گوناگون

هوش مصنوعی گوگل Imagen ۲ با قابلیت های جدید رونمایی شد+فیلم

هوش مصنوعی گوگل Imagen 2 با قابلیت های جدید رونمایی شد+فیلم

گوگل در کنفرانس سالانه Cloud Next در لاس‌وگاس، امکانات جدید هوش مصنوعی Imagen 2 را معرفی کرد.

به گزارش پارسینه، به تازگی، مشخص شد که ابزار تولید تصویر تعبیه‌شده در چت‌بات هوش مصنوعی گوگل با نام جمنای، به‌طور تصادفی تنوع جنسیتی و نژادی را به درخواست‌های مربوط به افراد تزریق می‌کند که به تصاویر نازی‌ها با نژادهای مختلف منجر می‌شود. گوگل این ابزار را غیرفعال کرد و قول داد آن را بهبود بخشد.

غول فناوری آمریکایی Imagen 2 را در پلتفرم توسعه‌دهنده‌ی هوش مصنوعی خود یعنی Vertex AI عرضه کرده است که تمرکز آن بر بخش سازمانی است.

Imagen 2 ویژگی‌هایی شبیه به DALL-E و میدجرنی دارد و بر اساس درخواست متنی، می‌تواند تصاویر کاملاً جدیدی ایجاد کند.

هوش مصنوعی گوگل Imagen 2 حالا دارای دو ویژگی جدید به‌نام Inpainting و Outpainting است که به ترتیب برای حذف سوژه‌های ناخواسته یا افزودن اجزای جدید به تصویر و افزایش ابعاد عکس و ایجاد میدان دید بازتر کاربرد دارند.

ویژگی اصلی Imagen 2 به نام Text-to-Live Images، ایجاد تصاویر متحرک ۴ ثانیه‌ای براساس متن درخواستی را ممکن می‌کند.

گوگل این ویژگی را به‌عنوان ابزاری برای بازاریابان و افراد خلاق توصیف می‌کند که می‌توانند از آن برای ساخت تصاویر متحرک (GIF) با اهداف تبلیغاتی استفاده کنند.

به‌گفته‌ی گوگل، Text-to-Live Images از طیف وسیعی از زوایا و حرکات دوربین پشتیبانی می‌کند؛ اما در حال‌حاضر، تصاویر متحرک ساخته‌شده با Imagen 2 دارای وضوح ۳۶۰ در ۶۴۰ پیکسل هستند که گوگل در آینده‌ی نزدیک قصد دارد وضوح آن‌ها را افزایش دهد.

 

حجم ویدیو: 7.20M | مدت زمان ویدیو: 00:00:33 دانلود ویدیو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار