گوناگون

احتمال ممنوعیت ورود گردشگر به تنگه واشی

احتمال ممنوعیت ورود گردشگر به تنگه واشی

پارسینه: فرماندار فیروزکوه گفت: اگر زیرساخت‌های تنگه واشی تامین نشود، امسال ورود گردشگر ممنوع می‌شود.

مهدی یوسفی جمارانی در جلسه ساماندهی منطقه گردشگری تنگه واشی (آبشار ساواشی) گفت: اگر زیرساخت‌های تنگه واشی تأمین نشود، امسال ورود گردشگر ممنوع می‌شود.

مهدی یوسفی جمارانی تصریح کرد: تنگه واشی یکی از جاذبه‌های گردشگری شناخته شده است که پیش از ایجاد زیرساخت‌ها مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار گرفته و منجر به بروز مشکلاتی شده است.

وی مشکلات ترافیکی برای محلیان روستای جلیزجند، خطرناک بودن منطقه در شرایط بحران و بروز حوادث طبیعی مثل سیلاب را از جمله مسائلی اعلام کرد که می‌طلبد ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ساماندهی این جاذبه مهم گردشگری تسریع شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شرایط نابسامان تنگه واشی همواره دغدغه مسئولان در سنوات قبل نیز بوده، اما متأسفانه تاکنون هیچ اقدام مؤثری در این راستا صورت نگرفته لذا تمام اهتمام خود را در سال جاری به کار می‌گیریم تا ساماندهی منطقه انجام شود، در غیر این صورت از پذیرفتن گردشگر در منطقه معذوریم.

نماینده عالی دولت در فیروزکوه تاکید کرد: با بارش‌های اخیر سطح آب رودخانه تنگه واشی به طور چشمگیری بالا آمده و خطر بروز سیلاب و حوادث مرگبار را افزایش داده است لذا بمنظور حفظ جان و امنیت شهروندان تا مساعد نشدن شرایط از حضور آن‌ها جلوگیری خواهیم کرد.

وی ضمن بیان اینکه ساماندهی منطقه نیازمند همکاری و همدلی مسئولان متولی بویژه اعضای شورای اسلامی روستا و دهیار جلیزجند است ابراز کرد: برنامه ریزی برای منطقه مذکور علاوه بر حل مشکلات روستاییان می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیاری برایشان به همراه داشته باشد.

فرماندار فیروزکوه افزود: پارکینگ باید به قبل از ورودی روستا منتقل و ایاب و ذهاب گردشگران با وسایل نقلیه عمومی انجام شود.

یوسفی جمارانی بیان داشت: احداث بازارچه موقت در پارکینگ فعلی که در آینده به عنوان پایانه وسایل نقلیه عمومی مورد استفاده قرار خواهد گرفت می‌تواند اشتغال روستا را رونق دهد؛ البته سازه‌ها نباید به طبیعت آسیب بزنند و ساخت و ساز محسوب شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار