گوناگون

وعده های "رایگان" برای سکانداری "پاستور"

وعده های "رایگان" برای سکانداری "پاستور"

اگر درمان زنان باردار و جمعیت کهنسال کشور تا کنون به صورت رایگان امکان پذیر و شدنی بوده و انجام نشده بی تردید تمام روسای جمهور گذشته به واسطه عدم انجام آن باید مجازات میشدند!!

امیر نیک رویان

سنگ بنای مناظرات کج و معوج برای سکانداری ریاست جمهوری کشور از زمانی آغاز شد که اجازه دادیم از صدا و سیمای ملی تهمت زنی ها و لجن پراکنی هایی که بسیاری از آن ها فاقد ارزش واقعی و حقوقی بود شکل بگیرد و از این طریق موجبات خوش آمد مردم را فراهم سازیم تا سبد رای خود را پر و پیمان سازیم!

همین شد که مناظرات به جای بررسی برنامه های نامزدها و تطبیق آن با شرایط کشور ،خواستگاهی برای وعده های پوشالی تبدیل شد و البته این همه ماجرا نیست چراکه برخی از نامزدها به علت نداشتن برنامه و نفس سلیم ،رو به تهمت زنی و لجن پراکنی هایی کردن که تا امروز ادامه دارد و حتی با توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از هرگونه رفتاری این چنینی در مناظرات با وجود دایه دار بودن ولایت پذیری و حرکت در این مسیر اما بازهم پا را فراتر گذاشتند و وعده هایی دادند و میدهند که مردم را بیشتر مایوس و نا امید از کارایی میکنند.

اگر درمان زنان باردار و جمعیت کهنسال کشور تا کنون به صورت رایگان امکان پذیر و شدنی بوده و انجام نشده بی تردید تمام روسای جمهور گذشته به واسطه عدم انجام آن باید مجازات میشدند!!

درمان رایگان بدیهی و طبیعیست اما میزان و درصد آن بستگی به وضعیت کشور از نظر اقتصادی و امکانات اجتماعی و ملزومات فرهنگی دارد که تاکنون میسور نبوده است بنابراین نامزد انتخاباتی که سه سال پیش یک "نه" محکم از مردم شنیده چه لزومی دارد در بین ۶ نفر نامزد فعلی دوباره ظاهر شود و از طریق کلید واژه های تکراری و البته نخ نمای قدیمی فرصت حضور را از دیگر نامزدهای متین و موقر برنامه دار بگیرد!

متانت و وزین بودن باید در چهره و بیان رییس جمهور مردم کشوری با تمدن کهن و زبانزد ایرانی به چشم بیاید و دیگر زمان "لمپنیسم" و فرافکنی ها ، گذشته است و همین دلیلیست که این گونه افراد دیگر مقبول مردم نیستند!

کسانی که در سه سال گذشته مسولیت اجرایی داشتند و به زعم مشاهدات و شعور افکار عمومی شهروندی حتی در دایره کاری خودشان ولو کوچک نتوانستند منشا اثر خاصی باشند چرا باید به خود اجازه بدهند که از تریبون رسمی کشور سواستفاده کنند و به تخریب چهره هایی بپردازند که کمترین خدمتشان امروز اشتغال ۳۰ هزار نفری و کارآفرینی مولد و تاثیرگذار آن هم نه فقط در دل پایتخت بلکه در نقاط کمتر برخوردار همین کشور بوده است!!

شما که قرار است درمان را برای زنان باردار و افراد کهنسال مثل خیلی چیزهای دیگر که وعده دادید رایگان کنید چرا نتوانستید حتی پله برقی های شهری از جمله پل های عابر پیاده و مترو و ...را برای همین قشر خاص سرپا نگه دارید؟!

شما در همین حد کوچک هم توانایی های خودتان را در سه سال سکانداری به هر دلیلی از جمله تحریم ها که ناچیز و بی مقدار تلقی میکردید "عاجز " ماندید!!

شما در مبلمان شهری چه کردید که امروز به جای "انگ" زدن به افراد در تریبون رسمی از آن دفاع کنید؟!

شما در این سه سالی که فرصت داشتید توانستید معضل چاله های وسط بزرگراه ها و خیابان های پایتخت را برطرف کنید که همین جمعیت کهنسال و زنان باردار که نگرانشان هستید و قصد رایگان کردن درمانشان را دارید در دست اندازهای شهری رگ به رگ نشوند و آسیب نبینند!!

شما به جز نقد همیشگی دیگران که شده جزو وظایف همیشگیتان اگر فقط کمی خودتان را نقد میکردید و به جای غوغاسالاری های مختص خودتان فقط به رسیدگی همین شهر تهران بسنده و تمرکز میکردید حتما حرف های بهتری برای گفتن داشتین و نیاز به وعده طلای رایگان و...به مردم فهیم کشوری نبود که وعده های امروز شما برایشان "خاطره" است.

متاسفانه برخی از افرادی که در قامت نامزد انتخاباتی در مناظرات حضور دارند توان ایجاد یک شغل هم در بخش خصوصی کشور را ندارند اما به راحتی مقام نقادی را برای خودشان قائل هستند بی آنکه تجربه یک روز فعالیت اقتصادی و تامین منابع را برای پروژه ای خارج از ردیف  بودجه های دولتی داشته باشند.

اما همین افراد از اقتصادی سخن میگویند که در ترجمه عملی آن موفقیتی در دوران مسولیتشان دیده نمیشود.

اگرچه حتما در بین نامزدهای فعلی گزینه و یا گزینه های اصلحی وجود دارند که به جای فرافکنی های مخرب و انگ چسبانی برنامه هایی نه از جنس وعده بلکه شدنی و امکان پذیر هم ارائه داده اند و برای هدایت در "پاستور" منطقی تر به نظر میایند.

به هرحال بی تردید با یارکشی های انجام شده بعد از مناظرات برخی از چهره های فعلی عقب نشینی کرده و جای خودشان را به افراد دیگری میدهند که پوششی عمل کرده باشند اما واقعیت این است که همیشه هم نقش "منفی" بازی کردن

جذاب نیست به خصوص اینکه دیگر نقش هم نباشد و بخشی از شخصیت وجودی شود.

این مناظرات باعث شد تا مطالبات مردمی به این سو برود که چرا برخی از این نامزدها با این چنین تفکراتی مسولیت های اجرایی مهم را در دست دارند و نظارتی بر آن ها و عملکردشان نیست...

photo_2024-06-21_09-04-22

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار