گوناگون

آیا رئیس‌جمهور این‌بار به ورزشگاه می‌رود؟

آیا رئیس‌جمهور این‌بار به ورزشگاه می‌رود؟

پارسینه: مسعود سلطانی‌فر در مقام وزیر ورزش از حسن روحانی دعوت کرده تا در یکی از بزرگترین دستاوردهای ورزشی دولت دوازدهم در ورزشگاه حاضر باشد.

این نخستین بار نیست که از رئیس جمهور ایران برای حضور در ورزشگاه آزادی دعوت می‌شود و البته پیشتر بوده مواردی که در بازی‌های ملی روسای جمهور به ورزشگاه هم رفته اند.
در دوره اصلاحات و سال ۱۳۸۰ تلاش زیادی شد که رئیس جمهور وقت به استادیوم آزادی بیاید و بازی برگشت ایران و ایرلند را ببیند اما شکست دو بر صفر تیم در بازی رفت این پروسه را با شکست روبرو کرد.

نخستین حضور
۴ سال بعد ولی این اتفاق افتاد . طلسم سرانجام شکسته شد.
ایران برای بازی با بحرین فقط یک برد می خواست تا بعد از جام جهانی ۹۸ به جام جهانی برگردد.
بازی مصادف شده بود با هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری. تقریبا همه نامزدهای وقت ورزشگاه را هدف گذاری کرده بودند.
آن روز رئیس جمهور وقت هم به آزادی آمد و البته چند صد خانم پشت در ورزشگاه را هم با مسئولیت شخصی وارد ورزشگاه کرد.

بازی شوم با عربستان
تیم علی دایی و تیم ملی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۰ باید عربستان را در پیش چشمان ۱۰۰ هزار نفر هوادار خودی می بردند.
بازی یک بر صفر به سود ایران بود که یکباره احمدی نژاد راهی استادیوم شد. همه چیز یکباره به هم ریخت. بازی برده بدل شد به شکست دو بر یک. شعارهای تند علیه دایی و علیه رئیس جمهور وقت!
آن آخرین حضور یک رئیس‌جمهور ما در یک مسابقه فوتبال بود.

روحانی می‌آید؟
حسن روحانی در سال های ریاست جمهوری تا به حال به رخدادهای ورزشی نرفته. او البته بازی‌های تیم ملی را به تماشا نشسته و عکس‌های فوتبال دیدنش بارها رسانه‌ای شده است اما به استادیوم نرفته. حتی برای بازی ایران و ازبکستان و ایران با کره که حکم صعود تیم ملی به جام جهانی را داشت هم او با همه حمایتهایی که از تیم کیروش در این سالها داشته، به ورزشگاه نرفت.
این بار اما وزیر ورزش مسعود سلطانیفر از رئیس جمهور دعوت کرده تا فینال آسیا را در آزادی ببیند. مسابقه ای که وعده داده اند خانم ها هم در آن حضور دارند.
باید دید در شرایطی که سلطانیفر از سوی طرفداران استقلال زیر فشار است، در این رخداد ملی شاهد حضور رئیس جمهور در ورزشگاه می شویم؟

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار