گوناگون

بسته خبری صبحگاهی پارسینه| از افشاگری تهیه‌کننده سینما درباره حجاب بازیگران تا شکایت صداوسیما از مدیرعامل آپارت

بسته خبری صبحگاهی پارسینه| از افشاگری تهیه‌کننده سینما درباره حجاب بازیگران تا شکایت صداوسیما از مدیرعامل آپارت

پارسینه: مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، ما تلاش می‌کنیم صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانمان برسانیم.

تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

پیمان جبلی: کاهش مخاطبان صدا و سیما، یک ادعاست

پیمان جبلی در واکنش به این پرسش که برخی دیگر صدا و سیما را رسانه ملی نمی‌دانند و نسبت به برنامه‌ها و سیاست‌های این رسانه، نقد دارند، اظهار کرد: ما به همه دیدگاه‌ها احترام می‌گذاریم و حتی از نظریات منتقدین رسانه ملی استفاده می‌کنیم. قطعاً در میان همه دیدگاه‌هایی که مطرح می‌شود، مواردی است که در راهبرد‌ها به ما کمک می‌کند؛ اما اینکه برخی می‌گویند صدا و سیما دچار تنزل مخاطب شده، ادعایی است که باید اثبات شود. وی در گفتگو با شفقنا ادامه داد: مخاطبین صدا و سیما با توجه به تنوع رسانه‌هایی که در دسترس دارند، الزاماً شاید رسانه ملی را در قاب آنتن برودکست دنبال نکنند، اما همان برنامه‌ها را در فضای مجازی دنبال می‌کنند. یکی از شیوه‌های به روز نشده که متأسفانه هنوز هم ادامه می‌دهیم، شیوه‌های نظرسنجی بنا بر مشاهده آنتن برودکست است. در صورتی که بسیاری از مخاطبین برنامه‌ها را از طریق پلتفرم‌های فضای مجازی مشاهده می‌کنند و این افراد در حقیقت مخاطب رسانه ملی محسوب می‌شوند، منتها رسانه آن‌ها تغییر کرده است.

یک تهیه‌کننده سینما: برخی فیلم‌ها با دو نسخه بی‌حجاب و باحجاب ضبط می‌شوند

محمدرضا شفیعی صبح روز دوشنبه سی‌ام آبان ماه با انتشار تویتی در حساب کابری خود در تویتر به برخی شایعات درباره ضبط فیلم‌ها با دو نسخه با حجاب و بدون حجاب واکنش نشان داد و نوشت: «امروز متوجه شدم برخی فیلم‌های سینمایی در حال فیلمبرداری، پلان‌های خود را با دو وضعیت با حجاب و بی حجاب برداشت می‌کنند. جنگ ترکیبی دشمن با ایجاد محاسبات غلط برای برخی سینماگران، با بصیرت آن‌ها چه کرده است؟»

محسن رضایی: می‌شود از یک جوان ۱۸ ساله که جنگ نرفته، ظرف سه سال ژنرال قوی بسازیم

محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران گفت: بنده اصطلاحی به عنوان میز کالبدشکافی دارم؛ به این معنا که از یک جوان ۱۸ ساله که جنگ هم نرفته، ظرف سه سال نه رزمنده بلکه ژنرال قوی بسازیم. مکانسیم آن هم به این صورت است که آدم‌ها خودشان به خودشان یاد می‌دهند و بعد‌ها به دیگران هم انتقال می‌دهند و هر اتفاقی در زندگی می‌افتد آن را به کلاس آموزشی تبدیل می‌کند.

استاندار جدید تهران: در حوزه امنیت دچار خدشه شده‌ایم، اما بحران نداریم

علیرضا فخاری استاندار جدید تهران گفت: امروز در حوزه امنیت دچار خدشه شده‌ایم، اما ما بحران نداریم. قطعا امنیت زیرساخت‌های توسعه را فراهم می‌کند و جریان عادی کسب و کار و امورات جاری مردم باید خود را به خوبی نشان دهد و البته این‌ها در فرآیندی مشترک شکل می‌گیرد.

۱۰ دانشجوی دانشگاه شریف تعلیق شدند

شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد، با توجه به وقایع هفته‌های اخیر در این دانشگاه و لزوم ایفای وظایف قانونی شورای انضباطی دانشجویی، در چند هفته اخیر، این شورا در حمایت از حقوق عموم دانشجویان و کمک به حفظ انضباط دانشگاه، جلسات متعددی برگزار کرده است. با توجه به حصول اولین نتایج و صدور و ابلاغ اولین سری از احکام این شورا، بر اساس گزارش اولیه عملکرد شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف، تاکنون حدود ۲۳۰ شکایت به شورای انضباطی رسیده است. همچنین بیش از ۲۵ ساعت جلسات رسیدگی با حضور اعضای شورا انجام شده که در این جلسات، پرونده‌ها و مستندات هر یک جداگانه بررسی شده است. شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف همچنین اعلام کرده که حدود ۴۰ مورد از پرونده‌ها، تفهیم تخلف انجام شده است. صبح امروز سه شنبه یکم آذر ۱۴۰۱ نیز برای ۱۳ مورد از پرونده‌ها حکم بدوی صادر و احکام به متخلفین ابلاغ شده است. آمار کلی از احکامی که امروز ابلاغ شده، به این شرح است: ۲ مورد تعلیق از تحصیل به مدت دو نیم سال؛ ۴ مورد تعلیق به مدت یک نیم‌سال با احتساب سنوات؛ ۴ مورد تعلیق از تحصیل به مدت یک و نیم‌سال بدون احتساب سنوات و بقیه موارد توبیخ کتبی با درج در پرونده؛ و یک مورد تذکر شفاهی.

پیشنهاد جنجال‌برانگیز رسایی درباره «اراذل»، «طرح» نمایندگان مجلس شد

جمعی از نمایندگان مجلس و کارشناسان طرحی را تدوین کرده‌اند که در صورت هنجارشکنی دانشجویان در دانشگاه‌ها و ارتکاب جرایمی همچون ایجاد آشوب و بلوا، تخریب اموال، فحاشی و توهین به مقدسات در دانشگاه‌ها و هرگونه اقدامی که در روند ماموریت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه اخلال ایجاد کند، ضمن صدور احکام انضباطی، متخلفین را محکوم به پرداخت کل هزینه‌های تحصیل در آن مقطع آموزشی کنند. از دیگر مجازات مطرح در این طرح، ممنوع الخروجی به مدت ۱۰ سال است. در این طرح پیش بینی شده در صورتی که دانشجویان از اقدامات هنجارشکانه ابراز پشیمانی کنند، مجازات فوق تخفیف خواهد یافت و یا در صورت رفع نیاز کشور و خدمت رسانی مجازات آن‌ها بخشیده خواهد شد. به گفته یکی از طراحان این طرح برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و ایجاد فضای باز گفتگو در دانشگاه‌ها همواره مورد تاکید مسئولان بوده است که در روز‌های اخیر هنجارشکنان در دانشگاه علیرغم دعوت تشکل‌های دانشجویی به حضور در کرسی‌های آزاد اندیشی و تریبون‌های آزاد تاکنون از حضور در این جلسات خودداری کرده اند. لازم به ذکر است طرح مذکور به امضای تعدادی از نمایندگان مجلس رسیده و در حال حاضر در حال جمع آوری امضا توسط سایر نمایندگان است.

حمید رسایی فعال سیاسی تندرو و عضو جبهه پایداری در توئیتی نوشته بود: اراذلی که به اسم دانشجو هر روز به بهانه‌ای دانشگاه شریف را متشنج می‌کنند، دنبال بهانه‌ای برای اخراج و در گام بعد اقامت گرفتن در اروپا هستند. راه مواجهه با آن‌ها مطابق ضوابط دانشگاه، ابتدا اخراج و سپس ممنوع الخروجی ۱۰ تا ۱۵ساله است. باور کنید وحشی بازی در محیط دانشگاه تمام می‌شود.

احضار مدیرمسئول روزنامه جهان صنعت به دادسرای تهران؛ تفهیم اتهام صورت گرفت

در پی توقیف روزنامه جهان صنعت از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و ارجاع پرونده به مرجع قضایی، صبح امروز مدیر مسئول این روزنامه جهت ارائه توضیحات به دادسرای تهران احضار و تفهیم اتهام شد. گفتنی است، در پی انتشار یادداشتی در شماره ۲۸ آبان ماه روزنامه جهان صنعت که در آن اتهاماتی به نیرو‌های انتظامی و حافظان امنیت کشور وارد شده بود، هیات نظارت با اکثریت آرا و مستند به تبصره ماده ۱۲ قانون مطبوعات رای به توقیف این روزنامه صادر و مقرر کرد پرونده تخلف جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارجاع شود. نویسنده مطلب فوق الذکر نیز به دادسرا احضار شد که امروز در محل دادسرا حاضر شد.

وزیر خارجه قطر: با «بلینکن» درباره ایران گفتگو کردم

وزیر خارجه قطر از گفتگو درباره توافق هسته‌ای با همتای آمریکایی‌اش خبر داد. به محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر خارجه قطر در نشست خبری با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت که درخصوص تحولات توافق هسته‌ای با همتای آمریکایی خود رایزنی کرده است. وی گفت که اکنون در حال بررسی گزارش‌ها درخصوص برنامه هسته‌ای ایران هستیم و معتقدیم که دیپلماسی بهترین راه تعامل است. آل ثانی گزارش‌ها درخصوص استفاده از پهپاد‌های ایرانی در جنگ اوکراین را نگران کننده خواند. نگرانی وزیر خارجه قطر در حالی ابراز شده که کشور‌های غربی ادعا می‌کنند که ایران در حال حاضر هواپیما‌های بدون سرنشین برای عملیات نظامی در اوکراین به روسیه می‌دهد. مسکو و تهران چنین اتهاماتی را رد کردند. پیش از این حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران گفت که تهران چند ماه قبل از آغاز عملیات ویژه در اوکراین پهپاد‌هایی به روسیه تحویل داده است.

پارلمان اروپا ارتباط مستقیم خود را با ایران قطع کرد

رئیس پارلمان اروپا گفت که تا اطلاع ثانوی ارتباطات و گفتگو‌های مستقیم میان این نهاد اروپایی و جمهوری اسلامی ایران قطع می‌شود. به گزارش یورونیوز، روبرتا متسولا همچنین تاکید کرد، «اروپا چشمان خود را روی معترضانی که چشم امید به ما دارند، نخواهند بست.» رئیس پارلمان اروپا همچنین با انتقاد از صدور حکم اعدام برای برخی از حاضران در وقایع اخیر از اعمال تحریم‌ها علیه ایران تاکید استقبال کرد و گفت: نمایندگان پارلمان در همین راستا تصمیم گرفتند تا اطلاع ثانوی هیچ تماس مستقیمی میان پارلمان اروپا و همتایان رسمی ایران برقرار نکنند.

حجم نقدینگی بازهم رشد کرد

بانک مرکزی اعلام کرد در مهرماه امسال، حجم نقدینگی معادل ۵۶۷۶۹.۷ هزار میلیارد ریال بوده که به ترتیب ۱۷.۵ و ۳۴.۳ درصد نسبت به پایان سال و پایان مهر ماه سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

نرخ تورم سالانه به ٤٤ درصد رسید

مرکز آمار اعلام کرد، منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن است. نرخ تورم سالانه آبان ماه ١٤٠١ برای خانوار‌های کشور به ٤٤,٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١,١ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین نرخ تورم سالانه برای خانوار‌های شهری و روستایی به ترتیب ٤٣,٣ درصد و ٤٧.٤ درصد می‌باشد که برای خانوار‌های شهری ١.٠ واحد درصد افزایش و برای خانوار‌های روستایی ١.٢ واحد درصد افزایش داشته است.

پلمب یک رستوران به خاطر حمایت از حریف تیم ملی در پایتخت

یکی از رستوران‌های زنجیره‌ای واقع در خیابان شریعتی تهران که در صفحه مجازی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به درج مطالب ضد ملی کرده بود، با دستور قضایی پلمب شد. یکی از رستوران‌های زنجیره‌ای واقع در خیابان شریعتی تهران که در صفحه مجازی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام با درج مطالب ضد ملی، از تیم فوتبال انگلیس حمایت و آرزوی ناکامی برای تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، کرده بود، بلافاصله شب گذشته و پس از بررسی جوانب ماجرا و صحت سنجی اقدامات انجام شده منتسب به آن در فضای مجازی، با دستور قضایی پلمب شد. /منبع: میزان

حداکثر تراکنش خرید روزانه از هر کارت بانکی چقدر شد؟

یک مقام مسئول در بانک مرکزی اعلام کرد: حداکثر تراکنش خرید روزانه از هر کارت متعلق به مشتری حقیقی بانک‌ها از طریق پایانه‌های فروشگاهی و درگاه‌های پرداخت اینترنتی از ۵۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. سقف مجموع تراکنش‌های خرید روزانه کلیه کارت‌های یک مشتری کماکان بدون تغییر و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان است. هم چنین سقف انتقال وجه کارت به کارت از طریق شعبه، غیرحضوری و برنامه‌های پرداخت‌ساز مثل قبل بوده و تغییر نکرده است.

هر خودرو تولیدی حدود دو هزار دلار ارزبری دارد

علی جدی نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بخشی از گرانی خودرو در بازار با واردات رفع می‌شود، گفت: در حال حاضر در سایپا قرعه‌کشی حذف شده است و به نظر می‌رسد، در صورتی که واردات انجام شود، قرعه‌کشی در ایران خودرو نیز حذف شود، اما تحقق این مهم مستلزم افزایش تولید، افزایش عرضه از طریق واردات و واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی است. نماینده مرم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده تولید دو خودروساز بزرگ کشور طی هفت ماهه نخست امسال حدود ۶۵۰ هزار دستگاه است، از سوی دیگر ۱۷۰ هزار دستگاه نیز از پارکینگ تکمیل و به بازار عرضه شده است. براساس وعده‌های داده شده، مقرر است تا پایان سال تولید خودروی سبک و سنگین در بخش خصوصی و دولتی به ۱۵۰۰ هزار دستگاه برسد. وی ادامه داد: با توجه به اینکه میانگین هر خودرو حدود ۲ هزار دلار ارزبری دارد، با رشد نرخ دلار، هزینه تمام شده تولید خودرو نیز بیشتر می‌شود البته باید به این نکته توجه کرد که ما روی قیمت تمام شده تولید خودرو حرف داریم، زیرا هزینه تمام شده خودرو منطقی نیست و برخی از قطعات گرانتر از ارزش واقعی آن خریداری می‌شود.

تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری به کجا رسید؟

خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت گفت: تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری تکلیف قانون است و با توجه به همکاری بسیار خوب بین سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی این کار در حال انجام است؛ اما، چون همه بانک‌ها را شامل می‌شود، زمان بر بوده و گام به گام در حال پیاده سازی است.

شکایت صداوسیما از مدیرعامل آپارت

محمدجوادشکوری مقدم، مدیرعامل هلدینگ صباایده، در توییتر نوشت: «محدودیت رسانه‌ای دیگه شوخیه! ‏تو دوران ممنوعیت رسانه‌ای هستیم. ‏هدف هم خشکوندن ریشه است. امروز حکم جدید کیفری بنده با شکایت شاکی همیشگی، سازمان صدا و سیما از آپارات، صادر و ابلاغ شد!»

در این حکم، با عدم توجه به کاربر محور بودن آپارات، مسئولیت محتوا‌های صدا و سیما که توسط کاربران در سایت آپارات بارگذاری شده را متوجه مدیر سایت دانسته‌اند.

منبع: پارسینه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار