گوناگون

فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

پارسینه: درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ۶ ساعت گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند.

از دیپلماسی توییتری ظریف تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

تحریریه پارسینه | درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ۶ ساعت گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. صحت و سقم اخبار منتشر شده مورد تأیید کامل نیست، لذا هدف از انتشار این اخبار اطلاع رسانی از هر آنچه که به عنوان یک رویداد خبری مهم در جهان خبر منتشر شده است، میباشد.
ادامه جدال توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا

وزیر امور خارجه ایران با انتشار توییتی به یاوه‌گویی‌های همتای آمریکایی خود واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا ، محمدجواد ظریف در توییتر خود نوشت:

«- تمامی تحریم‌هایی که مجددا از سوی آمریکا اعمال می‌شوند، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

- نیت به قحطی کشاندن جامعه غیرنظامی، جنایت علیه بشریت است.

- دیوان بین‌المللی دادگستری پیش‌تر ادعای پامپئو درباره معافیت‌های بشردوستانه را رد کرد.

-گزارش‌های مبتنی بر واقعیت رسانه‌های غربی و نامه‌های ضمیمه‌شده نشان می‌دهد که چه کسی دروغ می‌گوید.»

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در همین توییت تصاویر زیر را منتشر کرده است:
فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم
فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم
عضو کمیسیون امنیت ملی: رضایتمندی مردم را حفظ کنیم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «نباید در شرایط فعلی اختلافات به تریبون‌ها کشیده شود»، گفت: باید در شرایط تحریمی اخیر ضمن حفظ رضایتمندی مردم اختلافات را در تریبون‌ها مطرح نکرد که قطعا به نفع منافع ملی و نظام نیست.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفتگو با ایسنا به تبیین راهکار‌های مقابله با شرایط تحریمی پرداخت و گفت: در سطح اول باید دستگاه دیپلماسی به طور مضاعف فعال شود یعنی تمام سفرا بسیج شده و با کشور‌های مختلف مذاکره صورت گیرد تا ضمن برقراری مراودات اقتصادی، اقدام آمریکا در تحریم ایران محکوم شود و کشور‌های دیگر نیز به تعهداتشان در برجام عمل کنند.

نقوی‌حسینی ادامه داد: قطعا وجود شکاف و اختلاف و طرح منازعات و اختلافات در تریبون‌ها به نفع منافع ملی و کشور نیست. در این باره همه دستگاه‌ها مسئول هستند و نباید اختلافات به تریبون‌ها کشیده شود این یعنی دولت، مجلس، قوه قضاییه، احزاب و همه باید شرایط را رعایت کنند. ما در حال جنگ هستیم و قطعا در شرایط جنگی منازعات داخلی باعث تضعیف می‌شود.

نقوی‌حسینی در پایان با تاکید بر لزوم رضایتمندی مردم گفت: دشمنان ما به دنبال مخدوش کردن رضایتمندی مردم هستند، چون هدف آن‌ها به هم زدن فضای روانی کشور و ایجاد نارضایتی و بعد از آن مدیریتش است تا به قول خودشان انقلاب مخملی ایجاد کنند.
مصطفی درایتی در گفتگو با موج : جهانگیری اگر نقشی در تصمیمات دولت ندارد، از کابینه خارج شود

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: عقل سیاسی می‌گوید اگر آقای جهانگیری نمی‌تواند و یا نمی‌گذارند نقشی در تصمیمات دولت داشته باشد، بهتر است از کابینه خارج شود.

حجت الاسلام مصطفی درایتی درباره شایعاتی درباره رفتن اسحاق جهانگیری از دولت و یا کنارگذاشته شدن وی از معاونت اول کابینه حسن روحانی اظهار داشت: یک زمانی آقای جهانگیری اعلام کرد که حتی شرایط تغییر مسوول دفتر خود را ندارد. البته تصور می‌کنم این حرف بیش از آنکه واقعیت داشته باشد، به نوعی مثالی بود که معاون اول دولت مطرح کرد و واقعیت ندارد.

وی تصریح کرد: برای اینکه بگوییم آقای جهانگیری در دولت بماند و یا برود، ابتدا باید اطلاع دقیقی از جایگاه وی در کابینه داشته باشیم. چرا که انتظارات از وی در بدنه اصلاح طلبی به عنوان یک چهره شاخص اصلاح طلب بالا است و از سوی دیگر توانمندی‌های بسیاری دارد و مردم از وی انتظار دارند تا کارآمدی لازم را برای تحقق مطالبات جامعه داشته باشد.

این فعال سیاسی افزود: متاسفانه اطلاعات دقیقی حداقل من در این زمینه ندارم و شخصا از آقای جهانگیری حرفی نشنیده ام که نشان دهد در دولت به وی اهمیت لازم داده نمی‌شود. اما دوستان دیگر می‌گویند در دولت دوم آقای روحانی، از توانمندی و ظرفیت معاون اول استفاده لازم انجام نمی‌شود. درایتی گفت: به هر حال اخبار ضد و نقیض از شرایط آقای جهانگیری مطرح می‌شود و به همین دلیل نمی‌توان تحلیل صحیحی نیز از شرایط ارائه داد.

وی با تاکید بر اینکه مردم از شخص جهانگیری به دلیل سبقه طولانی در مدیریت، کارآمدی در مدیریت‌های گذشته و به ویژه بهره مندی از حمایت جریان اصلاح طلبی انتظارات فراوانی دارند، گفت: این انتظارات به حق است و اگر واقعا وی نمی‌تواند در دولت کارآیی لازم را داشته باشد، عقل سلیم می‌گوید باید از کابینه خارج شود.
رحمانی فضلی، فضای کلی جامعه را خوب دانست
وزیر کشور با بیان اینکه فضای کلی جامعه درخصوص دغدغه‌ها و نگرانی‌های موجود، خوب است؛ گفت: این موضوع به دو دلیل است؛ اول فضای روانی جامعه بخوبی مدیریت شد و رسانه‌ها نقش موثر و سازنده‌ای ایفا کردند و دوم، واقعیت موجود در جامعه است که در قیمت کالا و ارز تغییر چندانی نکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه دوشنبه در ششمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، افزود: این موفقیت ها، هم به دلیل اقدامات مناسب ستاد و هماهنگی خوب دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های مرتبط و هم مخالفت‌ها و عدم همراهی کشور‌های دیگر با دولت آمریکا بود که بازتاب رسانه‌ای خوبی نیز داشت و جا دارد از همگان بابت این هماهنگی و همراهی تشکر کنم.

رحمانی فضلی از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و نهاد‌های مرتبط در زمینه تثبیت قیمت‌ها و نظارت بیشتر خواست؛ ضمن مبادرت به اقدامات مناسب، بموقع و مؤثر، همچنین در این خصوص اطلاع رسانی لازم و بهنگام نیز داشته باشند. وزیر کشور تاکید کرد: در جلسات ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور باید شاخص قیمت کالاها، افزایش قیمت‌ها و علل افزایش آن‌ها بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی همچنین از اقدامات ستاد و نیز هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با سیاست‌های ابلاغی ستاد در جهت مدیریت روانی و ایجاد آرامش در بازار ابراز خشنودی و تشکر کرد.

بمباران فاجعه بار ائتلاف آمریکایی در سوریه

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع محلی اعلام کردند که این افراد در حمله هوایی ائتلاف آمریکایی به روستای «الشعف» در حومه دیرالزور کشته و یا زخمی شده اند. این منابع که به نامشان اشاره نشده، تأکید کردند: بمباران ائتلاف آمریکایی به روستا‌ها و شهرک‌های جنوب شرقی دیرالزور صد‌ها سوری را آواره و بی خانمان کرده است.

حملات ائتلاف آمریکایی در هفته‌های اخیر شدت یافته؛ به طوری که در تازه‌ترین جنایت، جمعه گذشته (۱۹ آبان) ۲۶ غیرنظامی در استان دیرالزور سوریه در نتیجه بمباران جنگنده‌های ائتلاف کشته شدند.آمریکا و چند کشور محدود همپیمان آن، از اگوست ۲۰۱۴ (مرداد ۱۳۹۳) به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه، ائتلافی به اصطلاح بین المللی تشکیل داده اند.

تاکنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری در استان‌های الرقه، دیرالزور، حسکه و حلب در نتیجه بمباران این ائتلاف متجاوز به خاک و خون کشید شده و بسیاری از زیرساخت‌های این کشور را تخریب کرده اند.دولت سوریه بار‌ها از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواسته است، برای پایان دادن به تجاوز نیرو‌های متجاوز در خاک این کشور اقدامی صورت دهد و با ارسال نامه‌های مکرر، حملات جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی آمریکا به خاک خود را محکوم کرده است.

دمشق همچنین همکاری واشنگتن با نیرو‌های دمکراتیک کُرد سوریه را فاقد وجاهت قانونی می‌داند؛ گروهی که با حمایت آمریکا با انجام عملیات نظامی توسعه طلبانه در شرق و شمال شرق سوریه، قلمرو مناطق تحت اشغال خود را در دو استان الرقه و دیرالزور گسترش داده است.
هشدار وزیر صنعت به خودروسازان

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگوی ویژه خبری افزود: برخی خودرو‌ها تا ۹۰ درصد قطعاتشان تولید داخل است و باید خودروسازان بر روی ساخت این خودرو‌ها تمرکز کنند. وی سهم خودرو از صنعت کشور را حدود ۱۸ درصد اعلام کرد و گفت: قیمت گذاری جدید خودرو‌ها دو ماه پیش صورت گرفته و ابلاغ شده است، اما اجرای آن نیازمند تمهیدات و مقدماتی است.

رحمانی افزود: بر اساس آخرین تصمیم، ستاد تنظیم بازار مأموریت قیمت گذاری برای خودرو‌ها را بر عهده گرفته است. وی گفت: برای اجرای طرح ملی تولید، ۳۰ هزار میلیارد تومان ابلاغ شده که تا کنون جذب نشده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: همکاری بانک‌ها با تولید کنندگان خوب است، اما به علت نیاز واحد‌های تولیدی باید همکاری بیشتری وجود داشته باشد.

رحمانی با بیان اینکه تولید محصولات پتروشیمی در کشور دو برابر مصرف داخلی است افزود: درخواست محصولات پتروشیمی در شش ماه اول امسال ۳۳۰ درصد افزایش یافته است که طبیعی نیست.وی افزود: ازجمله فرصت‌های تحریم این است که شناخت بیشتری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود بدست می‌آوریم.

انهدام اتوبوس حامل نظامیان رژیم صهیونیستی با موشک مقاومت

حماس فیلمی از لحظه اصابت دقیق موشک مقاومت به اتوبوس حامل نظامیان رژیم صهیونیستی را که در حملات دیشب منهدم شد منتشر کرد. نیرو‌های مقاومت حماس ویدئوی لحظه اصابت موشک به اتوبوس حامل نظامیان رژیم صهیونیستی را منتشر کرد.

نیرو‌های مقاومت فلسطینی در پاسخ به حملات دیشب رژیم صهیونیستی به خان‌یونس، شامگاه دوشنبه شهرک‌های حومه نوار غزه را هدف حملات راکتی و خمپاره‌ای خود قرار دادند که طی آن یک دستگاه اتوبوس که در حال جابجایی نظامیان صهیونیست بود نیز با شلیک دقیق مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شد.

منابع اسرائیلی از تلفات این حمله چیزی نگفته‌اند، اما برخی منابع فلسطینی از مجروح شدن چندین نظامی اسرائیلی در این اتوبوس خبر داده‌اند. با این وجود شدت انفجار نشان میدهد ممکن است تلفات این حمله بیشتر از چیزی باشد که تا کنون گفته شده است.

منابع صهیونیستی پیش از این گفته بودن که در حملات راکتی نیرو‌های مقاومت یک دستگاه اتوبوس در نزدیکی نوار غزه هدف قرار گرفته است، اما مدعی بودند که این اتوبوس حامل شهرک نشینان بوده است. اما تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد این اتبوس حامل نظامیان صهیونیست بوده است.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی از مجروح شدن دست کم ۴۶ شهرک نشین صهیونیست در حملات موشکی حماس به سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.
استن لی خالق مرد عنکبوتی در ۹۵ سالگی درگذشت

استن لی نویسنده آمریکایی و خالق قهرمانان داستان‌های مصور کودکان که آثارش موضوع فیلم‌های موفق بود در سن ۹۵ سالگی درگذشته است.او که از بنیانگذاران شرکت "مارول کمیکس" بود در طول زندگی حرفه‌ای اش آثاری مثل مرد عنکبوتی خلق کرد.

جی سی لی، دختر این نویسنده، به وبسایت "تی ام زی" گفت که پدرش "از بهترین و سالم‌ترین آدم بود. "او روز دوشنبه در بیمارستان "مرکز پزشکی سیدار ساینای" در لس آنجلس درگذشت که بعد از انتقال اورژانسی به بیمارستان بود.
فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

به گزارش رسانه‌های آمریکایی آقای لی در سال‌های اخیر به یک رشته بیماری از جمله ذات الریه مبتلا شده بود.باب ایگر رئیس شرکت والت دیزنی که شرکت "مارول کمیکس" را در سال ۲۰۰۹ به قیمت ۴ میلیارد دلار خرید آقای لی را "قهرمانی در نوع خود" توصیف کرد.

او نوشت: "فقط یک چیز بود که از ابعاد قوه تخیل او فراتر می‌رفت و آن دل بزرگش بود. "ابرقهرمانانی که آقای لی با همکارانش در شرکت "مارول" آفرید شامل "مرد آهنی" و "کاپیتان آمریکا" می‌شد، آثاری که به بعضی از پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود بدل شد.

آخرین فیلم "مارول" به نام "جنگ بی نهایت" ۱.۵ میلیارد دلار فروش داشت.

نخست‌وزیر کانادا: مامورین ما فایل صوتی خاشقجی را شنیده‌اند

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا تایید کرده که ماموران امنیتی کشورش فایل صوتی مربوط به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را شنیده‌اند. ترودو به خبرنگاران گفته است کانادا کاملا در جریان اطلاعاتی که ترکیه با دولتش به اشتراک گذاشته قرار گرفته است.ترودو اولین رهبر غربی است که تایید کرده کشورش فایل صوتی مربوط به قتل این روزنامه‌نگار را که در کنسولگری عربستان در ترکیه روی داده شنیده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه گفته بود فایلی که هنگام کشته شدن آقای خاشقجی در کنسول‌گری عربستان در استانبول ضبط شده در اختیار دولت‌های آمریکا، فرانسه، آلمان، بریتانیا و عربستان سعودی قرار گرفته است.نخست وزیر کانادا گفته است شخصا این فایل صوتی را نشنیده است.آمریکا هنوز درباره دریافت این فایل صوتی ساکت است و وزیر امور خارجه فرانسه نیز گفته تا جایی که مطلع است کشورش هنوز آن را دریافت نکرده است.
فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

ترودو در کنفرانس خبری روز دوشنبه در پاریس گفت: ماموران اطلاعاتی کشورش از نزدیک با ترکیه برای تحقیق در این قتل همکاری می‌کنند.نخست وزیر کانادا گفت: "من چند هفته پیش با اردوغان تلفنی صحبت کردم. اینجا در پاریس هم گفتگوی کوتاهی با او داشتم و از قدرتی که در واکنش به موضوع خاشقجی نشان داده قدردانی کردم. "

با این همه آقای ترودو از پاسخ صریح به این پرسش که تبعات این قتل برای رابطه کشورش و عربستان چه خواهد بود طفره رفت و تنها گفت: "ما با متحدان همفکر خود درحال گفتگو درباره گام بعدی در قبال عربستان سعودی هستیم. " آقای ترودو تحت فشار است که قرارداد فروش تسلیحات به عربستان سعودی را که ۱۳ میلیارد دلار ارزش دارد لغو کند. این قرارداد برای فروش خودرو‌های زرهی و تانک‌هاییست که توسط شاخه کانادایی شرکت جنرال داینامیکس آمریکا ساخته می‌شود.

اندیشکده آمریکایی از مکان‌یابی مراکز موشکی مخفی در کره شمالی خبر داد

مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی در واشینگتن می‌گوید ۱۳ مرکز عملیاتی مخفی موشک‌های بالیستیک را در کره شمالی مکان‌یابی کرده‌است. یافته‌های این نهاد، چالش تازه‌ای در روند سیاست‌های اخیر ترامپ در قبال پیونگ‌یانگ برآورد می‌شود.

مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی یک اندیشکده عمده و مشهور، مستقر در ایالات متحده است. پژوهشگران این اندیشکده، روز ۲۱ آبان گفتند از روی تصاویر ماهواره‌ای توانسته‌اند ۱۳ سایت پیش‌تر اعلام نشده در کره شمالی را رصد و مکان‌یابی کنند. آن‌ها در عین حال این احتمال را مطرح کرده‌اند که علاوه بر این ۱۳ سایت، هفت مرکز دیگر نیز در کره شمالی مشغول فعالیت است که پیونگ‌یانگ آن‌ها را مخفی نگه داشته‌است.
فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

در گزارش این نهاد آمده است «اگر قرار باشد یک توافق کامل و قابل راستی‌آزمایی با کره شمالی به‌دست آید، قاعدتا این مراکز، سایت‌هایی هستند که باید اعلام و عاری از سلاح شوند. [کره شمالی]می‌تواند از این پایگاه‌ها، برای عملیات هرگونه موشک بالیستیک، از موشک‌های کوتاه‌برد تا موشک‌های قاره‌پیما، استفاده کند».

مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی می‌گوید پیونگ‌یانگ برای ده‌ها سال به شکل دقیقی این مراکز را استتار و پنهان کرده است، تا در صورت یک حمله پیش‌گیرانه به کره شمالی، یا در صورت وقوع یک جنگ احتمالی، آسیبی به آن‌ها نرسد و عملیاتی باقی بمانند.
فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

گزارش مرکز مطالعات راهبردی یک چالش تازه در سیاست‌های واشینگتن در قبال پیونگ‌یانگ توصیف می‌شود. این گزارش در عین حال مشکلات و پیچیدگی‌های پیش‌رو، برای خلع سلاح کامل کره شمالی -آن‌طور که واشینگتن خواستار آن شده- را نشان می‌دهد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، پس از دیداری تاریخی در سنگاپور با کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی، اعلام کرده بود که آن کشور «دیگر یک تهدید اتمی نیست».

ساختمان تلویزیون حماس در حمله جنگنده‌های اسرائیل منهدم شد

در ادامه رشته حملات ارتش اسرائیل در غزه که از عصر دوشنبه ۲۱ آبان بار دیگر مناطق جنوبی اسرائیل و باریکه غزه را به حالت شبه‌جنگی کشانده است، ارتش اسرائیل مدعی شد ایستگاه تلویزیونی «الاقصی» متعلق به حماس را منهدم کرده است. به گزارش خبرگزاری‌ها، اندکی پیش از بمباران مقر تلویزیونی «الاقصی» در شرق جبالیا، برنامه این شبکه قطع شد.
فضای خوب جامعه از نگاه وزیر کشور تا ادعای نقوی حسینی مبنی بر رضایتمندی مردم

به نظر می‌رسد که اسرائیل خود خبر بمباران قریب‌الوقوع را به حماس داده بود تا کارکنان و مجریانش از این ساختمان خارج شوند. در پی این رخداد، سخنگویان حماس و جهاد اسلامی فلسطین گفتند که هشدار ساعات پیشین خود را عملی کرده و از موشک‌هایی با برد بیشتر برای ضربه زدن به شهر‌های دورتر اسرائیلی استفاده خواهند کرد.

مسئولان شبکه الاقصی نیز گفته‌اند که برنامه خود را از نقاطی دیگر در باریکه غزه پخش خواهند کرد.


ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  از دروغ تا دروغ !!!!!! فیلمی جدید با صدای دالبی توسط مسئولین کشووووووور !!![

 • ناشناس

  خودشون زدن به خریت
  کجا مردم رضایت دارند؟

 • شیرین صفوی

  بابا حالتون اصلا خوب نیست !!!!! تب بالا ، هذیان بالا ، توهم الی بی نهایت !!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار