گوناگون

نکاتی درباره آشپزی با فویل آلومینیومی

پارسینه: آتش در آشپزی با فویل مهم است. شما به سطح کم عمقی از زغال نیاز دارید که در مدت پخت بسوزد. اگر به این نوع از آشپزی علاقه مند شده اید. به این چند نکته هم توجه کنید.

چنانچه برای چند روزی قرار است در سفر باشید، یکی از هوشمندانه‌ترین راه‌های آشپزی، استفاده از فویل آلومینیومی است. می‌توانید مواد خام را در فویل بپیچید و آن را روی زغال داغ بگذارید و مستقیما در فویل سرو کنید در این صورت هیچ تابه و بشقاب کثیفی باقی نمی‌ماند. چه راهی از این آسان تر؟ بنابراین یک رول کامل بردارید.

آتش در آشپزی با فویل مهم است. شما به سطح کم عمقی از زغال نیاز دارید که در مدت پخت بسوزد. اگر به این نوع از آشپزی علاقه‌مند شده اید. به این چند نکته هم توجه کنید:

۱) فویل آلومینیومی در دو ضخامت وجود دارد اگر نوع استاندارد یعنی نازک آن را استفاده می‌کنید به دو لایه نیاز دارید در غیر این صورت یک لایه از نوع ضخیم فویل برای آشپزی کافی است.

۲) عامل مهم دیگر چگونگی پیچیدن غذا در فویل است. فویل را باید بدون منفذ بپیچید تا رطوبت را درون خود نگه دارد و به این ترتیب غذا با بخار پخته می‌شود و تمام آب آن در داخلش باقی می‌ماند.

۳) بسته فویل را مستقیما روی آتش زغال بگذارید و منتظر شوید غذا بپزد و دستکم یک بار، نیم دور طی پخت بچرخانید. هنگامی که زمان پخت تمام شد، بسته را از روی آتش بردارید، آن را باز کنید و یا شکافی ضربدری روی آن بدهید و آن گاه باز کنید و از خود ورقه فویل به جای بشقاب استفاده کنید. فویل استفاده شده را در سطل زباله بیندازید.

۴) سعی کنید همه مواد خام درون فویل جا شود و لبه‌های آن کاملا روی هم قرار گیرند و هوا به هیچ روی درون آن نرود. از بدون منفذ بودن بسته فویل مطمئن شوید.
جدول زمان پخت مواد غذایی در فویل آلومینیومی
ماهی کامل:

۱۵تا ۲۰ دقیقه.
ماهی تکه شده:

۱۰ تا ۱۵ دقیقه.
کالباس و سوسیس:

۵ تا ۱۰ دقیقه.
سیب زمینی تکه شده:

۱۰ تا ۱۵ دقیقه.

آناناس کامل:

۳۰ تا ۴۰ دقیقه.

سیب زمینی کامل:

۴۵ تا ۶۰ دقیقه.

برش هویج:

۱۵ تا ۲۰ دقیقه.

موز با پوست:

۸ تا ۱۰ دقیقه.

جوجه تکه شده:

۲۰ تا ۳۰ دقیقه.

همبرگر گوشت گوساله:

۸ تا ۱۲ دقیقه.

سیب کامل:

۲۰ تا ۳۰ دقیقه.

نکته:

میوه پخته شده در فویل، دسر خوبی است. پیش از پیچیدن میوه، هسته آن را در آورید و کمی شکر در آن بریزید. سیب و به برای این کار از سایر میوه‌ها مناسب ترند. آناناس را کاملا بپزید.
منبع: آفتاب

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار