گوناگون

پایان فرآیند اخذ رای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

پایان فرآیند اخذ رای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور: زمان رای‌گیری انتخابات به پایان رسید.

به گزارش پارسینه؛  محسن اسلامی گفت: زمان رای‌گیری چهاردهمین دورۀ انتخابات ریاست‌جمهوری پایان یافت اما در شعبه‌هایی که مردم هنوز حضور دارند رای‌گیری ادامه دارد و پس از اتمام رای‌گیری از این افراد شمارش آرا در شعبه آغاز می‌شود.

حضور نمایندگان نامزدها در شعب مجاز است. آنها می‌توانند تا پایان اخذ رای و شمارش آرا و تنظیم صورتجلسه در شعبه حضور داشته باشند

تمدید زمان انتخابات تا ساعت ۲۴؛ پس از ساعت ۲۴ شمارش آرا آغاز می‌شود

محسن اسلامی در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: پایان رای گیری از ساعت ۲۲ در شعب روستایی مانعی ندارد، اما در شعب شهری و کلانشهرها، مردم هنوز در شعب حضور دارند و قانون، اجازه تمدید زمان رای گیری را در اختیار وزیر کشور قرار داده و وزیر کشور هم تا ساعت ۲۴ اجازه اخذ رأی داده است. بعد از ساعت ۲۴، در شعبه ها بسته می شود اما رای کسانی که در نوبت رای گیری در داخل شعب هستند، اخذ می شود.

اسلامی افزود: پس از ساعت ۲۴، پلمب صندوق ها باز شده و شمارش آرا آغاز می شود. شمارش آرا با حضور نماینده نامزدها و بدون دخالت آنها انجام می شود. ابتدا در شعب، آمار صندوق در دستگاه احراز وارد می شود و در صورت جلسه ثبت شده و داده این دستگاه به صورت برخط به فرمانداری ها می رود. در ادامه فرمانداری آمار همه شعبه ها را تجمیع می کند. سپس آمار به وزارت کشور ارسال می شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: در تهران بیش از ۴ هزار شعبه وجود دارد و این فرایند طول می کشد. اگر امار ۲۵ هزار شعبه تجمیع و نهایی شود، می توانیم آمار اولیه را اعلام کنیم.

وی گفت: نامزد پیروز باید اکثریت مطلق یعنی نصف به علاوه یک کل آرا چه آرای صحیح و چه باطله آرا را بدست آورد.

اسلامی بیان کرد: اگر نامزدی نصف به علاوه یک آرا را بدست نیاورد، انتخابات به مرحله دوم می رود. در این شرایط پس از اینکه شورای نگهبان اسامی دو نفر اول را به وزارت کشور اعلام کرده و ما این اسامی را منتشر کنیم، فرصت تبلیغات این دو نامزد آغاز شده و تا 24 ساعت قبل از زمان رای گیری یعنی اولین جمعه بعد ادامه می یابد.

تمدید زمان انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۲۲

محسن اسلامی در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ضمن تشکر از حضور مردم در انتخابات و با توجه به درخواست تمدید زمان اخذ رأی و موافقت وزیر کشور، انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۲۲ در شعب سراسر کشور تمدید شد.

اسلامی اعلام کرد: زمان اخذ رأی تا ساعت ۲۰ تمدید شد

محسن اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، گفت: با تشکر از حضور مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و درخواست تمدید زمان اخذ رأی گیری در شعب سراسر کشور، بنا به دستور وزیر کشور انتخابات تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 • کارگر

  دو ماهه که مخابرات حقوق نداده پس رای بی رای

 • شیرین صفوی

  درود بر جلیلی دیگه اشتباه نمیکنم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار