گوناگون

آغاز شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳+ تصاویر و جزئیات

آغاز شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری 1403+ تصاویر و جزئیات

ستاد انتخابات کشور: انتخابات به دور دوم رفت / میزان مشارکت در این دوره ۴۰ درصد اعلام شد.

به گزارش پارسینه؛ با پایان یافتن مهلت رای گیری تصاویری از آغاز شمارش آرا در حوزه‌های مختلف ارسال شده است. آن طور که مقام های برگزاری انتخابات گفته‌اند انتظار می‌رود نتایج حوزه های انتخاباتی کوچک‌تر با توجه به تعداد آرای کمتری که برای شمارش دارند، زودتر اعلام شود.

در انتخابات روز جمعه ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای در سراسر ایران دایر شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار بود.

همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در سایر کشورها در نظر گرفته شده بوده است.

 

نتایج آخرین شمارش آرای انتخابات ۱۴۰۳

سخنگوی ستاد انتخابات کشور نتایج هشتمین مرحله از شمارش آرای انتخابات چهاردهمین دوره‌ ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، محسن اسلامی صبح شنبه ۹ تیر ۱۴۰۳ اظهار کرد:  ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه شمارش شده است که شامل ۴۸۲ شهرستان می‌شود.

وی افزود: ۲۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۸۵رای شمارش شده است و ترتیب آرا به شرح زیر است:

* پزشکیان:  ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و۹۹۱ رای

* جلیلی: ۹ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۹۸رای

* قالیباف: ۳ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۳۴۰رای

* پورمحمدی: ۲۰۶ هزار و ۳۹۷رای

جدیدترین نتایج انتخابات ۱۴۰۳ ؛ رقابت پزشکیان و جلیلی

به گزارش ایسنا، محسن اسلامی اظهار کرد:  ۴۷ هزار و ۶۰۴  شعبه شمارش شده است که شامل ۴۴۲ شهرستان می‌شود.

وی افزود: ۱۹ میلیون و ۶۹ هزار و ۷۱۳ رای شمارش شده است و ترتیب آرا به شرح زیر است:

* پزشکیان:  ۸ میلیون و ۳۰۲ هزار و۵۷۷ رای

* جلیلی: ۷ میلیون و ۱۸۹هزار و ۷۵۶رای

* قالیباف: ۲ میلیون و ۶۷۶هزار و ۵۱۲رای

* پورمحمدی: ۱۵۸ هزار و ۳۱۴رای

آمار تازه شمارش آرا/ حفظ فاصله پزشکیان با جلیلی

محسن اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: از تعداد ۳۷ هزار و ۲۴ شعبه شمارش و تجمیع شده که شامل کل آرا اعم از صحیح و باطله ۱۴ میلیون ۷۰ هزار و ۴۶۲ تعرفه شمرده شده است که مسعود پزشکیان حائز ۵ میلیون و ۹۵۵ هزار ۷۸۱ رأی، سعید جلیلی ۵ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۲۱ رأی، محمدباقر قالیباف ۱ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۳۸۵ رأی و مصطفی پورمحمدی ۱۱۱ هزار و ۹۶۷ رأی شدند.

وی یادآور شد: آمار اعلام شده در مجموع شامل نتایج ۴۰۸ شهرستان از تعداد کل ۴۸۲ شهرستان است.

نتایج تازه شمارش آراء / حفظ پیشتازی جلیلی در رقابت با پزشکیان

"محسن اسلامی" با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: از تعداد ۲۷ هزار و ۹۳۸ شعبه‌ی شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آراء اعم از صحیح و باطله می‌شود، تعداد ۱۰ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۴۱۰ تعرفه شمرده شده است که، سعید جلیلی حائز ۴ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۳۸۶ رأی، مسعود پزشکیان ۴ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۸۱۵ رأی، محمدباقر قالیباف ۱ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۸۳ رأی و مصطفی پورمحمدی ۸۰ هزار و ۵۰۶ رأی شدند.

وی یادآور شد: آمار اعلام‌شده در مجموع شامل نتایج ۳۴۳ شهرستان از تعداد کل ۴۸۲ شهرستان است.

جدیدترین نتایج شمارش آراء/ حفظ رقابت میان پزشکیان و جلیلی

محسن اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: از تعداد ۱۱ هزار و ۴۲۵ شعبه‌ی شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آراء اعم از صحیح و باطله می‌شود، ۳ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۲۴۸ تعرفه شمرده شده است که، مسعود پزشکیان حائز ۱ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۳۴۵ رأی، سعید جلیلی ۱ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۸۶۸ رأی، محمدباقر قالیباف ۵۴۴ هزار و ۱۴۴ رأی و مصطفی پورمحمدی ۲۵ هزار و ۵۳۸ رأی شدند.

وی یادآور شد: این آمار اعلام‌شده در مجموع شامل ۱۸۰ شهرستان است که در مرحله‌ی نخست اعلام نتایج نهایی انتخابات، این میزان ۱۱۶ شهرستان بود. همچنین اکنون نتایج انتخابات در ۱۱ هزار و ۴۲۵ شعبه شمارش و تجمیع شده است.

گفتنی است، شمارش آراء در دیگر حوزه‌های انتخابیه ادامه دارد و تا این لحظه و با توجه به میزان آراء اعلام‌شده از سوی ستاد انتخابات کشور، هیچ‌یک از نامزدها نتوانسته‌اند آرای لازم را کسب کنند.

رقابت میان آقایان پزشکیان، جلیلی و سپس قالیباف در جریان است و احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم بسیار زیاد است.

لازم به یادآوری است، قبلا از سوی مسئولان ستاد انتخابات در وزارت کشور اعلام شده است که، در صورت دومرحله‌ای شدن انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ شاهد برگزاری دور دوم انتخابات خواهیم بود.

 

اولین نتایج رسمیِ شمارش آرا

"محسن اسلامی" با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: اولین آمار رسمی ستاد انتخابات کشور برای نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد، از تعداد ۷ هزار و ۳ شعبه شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آراء اعم از صحیح و باطله است، ۲ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۸۶۶ تعرفه شمرده شده است که مسعود پزشکیان حائز ۹۷۳ هزار و ۵۲ رأی، سعید جلیلی ۹۶۳ هزار و ۶۱۵ رأی، محمدباقر قالیباف با ۳۴۱ هزار و ۵۶ رأی و مصطفی پورمحمدی ۱۵ هزار و ۶۲۵ رأی شده‌اند.

وی افزود: تعداد کل شعب اخذ رأی در کشور  ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه است. تعداد کل شهرستان‌های کشور نیز ۴۸۲ شهرستان است که تعداد شهرستان‌های شمارش و تجمیع‌شده که در این نوبت اعلام شد، ۱۱۶ شهرستان است.


گزارش روزنامه فرهیختگان از شمارش اولیه آرا

تا این لحظه، از ۲۰ میلیون رأی شمارش‌شده، مسعود پزشکیان حائز ۴۳ درصد، سعید جلیلی ۳۸ درصد و محمدباقر قالیباف حائز ۱۵ درصد آراء شده‌ است. 


حمله اشرار به خودروی صندوق‌های رای در راسک؛ شهادت ۲ مامور

پس از اتمام رأی‌گیری در مسیر بازگشت صندوق‌ها به فرمانداری اشرار مسلح ناشناس به یکی از خودروهای حامل صندوق اخذ آرای مردم در محور راسک به جکیگور حمله کردند که بر اثر این حمله دو نفر از ماموران بدرقه صندوق شهید و تعدادی از اعضای صندوق مجروح شدند./آخرین خبر


تنها جایی که انتخابات ایران هنوز ادامه دارد

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری کشورمان، در ۲۱ ایالت آمریکا در حال برگزاری است.

 بر اساس اطلاعیه دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن، در ۲۱ ایالت از ایالات متحده آمریکا، در مجموع ۲۹ صندوق رای‌گیری قرار داده شده است.


غیررسمی/ میزان مشارکت استان‌ها تا این لحظه:

- لرستان ۳۵ درصد 

- مازندران ۴۱.۸۲ درصد 

- قم ۵۷ درصد 

- همدان ۴۰ درصد 

- کهگیلویه و بویراحمد ۴۵ درصد 

- خراسان رضوی ۴۹.۲ درصد 

- گلستان ۳۶ درصد 

- خراسان جنوبی ۶۰.۳ درصد 

- آذربایجان شرقی ۴۴ درصد 

- کرمان ۴۵ درصد  

- ایلام ۴۷ درصد 

- یزد ۵۸.۳ درصد 

- چهارمحال و بختیاری ۳۸ درصد 

- خراسان شمالی ۴۴.۵۴  درصد 

- سمنان ۳۲ درصد 

- کرمانشاه ۳۲.۷۹  درصد 

- تهران بزرگ ۲۳ درصد 

- استان تهران ۴۵ درصد 

- کردستان ۲۳ درصد 

- گیلان ۳۱.۳ درصد 

- مرکزی ۳۹.۴ درصد 

- سیستان و بلوچستان ۳۰ درصد 

- اردبیل ۴۶ درصد 

- فارس ۳۶.۲۵ درصد 

- بوشهر ۴۶ درصد 

- اصفهان ۴۱ درصد 

-خوزستان ۲۹.۶ درصد 

- قزوین ۴۲ درصد 

- هرمزگان ۴۸ درصد 

- البرز ۳۶ درصد 

- آذربایجان غربی ۴۰.۱۲ درصد 

- زنجان ۴۶ درصد


رئیس ستاد سعید جلیلی مدعی کشیده شدن انتخابات به دور دوم شد

محسن منصوری رئیس ستاد سعید جلیلی از احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم خبر داد.

photo_2024-06-29_01-47-19

 


ادامه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در شهرهای مختلف کشورنخستین تصاویر از شمارش دستی آرا در حوزه‌های انتخاباتیسخنگوی ستاد انتخابات: به تدریج نتایج شعب اعلام خواهد شدوزیر کشور: نتایج و آمارها فقط از طریق وزارت کشور و وزارت خارجه اعلام می‌شود

احمد وحیدی،‌ وزیر کشور تاکید کرد که آمارها و نتایج فقط از وزارت کشور و وزارت خارجه که مسیر قانونی اعلام نتایج است منتشر می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار