گوناگون

واکنش فعال فرهنگی به نصب کرکره برقی بر دیوار امامزاده+ تصویر

واکنش فعال فرهنگی به نصب کرکره برقی بر دیوار امامزاده+ تصویر

پارسینه: یک فعال و کنشگر فرهنگی با انتشار عکسی در صفحه شخصی اینستاگرام خود درباره استفاده از کرکره برقی برای یک بنای تاریخی و مذهبی واکنش نشان داد.

سعید زارع‌پور، فعال فرهنگی نوشت: «وقتی حرمت امامزاده را متولی نگاه نمی‌دارد، وجود کندانسور و فن به کنار، یکی نیست بگوید این کرکره برقی بر روی دیوار اصلی اثر موسوم به چهار انبیا که اتفاقا در فهرست آثار ملی ثبت شده است چه می‌کند؟»

به نقل از خبرآنلاین؛ این فعال گردشگری در قزوین نوشت: «یعنی هنگام خلق این شاهکار یک نفر نبود که تذکر دهد سیما و بدنه بنای مذهبی تاریخی نباید با نصب تاسیسات مدرن آسیب ببیند؟ اصلاً این کار چه ضرورتی داشت؟ گیریم برای حفاظت، آیا راه دیگری نبود؟ میراث فرهنگی کجاست؟»

گفتنی‌ست بقعه چهار انبیاء یا پیغمبریه شهر قزوین که مدفن چهار تن از پیامبران بنی اسرائیل است یکی از معدود آثار تاریخی و مذهبی پیش از ظهور اسلام و حتی پیش از ظهور مسیحیت است که زیارت آن نزد سه آیین الهی، ابراهیمی دارای ارزش دینی بسیار زیادی است. «سلام»، «سلوم»، «سهولی» و «اقلیا» چهار اسم با ریشه عبری- سامی متعلق است به چهار پیامبری که در چهار انبیاء قزوین مدفون هستند.

نصب کرکره برقی بر دیوار امامزاده

کرکره برقی روی دیوار امامزاده

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار