گوناگون

لو رفتن اسم رمز IOS۱۹ خبر ساز شد!

لو رفتن اسم رمز IOS۱۹ خبر ساز شد!

اپل توسعه آپدیت‌ iOS ۱۹ و همچنین watchOS ۱۲ ،macOS ۱۶ و visionOS ۳ را برای عرضه در ۲۰۲۵ آغاز کرده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از دیجیاتو، اپل چند هفته قبل از iOS ۱۸ در مراسم WWDC رونمایی کرد که دارای ویژگی‌های جدیدی مانند شخصی‌سازی آیکون‌ها و صفحات، Apple Intelligence و موارد دیگر است. اکنون طبق گزارش بلومبرگ، اپل توسعه iOS ۱۹ برای آیفون با نام رمز Luck یا «شانس»، watchOS ۱۲ برای اپل واچ، macOS ۱۶ برای مک و visionOS ۳ برای ویژن پرو را آغاز کرده است.

براساس گزارش «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، ظاهراً اپل به‌طور رسمی کار روی سیستم‌عامل‌های اصلی خود در سال ۲۰۲۵ را آغاز کرده است. اگرچه ممکن است این امر زود به نظر برسد، اما گرمن می‌گوید که جدول زمانی معمولی توسعه نرم‌افزارهای اپل، از چنین بازه‌ای شروع می‌شود.

اسم رمز IOS۱۹ لو رفت!

آپدیت iOS ۱۹ و دیگر سیستم‌عامل‌های اپل

علاوه‌بر آپدیت iOS ۱۹ با نام رمز شانس، توسعه دیگر سیستم‌عامل‌های اصلی اپل نیز ظاهراً شروع شده است. به گفته مارک گرمن، macOS ۱۶ با نام رمز Cheer درحال توسعه است؛ watchOS ۱۲ با نام رمز Nepali و visionOS ۳ نیز با نام رمز Discovery تولید می‌شوند.

هنوز به‌صورت رسمی iOS ۱۸ و دیگر سیستم‌عامل‌هایی که در WWDC معرفی شدند، منتشر نشده‌اند، به همین دلیل نمی‌توان حدس زد که اپل چه برنامه‌هایی برای آپدیت‌های سال ۲۰۲۵ دارد. بااین‌حال، معمولاً اپل حدود یک سال پیش از رونمایی، شروع به توسعه سیستم‌عامل‌های جدید خود می‌کند. چراکه این شرکت درحال توسعه محصولات سخت‌افزاری سال آینده خود است و برای آزمایش دستگاه‌ها به نرم‌افزار آن‌ها نیز نیاز دارد.

یکی از تغییرات عمده‌ای که در آپدیت امسال شاهدش بودیم، هوش مصنوعی Apple Intelligence است که می‌تواند برگه برنده کوپرتینویی‌ها برای رقابت با دیگر شرکت‌ها باشد. باتوجه به اینکه مدل‌های هوش مصنوعی شرکتی مانند گوگل کاربران را در برخی موارد ناامید کرده‌، انتظار می‌رود اپل عملکرد محتاطانه و بهتری داشته باشد.

بااین‌حال باید منتظر بمانیم و ببینیم در عمل اپل چگونه می‌خواهد با هوش مصنوعی سیستم‌عامل‌های خود را دگرگون کند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار