گوناگون

بسته خبری صبحگاهی پارسینه| از ماجرای اعتصاب یک متهم امنیتی با عسل و ارده تا توضیح پلیس درباره کشته شدن قهرمان بوکس

بسته خبری صبحگاهی پارسینه| از ماجرای اعتصاب یک متهم امنیتی با عسل و ارده تا توضیح پلیس درباره کشته شدن قهرمان بوکس

پارسینه: مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، ما تلاش می‌کنیم صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانمان برسانیم.

تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

افشاگری یک زندانی سیاسی علیه حسین رونقی

مشرق نوشت: علی نوری زندانی بند ۴ اوین درباره ماجرای اعتصاب و شکستگی پا‌های حسین رونقی نوشته است:

رونقی موقعی که به زندان آمد هیچ آسیب بدنی‌ای نداشت و پاهایش کاملا سالم بود.

زمانی هم که توسط زندانی‌های سیاسی دیگر مدام‌تر و خشک می‌شد، مصرف عسل و ارده بخشی از اعتصابش بود.

قصد صحبت درباره حواشی نمایش اعزامش به بیمارستان را ندارم، بعد از آمدن از بیمارستان در یک سوییت اختصاصی تحت درمان با سرم و مکمل و ویتامین بود و چند روز بعد هم آزاد شد.

قابل توجه آن‌که در زمان حضور رونقی در زندان خانواده او به دروغ عنوان کرده بودند که هر دو پای او در زندان شکسته است، این خبر به سرعت در رسانه‌های ضد انقلاب بازتاب یافت.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد این خبر دروغ بوده و این متهم امنیتی صحیح و سالم است!

توضیح پلیس درباره کشته شدن قهرمان بوکس: حین دستگیری با خوردن قرص برنج، خودکشی کرد

در حالی که برخی رسانه‌ها از کشته شدن حسن ناصری، قهرمان بوکس به ضرب گلوله پلیس در جریان ناآرامی‌ها خبر داده بودند، رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفته است: حسن ناصری حین دستگیری با خوردن یک بسته قرص برنج اقدام به خودکشی کرد. به رغم اقدامات اورژانسی و درمانی، این متهم جان خود را از دست داد.

سرهنگ جواد شفیع زاده رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز جمعه در خصوص پرونده قتل مرحوم شرکاء در گفتگو با ایرنا، افزود: متهمان به این قتل با تلاش پلیس به سرعت شناسایی شدند و حین دستگیری چهار نفر متهم به قتل که با آنان متهم اصلی نیز بود حین دستگیری با خوردن یک بسته قرص برنج اقدام به خودکشی کرد. به رغم اقدامات اورژانسی و درمانی، این متهم جان خود را از دست داد.

سرهنگ شفیع زاده خاطرنشان کرد: ٢ نفر از متهمان نیز اختلاف شخصی را انگیزه این قتل عنوان کرده اند و تحقیقات ادامه دارد.

خبرگزاری دولتی ایرنا همچنین در گفتگو با یک بوکسور که نام وی را ذکر نکرده و آن را آماتور و آشنا به زندگی ناصری معرفی کرده است، مدعی شد: حسن ناصری از چهره‌های آشنا و البته خشن رشته ورزشی بوکس در مشهد و خراسان بود. متاسفانه ابتدا خبر کشته شدن این ورزشکار حرفه‌ای و صاحب نام در رسانه‌های آن سوی مرز‌ها منتشر شد که باعث تاثر اهالی بوکس شد، اما بعدا مشخص شد وی در جریان قتل مرحوم شرکا دستگیر شده است. بار‌ها شاهد ایجاد درگیری و زخمی شدن مرحوم ناصری بواسطه درگیری و خشونت بوده ام و موضوع مصرف قرص برنج از سوی او پذیرفتنی است. با توجه به روحیات حسن ناصری وی از آن دست افرادی نبود که دستگیری با اتهام سنگین قتل را بپذیرد لذا مصرف قرص برنج برای اینکه زنده دستگیر نشود با روحیاتش سازگاری دارد. مواردی از این دست که ناصری برای حضور در مبارزات آزاد، شرط دریافت ۲۰‌میلیون تومان را گذاشته باشد تا در یک مبارزه شرکت کند برای همه ورزشکاران این رشته عیان است. البته موضوع دریافت پول برای ایجاد درگیری از سوی وی بین برخی محافل مطرح است، اما من نمی‌توانم این موضوع را تایید کنم، در عین حال انجام مبارزات آزاد برای پول توسط وی از سوی بوکسور‌ها مورد تایید است.

مدیرکل آژانس: در بحث ایران، هنوز امیدوارم

رافائل گروسی در کنفرانسی در رم با بیان اینکه در بحث ایران، هنوز امیدوارم گفت: «به نظر نمی‌رسد که ما با ایران در مورد تعهداتش به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدگاه مشترکی داشته باشیم». او اظهار داشت: «ما باید روابط با ایران را به ریل برگردانیم». او در عین جال گفت که غنی‌سازی ۶۰ درصدی در ایران مساله پیش‌پاافتاده‌ای نیست؛ عواقبی خواهد داشت.

آغاز حوادث اخیر همزمان با سخنرانی رئیسی در سازمان ملل

فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: ما دقیقا همزمان با سخنرانی آقای رئیسی در سازمان ملل در خیابان‌های تهران و ۲۲ استان کشور درگیر شدیم. رمز عملیات و زمان آن اینگونه بود که چند ساعت بعد در تمام دنیا می‌پیچد که چند هزار نفر در ایران تلفات گرفتیم. اما به فضل الهی و برکت وجود بسیجیان وقتی فرمانده سپاه دستور داد هیچ فردی از سلاح استفاده نکند، مجروح و شهید دادیم، اما اجازه ندادیم اراده دشمن جاری شود که به نوعی جهاد کبیر بود.

منشور اجتماعی دانشگاه شریف

شورای دانشگاه صنعتی شریف با توجه به وقایع دو ماه اخیر و با هدف ادامه کامل و بدون اختلال فعالیت‌های آموزشی - پژوهشی دانشگاه، با صدور بیانیه‌ای از تصویب «منشور اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف» خبر داد. در این منشور درخواست شده که حق اعتراض دانشجویان به رسمیت شناخته شود و همین طور برای عبور از شرایط کنونی از رفع کلیه احکام ممنوع‌الورودی و محرومیت‌ها تا بکارنگرفتن نیرو‌های حراستی ناآشنا پیگیری و اجرا شود.

واکنش تازه به اخبار منسوب به رهبر انقلاب

مهدی فضائلی عضو دفتر نشر آثار رهبر انقلاب در توئیتی نوشت: ‏علاوه بر آنکه اغلب اخبار و مواضع منسوب به ‎رهبرمعظم انقلاب در ‎بولتن خبری یک مجموعه رسانه ای، به دلیل غیردقیق، ناقص و گاه جعلی بودن غیرمعتبر است، باید به اغراض شوم دشمن توجه داشت که اخباری دروغ را به عنوان اخبار این بولتن محرمانه مطرح کند.

ادامه مسمومیت غذایی زنجیره‌ای دانشجویان

در پی حوادث هفته گذشته دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، خوارزمی واحد کرج و صنعتی اراک شاید بتوان ادعا کرد، دانشگاه‌های کشور با یک بحران جدی یعنی موج مسمومیت غذایی دسته‌جمعی دانشجویان مواجه هستند.

یک ساعته تکذیبیه بدهید!

طبق اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی، صدور تکذیبیه پیرامون اخبار جعلی و تحریف شده در فضای مجازی از سوی دستگاه ذی ربط حداکثر ظرف مدت ۶۰ دقیقه باید انجام شود.

انصراف بسیاری از متقاضیان نهضت ملی مسکن

باشگاه خبرنگاران وابسته به صداوسیما نوشت: در حالی دور جدید ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است که به نظر می‌رسد برخی متقاضیان از پیشرفت این طرح ناامید شده‌اند. براساس این گزارش البته پیش از این بسیاری از متقاضیان اعلام کرده بودند که از ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن انصراف داده‌اند چراکه هنوز بعد از گذشت یک سال از اجرای این طرح و همچنین واریز دو مرحله از آورده‌های ۴۰ میلیون تومانی خود، هنوز هیچ اقدامی برای ساخت این واحد‌ها صورت نگرفته و تنها به مرحله شناسایی اراضی رسیده است.

انتقاد از ترکیب کمیته حقیقت‌یابِ حوادث اخیر

شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: کسانی که معترض هستند را به کمیسیون (حقیقت‌یاب) دعوت کنیم تا حضور فعال داشته باشند، زیرا کمیسیون متشکل از ۴ سازمان و وزارت‌خانه به درد هیچکس نمی‌خورد و هیچ ارزش و کارکردی ندارد و یکجانبه نگری دارد در صورتی که باید ۲ جانبه باشد و ریشه‌ها را دریابند و مشکلات جامعه را حل کنند. او گفت: ۹۰ درصد کسانی که به خیابان آمدند معترض بودند و ۱۰ درصد اغتشاشگر.

سرمربی اولین تیم ملیِ قهرمان آسیا درگذشت

محمود بیاتی که نخستین قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا را رقم زد، دار فانی را وداع گفت. او دو دوره هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت و در سال ۱۳۵۱ به همراه تیم ملی در بازی‌های المپیک مونیخ حضور یافت.

دادستان کل کشور: بنده امروز پای مسأله فیلتر کردن‌ها ایستادم و خیلی فحش خورده ام

دادستان کل کشور در خصوص فیلترینگ گفت: بنده امروز هم پای مسأله فیلتر کردن‌ها ایستادم و خیلی فحش خورده ام؛ ما امروز یک وی پی ان را می‌بندیم، بلافاصله با روش دیگر آن هم از خارج از کشور در اختیار قرار می‌گیرد. یا بایستی کلاً فضای مجازی را ببندیم که نه مورد تأیید مسؤولین عالی نظام هست، نه امروز امکانش هست.

تکذیب صدور حکم اعدام برای دو نوجوان در زاهدان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان:از روز گذشته خبری در فضای مجازی و توسط رسانه‌های معارض و معاند و برخی افراد معلوم‌الحال منتشر شده و مدعی شده‌اند که دو نوجوان زیر ۱۸ ساله در سیستان و بلوچستان به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده‌اند که قویاً تکذیب می‌شود.

سوال پاک‌آیین از علی‌اف: باب رزمایش را کدام کشور در منطقه باز کرد؟

سفیر پیشین کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: باید از رئیس‌جمهور آذربایجان بپرسید که باب رزمایش را کدام کشور در منطقه باز کرد؟ مگر آقای الهام علی‌یف در کنار ترکیه و پاکستان رزمایش برگزار نکرد که تهدید ارمنستان بود. چرا در آن زمان آقای علی‌یف از برگزاری رزمایش ابراز گلایه نکرد؟! اولین رزمایش را جمهوری آذربایجان پیش از رزمایش خیبر ما برگزار کرد.

هیلاری کلینتون خواستار توقف مذاکرات با ایران شد

وزیر خارجه اسبق آمریکا ضمن انتقاد از اقدامات رئیس جمهور سابق این کشور، خواستار توقف مذاکرات با ایران شد. «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق آمریکا، بامداد امروز (جمعه)، اقدامات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور را مورد انتقاد قرار داد. وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت دولت این کشور فعلاً نباید با ایران بر سر هیچ چیزی، از جمله توافق هسته‌ای مذاکره کند. او با وجود این گفته خروج دونالد ترامپ از برجام باعث شده آمریکا چشم‌هایی که اقدمات ایران در داخل ایران را نظاره می‌کردند، از دست بدهد.

منبع: پارسینه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار