گوناگون

پولانسکی به آمریکا تحویل داده نمی‌شود

پارسینه: این کارگردان سرشناس اولین بار در سال ۱۹۷۷ به دنبال رابطه با دختری ۱۳ ساله و زیر سن قانونی در خانه جک نیکلسون دستگیر شد. او برای تحقیق آزاد شد و سال بعد آمریکا را ترک کرد و دیگر به این کشور بازنگشت.

دادگاه عالی لهستان درخواست آمریکا برای استرداد رومن پولانسکی را رد کرد و به این ترتیب احتمال استرداد این کارگردان سرشناس برای همیشه منتفی شد.دادگاه عالی لهستان فیلمساز برنده اسکار را برای پرونده‌ای که مربوط به چند دهه پیش است به آمریکا تحویل نمی‌دهد.

پولانسکی که تابعیت دوگانه فرانسه و لهستان را دارد در فرانسه زندگی می‌کند و تابعیت خود را پس نگرفته است.تلاش‌های قضایی دولت آمریکا از سال پیش و با تغییر دولت لهستان جدی‌تر شد و دولت جدید که ابتدا اعلام کرده بود مشکلی با استرداد وی ندارد، در نهایت تسلیم رای دادگاه عالی این کشور شد.

این تصمیم امروز سه شنبه و در حالی اعلام شد که ۶ ماه پیش وزیر دادگستری از دادگاه عالی خواسته بود تا تکلیف این موضوع را روشن کند.این کارگردان سرشناس اولین بار در سال ۱۹۷۷ به دنبال رابطه با دختری ۱۳ ساله و زیر سن قانونی در خانه جک نیکلسون دستگیر شد. او برای تحقیق آزاد شد و سال بعد آمریکا را ترک کرد و دیگر به این کشور بازنگشت.

در اکتبر ۲۰۱۵ یک قاضی در شهر کراکوف لهستان درخواست دادگاه آمریکا برای استرداد این کارگردان را که آن زمان ۸۲ سال داشت، رد کرد و موضوع به درخواست وزیر به دیوان عالی کشیده شد.تابستان امسال اعلام شد پولانسکی با اقتباس از رمانی به نام «داستان واقعی» به قلم دلفین دو ویگان، فیلم بعدی‌اش را با همکاری اولیویه آسایاس می‌سازد. در این رمان یک نویسنده تلاش دارد تا داستانی را که در دست تکمیل کردن دارد، پس از مزاحمت‌های ناخواسته یک علاقه‌مند کامل کند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار