گوناگون

طرز پخت پلوی سه رنگ مجلسی با تن ماهی

طرز پخت پلوی سه رنگ مجلسی با تن ماهی

پارسینه: پلوی سه رنگ با تن ماهی یکی از انواع غذا‌های خوشمزه و سنتی ایرانی است.

پلوی سه رنگ مجلسی با تن ماهی یکی از انواع غذا‌های خوشمزه و سنتی ایرانی است که با روش‌های متنوعی درست می‌شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پلوی سه رنگ با تن ماهی در ادامه با ما همراه باشید.

پلوی سه رنگ مجلسی

طرز تهیه پلوی سه رنگ با تن ماهی

مرحله اول

به نقل از چی شی؛ برای تهیه پلو سه رنگ با تن ماهی خوشمزه در ابتدای کار کنسرو تن ماهی را به مدت ۲۰ دقیقه درون آب می‌جوشانیم. در ادامه پیاز را به صورت خلالی نازک خرد کرده و به همراه مقداری روغن مایع درون یک تابه می‌ریزیم.

مرحله دوم

حالا پیاز را کمی تفت می‌دهیم تا سیک و شیشه‌ای شود، سپس سیر رنده شده را به همراه مقداری فلفل سیاه، پاپریکا و زردچوبه به تابه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می‌دهیم تا پیاز کاملا کاراملی و نرم شود.

مرحله سوم

در ادامه برای تهیه پلوی سه رنگ مجلسی ، تن ماهی را از صافی رد می‌کنیم تا روغن و آب اضافی تن ماهی گرفته شود، سپس تن ماهی را به تابه اضافه کرده و تفت می‌دهیم. حالا یک قابلمه را تا نیمه پر از آب کرده و روی حرارت زیاد قرار می‌دهیم.

مرحله چهارم

زمانی ک آب جوش آمد، برنج را شسته و به همراه مقداری نمک درون قابلمه ریخته و اجازه می‌دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود. پس از گذشت این زمان یک دانه برنج را بین دو انگشت له می‌کنیم.

مرحله پنجم

زمانی ک اطراف دانه برنج نرم و مغز آن کمی گیر داشت، برنج را آبکشی کرده و به ۳ قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم، سپس به یکی از قسمت‌ها مقداری زعفران دم کرده اضافه کرده و به خوبی مخلوط می‌کنیم.

مرحله ششم

حالا به قسمت دیگر برنج شوید و سیر پلویی را اضافه کرده و به خوبی مخلوط می‌کنیم، سپس اجازه می‌دهیم قسمت باقی مانده برنج ساده بماند. در ادامه مقداری روغن مایع درون یک قابلمه مناسب می‌ریزیم.

مرحله هفتم

در ادامه برای تهیه پلوی سه رنگ مجلسی تمام برنج زعفرانی را درون قابلمه ریخته و با گوشت کوب فشرده می‌کنیم، سپس نصف مقدار شوید پلو را روی برنج زعفرانی ریخته و کاملا صاف و یکدست می‌کنیم. حالا مخلوط تن ماهی را روی برنج می‌ریزیم.

مرحله هشتم

توجه داشته باشید مواد میانی ۱ سانتی متر از لبه‌های قابلمه فاصله داشته باشد. حالا مابقی شوید پلو را روی مواد میانی ریخته و به خوبی فشرده می‌کنیم، سپس تمام برنج ساده را درون قابلمه ریخته و مجددا روی آنرا صاف می‌کنیم.

مرحله نهم

در ادامه روی شعله ملایم شعله پخش کن گذاشته و قابلمه را روی آن قرار می‌دهیم، سپس درب قابلمه را با دم کنی پوشانده و اجازه می‌دهیم پلو ۳ رنگ به مدت ۴۵ دقیقه روی حرارت بماند تا دم بکشد. پلوی سه رنگ مجلسی تان آماده است.نوش جان.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار