گوناگون

مهم ترین مزایا و معایب ازدواج با دختر بزرگتر

مهم ترین مزایا و معایب ازدواج با دختر بزرگتر

پارسینه: به طور کلی مردان ترجیح می دهند با کسی ازدواج کنند که از خودشان کوچکتر است و این موضوع چیزی است که تقریبا در هر جامعه ای رایج است.

به گزارش آویژه، دلیل آن هم واضح است زیرا به طور غریزی مردان دوست دارند که همسرشان به آن ها تکیه کند و به طور کلی رهبری یک زندگی با مرد باشد. اما امروزه بزرگتر بودن زن از همسرش در میان جوامع بیشتر شده است. کافیست یک نگاه کوچکی به سلبریتی ها در شبکه های اجتماعی بیندازید تا متوجه بشوید تعداد قابل توجهی از آن ها با زن هایی ازدواج کرده اند که از خودشان بزرگتر بوده اند. در ادامه این مقاله این موضوع را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

چرا ازدواج با زن بزرگتر برای مردان جذاب شده است؟

بر اساس تحقیقات انجام شده در زمینه ازدواج بهترین سن ازدواج این است که زن و شوهر با یکدیگر هم سن باشند. ولی به واسطه دلایلی که در ادامه ذکر می کنیم مردان در سال های اخیر به ازدواج با دختر بزرگتر از خود متمایل شده اند.

تکامل جنسیتی

آلفرد کینزی یکی از روانشناسان معروف آمریکایی در کتاب خود می نویسد که اوج هیجانات جنسی یک مرد در 18 سالگی می باشد در حالی که این اتفاق برای خانم ها در حدود 31-32 سالگی اتفاق می افتد. همین اتفاق کافی است که ازدواج با دختر 10 سال بزرگتر برای یک مرد اتفاق بیفتد.

بلوغ در رابطه

طبیعی است که سن بیشتر باعث می شود تجربه یک شخص هم در زندگی بیشتر باشد. به طور مثال ازدواج با دختر 4 سال بزرگتر به شما این تضمین را می دهد که دیگر نیازی نیست بر سر مسائل کوچک یا پیش پا افتاده با یکدیگر جروبحث کنید. ازدواج با دختر بزرگتر احتمال خیانت را در زندگی شما کاهش می دهد و می توانید بر روی مسائل مهم تر زندگی خود تمرکز کنید. برای خواندن مقاله با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ کلیک کنید.

مادر بهتری بودن

برخلاف تصور بسیاری از افراد، مادر بودن بسیار سخت و استرس زا است به طوری که برخی از روانشناسان از آن به عنوان یک شغل تمام وقت بدون حقوق یاد می کنند! خانم های بزرگتر رشد شخصیتیشان کامل شده است و آمادگی این را دارند تا مسئولیت های بیشتری را بپذیرند. ازدواج با دختر 8 سال بزرگتر می تواند داشتن یک مادر خوب را برای فرزندان شما گارانتی کند. او اهمیت مادر بودن را درک می کند و سعی می کند که بیشتر وقتش را صرف فرزندانش بکند.

جایگاه شغلی

طبیعی است که شخصی که سن بیشتری دارد در مسیر شغلی اش نیز جلوتر است. وقتی که دختر در جایگاه شغلی خودش برای مدت طولانی ای مانده باشد می توانید بر روی درآمد او حساب باز کنید و از آن برای پیشرفت زندگی استفاده کنید. حتی ممکن است او بتواند برای شما هم موقعیت شغلی بهتری را ایجاد کند. فرضا اگر شما 22 سال سن داشته باشید. ازدواج با دختری که 3 سال بزرگتر است می تواند به شما این اطمینان را بدهد که از لحاظ مسائل مالی به مشکل برنخواهی خورد. مقاله تست تفاهم قبل از ازدواج را حتما بخوانید.

سازگاری جسمانی

زن ها به طور معمول حدود 5 سال بیشتر از مردان عمر می کنند. این یک فکت علمی است. تحقیقات نشان داده است که این یک موضوع بیولوژیکی است و ربطی به سبک زندگی ندارد. بنابراین به طور میانگین ازدواج با دختری که 5 سال بزرگتر است به این معنی است که شما با شخصی ک از لحاظ بیولوژیکی هم سن شما است ازدواج می کنید.

مشکلات بزرگتر بودن زن از شوهر در زندگی مشترک

درست است که ازدواج با زن بزرگتر مزایای قابل توجهی دارد ولی باید بدانید در کنار این مزایا مشکلاتی نیز وجود دارند که شما باید قبل از انتخاب از آن ها آگاه باشید. در ادامه تعدادی از این مشکلات آورده شده است

پذیرفته نبودن از نظر جامعه

« ولی مردم در مورد من چی فکر می کنند؟» این جمله ای است که اگر تصمیم به ازدواج با دختر بزرگتر از خود دارید در ذهن شما مدام تکرار خواهد شد. همانطور که در ابتدا گفتیم از نظر جامعه ازدواج پسری با دختر بزرگتر از خودش چیز رایجی نیست و وقتی این موضوع پیش می آید حرف هایی در مورد دختر و پسر زده می شود. اگر حرف مردم برای شما اهمیت زیادی دارد پیشنهاد می کنم از اینگونه ازدواج ها امتناع کنید. برای خواندن مقاله ازدواج عاشقانه یا عاقلانه! کلیک کنید.

مشکل باروری

این یک باور غلط است که زن های بالای 30 سال برای باردار شدن مشکلات زیادی دارند و فرزندان ضعیفی به دنیا می آورند. به لطف پیشرفت علم امروزه راه های مراقبتی بسیاری برای زنان وجود دارد به طوری که زنان در بین 30 تا 40 سالگی تنها مراقبت بیشتری از دختران جوان تر برای باردار شدن نیاز دارند. پس اگر تا به امروز مشکل شما برای ازدواج با زن بزرگتر ترس از بچه دار شدن بوده است حال می توانید با خیال راحت این موضوع را نادیده بگیرید.

تعیین کننده بودن زن

در ابتدای این متن گفتیم که مردان به طور طبیعی کنترل زندگی را برعهده دارند و مایل هستند که همسرشان به آن ها تکیه کند. ولی با بزرگتر بودن زن از مرد و داشتن تجربه بیشتر این اتفاق به راحتی مقرر نمی شود و چه بسا در بسیاری از زندگی ها زن نقش رهبری زندگی را ایفا خواهد کرد. البته همانطور که گفتیم به علت تجربه ای که زن کسب کرده است این موضوع به حد آزاد دهنده ای نخواهد بود ولی می تواند یک چالش برای شما به حساب بیاید. مقاله چگونه خواستگاری کنیم؟ را حتما مطالعه کنید.

عدم پختگی مرد

درست است که زن بالغ می تواند از بسیاری از جروبحث ها و مشکلات جلوگیری کند. ولی از طرفی هم باید به این موضوع توجه داشته باشید بزرگتر بودن زن از همسرش می تواند حس ناامیدی را برای زن ایجاد کند. زیرا وقتی می بیند که شوهرش تجربه کافی را ندارد از اهداف آینده زندگی مشترکشان دلسرد می شود.

اختلاف سن در ازدواج

ازدواج با دختر یک سال بزرگتر و یا ازدواج با دختر 2 سال بزرگتر به گونه این نیست که قابل اهمیت و توجه باشد. زیرا تفاوت بین دختر و پسر در این فواصل سنی حقیقتا ناچیز است و در چنین شرایطی باید بر روی دیگر معیارهای زندگی تمرکز کنید. باید توجه داشته باشید که معیار سن به تنهایی عامل خوشبختی و یا بدبختی شما نخواهد بود و سن تنها یکی از مواردی است که در ازدواج باید به آن توجه داشته باشید. این مقاله را حتما بخوانید زنان خطرناک برای ازدواج | با این دختران ازدواج نکنید!

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی تا وقتی که دیگر فاکتورهای ازدواج درست باشند مشکلی ندارد و حقیقت این است تنها سازگاری مهم است. اگر شما و شخص مورد نظرتان حتی 20 سال هم با یکدیگر اختلاف سنی داشته باشید ولی سازگاری داشته باشید نمی توان دلیل خوبی برای ازدواج نکردن شما پیدا کرد.

سوالات متداول

ازدواج با دختر بزرگتر از نظر روانشناسی چگونه است؟

از لحاظ روانشناسی تا وقتی که بین دو نفر سازگاری خوبی وجود دارد، سن هیچگونه مانعی برای ازدواج محسوب نمی شود.

آیا دختران سن بالا برای بارداری مشکل خاصی دارند؟

به لطف پیشرفت علم با مراقبت های پزشکی و بهداشتی زنان حتی تا 40 سالگی مشکل خاصی برای بچه دار شدن ندارند.

دیدگاه جامعه در مورد ازدواج با زن بزرگتر چیست؟

این موضوع با توجه به جوامع مختلف متفاوت است ولی به طور کلی نظر مردم در مورد کسانی که با دختر بزرگتر از خودشان ازدواج می کنند منفی است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار