرایط تیم ملی فوتبال آلمان بعد از تساوی 2-2 دیشب ژرمن‌ها مقابل هلند نوشت درحالیکه هواداران آلمان سعی دارند سال 2018 را هر چه زودتر به فراموشی بسپارند و از حافظه‌ی خود پاک کنند اما شاگردان یواخیم لوو در بازی مقابل هلند هم کیفیت خود را به نمایش گذاشتند و هم نشان دادند که همچنان ضعف‌های مهمی دارند. مانشافت باید از بازی دیشب خود مقابل هلند هم راضی باشد و هم درسهای مهمی از این بازی بگیرد.

بعضی کارشناسان آلمانی می‌گویند بی‌دلیل نبود که بعد از بیرون کشیدن لروی سانه، تیمو ورنر و سرژ گنابری، آلمان پیروزی 2-0 را با تساوی 2-2 تعویض کرد. ولی واقعیت این است که حتی بعد از آن، مانشافت باز هم فرصت‌هایی برای قطعی کردن پیروزی‌اش در اختیار داشت. ناتوانی مانشافت در استفاده از این فرصت‌ها بود که باعث شد بسیاری از نکات مثبتی که شاگردان لوو دیشب به نمایش گذاشتند از حافظه‌ها پاک شده و به جایش طعمی تلخ در ذائقه‌ها باقی بماند.

این سه مهره‌ی تهاجمی آلمان همزمان جلوه‌هایی از حال و آینده‌ی مانشافت را به نمایش گذاشتند. پاسهای زیبا به درون فضاهای خالی و حرکتهای دلگرم‌کننده‌شان در لابلای خط دفاعی حریف نشان داد که یواخیم لوو سرانجام دریافته که باید از سانه و گنابری در پست‌هایی استفاده کند که اگر در آنها فعالیت کنند می‌توانند منافذ دفاعی حریف را آشکار کنند.

در پایان سال ناکامی‌های عجیب وغریب تیم ملی آلمان، لوو و شاگردانش باید نشان می‌داند که می‌توانند بر مشکلات غلبه کنند ولی نتیجه‌ی بازی مقابل هلند نشان داد که لوو چه کار دشوار و چه راه طولانی‌ای در پیش خواهد داشت.

آلمان فرصت قطعی کردن پیروزی‌اش را از دست داد و از بازی‌های ترکیبی زیبای خود نتیجه‌ی لازم را نگرفت و در نهایت بهای این فرصتهای از دست رفته را پرداخت. ژرمن‌ها وقتی توپ را بدست می‌آوردند بی‌دلیل دچار تردید می‌شدند و این تردید، ریتم بازی را کند می‌کرد و به هلندی‌ها اجازه می‌داد به خود بیایند و دوباره سازماندهی شوند. آلمان بازی را به گونه‌ای آغاز کرد که هوادارانش گمان کردند بار دیگر با مانشافت سالهای گذشته روبرو هستند ولی بازی را به گونه‌ای به پایان برد که هواداران را دوباره به یاد نمایشهای تیم محبوب‌شان در روسیه انداخت.
خط دفاعی پنج نفره‌ی لوو در بخش عمده‌ی بازی توانست سرعت هلندی‌ها را مهار کند ولی بعد از به ثمر رسیدن گل کوئینسی پرومز درحالیکه می‌شد پیش‌بینی کرد که هلندی‌ها با تمام توان دست به حمله خواهند زد، خط دفاعی آلمان زیر فشار این حملات از هم پاشید.

آلمان بعد از جام جهانی‌ای که چه از نظر فوتبالی و چه از نظر روابط عمومی یکی از بدترین تورنمنت‌های تاریخ فوتبال آلمان بوده، حالا برای بیرون آمدن از ورطه‌ای که در آن گرفتار شده با چنگ و دندان تلاش می‌کند. هواداران مانشافت انتظار دارند تیم محبوب‌شان بلافاصله به مانشافتی که می‌شناسند تبدیل شود ولی بازی دیشب مقابل هلند نشان داد که این تیم همچنان در مراحل اولیه‌ی نوسازی قرار دارد. تیمی که سرمربی و رهبر اصلی‌اش به شدت تحت فشار قرار دارد و باید نشان دهد که علاوه بر هدف گرفتن آینده می‌تواند در زمان حال هم تیمی روانه‌ی میدان کند که قادر به دفاع از آبرو و حیثیت فوتبال آلمان باشد. این اولیه‌ی مرحله‌ی نوزایی مانشافت خواهد بود.

اما تیم جدید آلمان باید دردهایی به یادگار مانده از گذشته را همچنان تحمل کند، ضعف‌هایی که بعضی از آنها در بازی دیشب مقابل هلند واضح و نمایان بودند. ولی به نظر می‌رسد لوو می‌داند که باید تیمش را وادار به بازی سریعتر کند. لوو چند بازیکن در اختیار دارد که اگر بتوانند سریعتر تصمیم‌گیری کرده و حرکت کنند، کل تیم به تبع آنها با سرعت بیشتری کار خواهد کرد و از بازی دیشب به نظر می‌رسید لوو این بازیکنان را می‌شناسد.

در سالی که فرانسه از آلمان سبقت گرفت، مکزیک مانشافت را تحقیر کرد و حتی انگلیس به ژرمن‌ها نشان داد که تیم بودن یعنی چه، آلمان بعد از فاجعه‌ی جام جهانی یک قدم به عقب برداشت تا در مسیر نوسازی و نوزایی خود گام بردارد و حالا باید به حرکت پیوسته در این مسیر ادامه دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار