گوناگون

چرا احمدی‌نژاد علیرغم علم به احتمال ردصلاحیت ثبت‌نام کرد؟

چرا احمدی‌نژاد علیرغم علم به احتمال ردصلاحیت ثبت‌نام کرد؟

محمود احمدی‌نژاد علیرغم آنکه بر اساس تجربه چند دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری می‌داند که احتمال رد صلاحیت او بسیار بالاست، اما باز هم به عنوان داوطلب ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

پارسینه: احمدی نژاد دایره هوادارانی دارد که اکثر آنها با این تصور اشتباه که او همچنان از نامزدهای نزدیک به اصول اساسی انقلاب اسلامی است از او دفاع میکنند؛ برخی این تحلیل را دارند که او با این انگیزه ثبت‌نام می‌کند که اگر رد صلاحیت شد، حداقل بتواند با القای این نکته به هواداران که شورای نگهبان با نامزد متعهد و انقلابی مخالفت کرده است، ضربه ای نسبی به مشارکت بزند! 

احمدی نژاد در دور دوم ریاست جمهوری اش با این تصور که همه‌ آن ۲۴ میلیونی که به او رای داده‌اند، تماماً به شخص او  به عنوان ملاک تام و تمام شعارهای انقلاب اسلامی دلبسته بودند، مسیر منحرف و تمامیت خواهانه‌ای را در قدرت در پیش گرفت و پس از آن نیز تلاش کرد با تحمیل معاونش، مشایی، قدرت را همچنان در قبضه داشته باشد. 

این خیال پردازی درباره خیل هواداران البته در رادیکالهای اصلاح طلب هم زمانی وجود داشت؛ آنها هم سال ۸۱ تصور میکردند اگر تز عبور از چارچوبهای جمهوری اسلامی را مطرح کنند و یا در انتخابات نباشند، جمهوری اسلامی مشروعیتش را ازدست خواهد داد!

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 • محمد مهدی اسلامی

  __ بسمه تعالی __ من از آن روزی که خود را نیکنام __ فرض کردم هیچ ندانستم که خام __ بوده و تعظیم شیطان کرده ام__ چون برای نفس خود یک برده ام __ بگذرم از هرچه حتی هر زمان __ حب جاه بر من نخواهد داد امان __ تا برای آخرت کاری کنم __ پیش گیرم راه نیکان و خدا یاری کنم __ ان تنصرو ا الله ینصرکم و بعد از این هم مشکل است کآن ترک کنم __ معنی عبداللّهی را درک کنم __ یثبت اقدامکم .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار