گوناگون

کدام راه برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است

کدام راه برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است

آموزش خصوصی زبان آلمانی و آموزش گروهی، هر دو از روش‌های موثر برای یادگیری زبان آلمانی هستند. برخی افراد حضور در کلاس‌های عمومی را برای یادگیری زبان آلمانی ترجیح می‌دهند و برخی دیگر تمایل دارند زبان آلمانی را به صورت خصوصی آموزش ببینند. هر دو روش می‌تواند اثربخش باشد اما هر کدام معایب و مزایای خاص خود را دارند. در این مطلب بررسی می‎کنیم کدام راه برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است؟ برای آشنایی با بهترین راه یادگیری زبان آلمانی با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

مقدمه

آموزش خصوصی زبان آلمانی و آموزش گروهی، هر دو از روش‌های موثر برای یادگیری زبان آلمانی هستند. برخی افراد حضور در کلاس‌های عمومی را برای یادگیری زبان آلمانی ترجیح می‌دهند و برخی دیگر تمایل دارند زبان آلمانی را به صورت خصوصی آموزش ببینند. هر دو روش می‌تواند اثربخش باشد اما هر کدام معایب و مزایای خاص خود را دارند. در این مطلب بررسی می‎کنیم کدام راه برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است؟ برای آشنایی با بهترین راه یادگیری زبان آلمانی با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

مقایسه آموزش خصوصی زبان آلمانی و آموزش گروهی

روش‌های مختلفی برای آموزش زبان آلمانی وجود دارد. متداول‌ترین روش‌های یادگیری این زبان شامل آموزش گروهی زبان آلمانی در کلاس‌های حضوری و آموزش خصوصی است. در ادامه مزایا و معایب هر روش را معرفی می‌کنیم. با بررسی مزایا و معایب هر روش، می‌توانید مناسب‌ترین روش را برای خود انتخاب کنید.

2

مزایای کلاس‌های آموزش گروهی زبان آلمانی

 • یکی از رایج‌ترین روش‌های یادگیری زبان آلمانی، شرکت در کلاس‌های گروهی است. این روش دقیقا مبتنی بر قوانینی است که در دوران مدرسه برقرار است. در نتیجه بسیاری از افراد به خوبی می‌توانند خود را با آن وفق دهند.
 • در آموزش گروهی، امکان برقراری ارتباط با همکلاسان و تمرین مهارت‌ها به زبان آلمانی بیشتر فراهم است. در کلاس‌های آموزش زبان آلمانی به راحتی می‌توان با سایر افراد، مکالمه زبان آلمانی را تمرین کرد و اعتماد به نفس خود را در این زمینه افزایش داد.
 • هزینه کلاس‌های گروهی زبان آلمانی نسبت به کلاس‌های خصوصی، پایین‌تر است و این یکی از بزرگترین مزایای آموزش گروهی محسوب می‌شود.

معایب کلاس‌های آموزش گروهی زبان آلمانی

 • یکی از معایب آموزش گروهی زبان آلمانی نسبت به آموزش خصوصی زبان آلمانی، عدم انعطاف‌پذیری است. به عبارت دیگر در کلاس‌های گروهی باید همه افراد، تابع جمع باشند و امکان تغییر در برنامه‌های کلاس برای یک نفر وجود ندارد.
 • در کلاس‌های آموزش گروهی نمی‌توان کلاس را متناسب با توانمندی هر فرد پیش برد. به عنوان مثال برخی از زبان‌آموزان تمایل دارند مطالب آموزشی با سرعت بیشتری آموزش داده شود. در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند مطالب آموزشی آهسته‌تر آموزش داده شود.
 • در کلاس‌های آموزش گروهی به دلیل تعدد زبان‌آموزان، فرصت سنجش تمامی افراد در هر جلسه آموزشی فراهم نیست.
 • برای افرادی که خجالتی، کم‌رو و یا درون‌گرا هستند، کلاس‌های گروهی بسیار طاقت‌فرسا است. در کلاس‌های گروهی این افراد بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرند. بنابراین شرایط برای آن‌ها دشوارتر می‌شود.

مزایای آموزش خصوصی زبان آلمانی

 • در آموزش خصوصی، تمامی توجه و تمرکز مدرس روی یک زبان‌آموز است. در چنین شرایط مدرس به خوبی می‌تواند نقاط قوت و نقاط ضعف زبان‌آموز را بررسی کند و روند آموزش مطالب آلمانی را متناسب با توانمندی یک نفر تنظیم کند.
 • یادگیری زبان آلمانی به روش خصوصی سریع‌تر از یادگیری به روش گروهی است. بنابراین برای افرادی که باید در مدت زمان کوتاهی این زبان را آموزش ببینند، انتخاب مناسب‌تری است.
 • کلاس‌های خصوصی، انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. در واقع برنامه کلاس کاملا متناسب برای برنامه روزانه زبان‌آموز تنظیم می‌شود. در نتیجه برای افرادی که مشغله زیادی دارند، انتخاب بسیار مناسبی است.
 • در آموزشی خصوصی، امکان وقت گذاشتن روی برخی مطالب و نکات بیشتر از کلاس‌های گروهی است. در واقع هنگامی که زبان‌آموز به صورت خصوصی با مدرس کلاس داشته باشد به راحتی می‌تواند از مدرس بخواهد برخی نکات را با جزئیات بیشتری به او آموزش دهد و وقت بیشتری برای او بگذارد. این یکی از بارزترین ویژگی‌های آموزش خصوصی زبان آلمانی است.

معایب آموزش خصوصی زبان آلمانی

 • یکی از بزرگترین معایب آموزش خصوصی، هزینه بالای آن است. معمولا مدرسین زبان آلمانی برای تدریس خصوصی هزینه بیشتری نسبت به تدریس گروهی دریافت می‌کنند.
 • در آموزش خصوصی، امکان برقراری ارتباط با افراد دیگر فراهم نیست. در واقع برای تمرین مکالمه‌های آلمانی افراد دیگری حضور ندارند. بنابراین باید مکالمات را فقط با مدرس تمرین کنید.
 • افرادی که به صورت خصوصی آموزش می‌بینند، ممکن است در محیط‌های واقعی و در تعامل با دیگران، تمرکز خود را از دست بدهند و نتوانند به خوبی آلمانی صحبت کنند.
 • تدریس زبان آلمانی به صورت خصوصی، فشرده‌تر است. بنابراین زبان‌آموز باید آمادگی کافی برای دریافت حجم بالایی از مطالب را داشته باشد.
 • تمامی تمرکز بر روی یک نفر است. بنابراین این موضوع ممکن است روند یادگیری را برای زبان‌آموز خسته‌کننده کند.

کدام روش آموزشی برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است؟

3

پس از شناخت مزایا و معایب آموزش گروهی و آموزش خصوصی، یکی از سوالات مهم این است که کدام روش برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت هر زبان‌آموز باید به روحیات و توانمندی‌های خود توجه کند و متناسب با آن‌ها، روش آموزشی خود را انتخاب کند.

با این حال، آموزش خصوصی آلمانی برای شما مناسب‌تر است، اگر جزو افرادی هستید که:

 • مشغله روزانه زیادی دارید و یا شاغل هستید.
 • محدودیت زمان دارید و فقط در زمان‌های خاصی می‌توانید آموزش ببینید.
 • قصد مهاجرت دارید و باید در مدت زمان مشخصی زبان آلمانی را یاد بگیرید.

همچنین آموزش گروهی زبان آلمانی و شرکت در کلاس‌های گروهی برای شما مناسب‌تر است اگر جزو افرادی هستید که:

 • تعامل و برقراری ارتباط با سایر زبان‌آموزان برای شما در اولویت است.
 • در کلاس‌های تک نفره آموزش خصوصی زبان آلمانی، زود خسته می‌شوید.
 • ترجیح می‌دهید مطالب آموزشی را به صورت ترمیک و آهسته یاد بگیرید.
 • بودجه محدودی در اختیار دارید یا هزینه پایین کلاس جزو اولویت‌های شماست.

نکات مهم در آموزش زبان آلمانی

4

پس از انتخاب روش مناسب آموزش زبان آلمانی، رعایت برخی نکات می‌تواند آموزش آلمانی را اثربخش‌تر کند. در ادامه هر یک از این نکات را معرفی می‌کنیم:

 • به سبک یادگیری خود دقت کنید. برخی افراد سبک یادگیری شنیداری و برخی دیگر سبک بصری دارند. توجه به این نکته در آموزش زبان آلمانی بسیار مهم است به طوری که می‌تواند به روند آموزش شما سرعت بیشتری ببخشد.
 • مدرسی را انتخاب کنید که متناسب با سبک یادگیری شما، تدریس می‌کند. این کار روند یادگیری زبان آلمانی را تسریع می‌کند و شما را به ادامه مسیر علاقمند می‌کند.
 • همواره در حال یادگیری لغات جدید آلمانی باشید تا دایره لغات‌تان گسترش پیدا کند. همچنین سعی کنید کلماتی که به طور روزمره با آن‌ها سروکار دارید و هر چیزی که در محیط‌ پیرامون‌تان مشاهده می‌کنید را به آلمانی یاد بگیرید.
 • از آغاز یادگیری زبان آلمانی بر تلفظ صحیح کلمات، تاکید داشته باشید. رعایت این نکته در پیشرفت زبان آلمانی هر زبان‌آموز موثر است و بر مهارت شنیداری آلمانی نیز اثر می‌گذارد.
 • فیلم‌ها و انیمیشن‌های آلمانی را مشاهده کنید و سعی کنید به نوع مکالمات و لغات به کار برده شده در آن‌ها دقت کنید.
 • هر روز به موزیک‌های آلمانی، فایل‌های صوتی و پادکست‌های آلمانی گوش دهید تا مهارت شنیداری شما تقویت شود.
 • از به کار بردن گرامر، هراس نداشته باشید. به خاطر داشته باشید با انتخاب مکالمه‌های ساده نمی‌توانید در زبان آلمانی پیشرفت کنید. چه در آموزش گروهی و چه در آموزش خصوصی زبان آلمانی، گرامرهای مختلف را در مکالمه‌های خود بیاورید تا تسلط شما به زبان آلمانی و گرامر افزایش پیدا کند.

کلام آخر

در این مطلب با آموزش خصوصی و گروهی زبان آلمانی و مزایا و معایب هر یک آشنا شدیم. برای افزایش بازدهی آموزش آلمانی بهتر است ابتدا شرایط و روحیات خود را بررسی کنید و کاملا متناسب با این موارد، روش آموزشی خود را انتخاب کنید. رعایت این نکته می‌تواند شما را سریع‌تر به اهداف‌تان برساند. تجربه شما در مورد آموزش خصوصی یا گروهی زبان آلمانی چیست؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار