گوناگون

تصویب طرح شفافیت قوای سه گانه در مجمع تشخیص مصلحت

تصویب طرح شفافیت قوای سه گانه در مجمع تشخیص مصلحت

نماینده یزد از تائید نهایی طرح شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا، محمد صالح‌جوکار، اظهار کرد: مجلس یازدهم در آخرین مصوبات خود بر مصوبه قبلی خود در تبصره ۲ ماده ۲ طرح شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها اصرار کرد و این موضوع برای اعلام نظر به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شد.

رییس کمیسیون شوراها در مجلس یازدهم ادامه داد: روز گذشته جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد و کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع پیشنهاد مجلس را اصلاح کرد؛ نظر کمیسیون شوراها این بود که کارگروه ۶ نفره ای متشکل از دو نفر از هر قوه تشکیل شود و وظیفه تشخیص مواردی را برعهده داشته باشد که شفافیت، ناظر بر منافع ملی و مصالح عمومی و حفظ آبروی اشخاص باشد. این کار هم بنا بر درخواست وزیر و یا رئیس سازمان مربوطه انجام می شود.

جوکار خاطرنشان کرد: پیشنهاد کمیسیون حقوقی مجمع تشخیص این بود که هر یک از قوا کاگروه سه نفره برای بررسی موضوع شفافیت و یا عدم شفافیت در برخی موارد را بررسی کند؛ در نهایت همین موضوع در مجمع تشخیص به تصویب رسید.

وی ادامه داد: با وجودی که این موضوع نظر مجلس نبود اما در نهایت شفافیت قوا در مجمع تشخیص تعیین تکلیف شد که تبدیل به قانون می شود.

جوکار در پایان و در جمع بندی گفت که با توجه به تائید طرح شفافیت در مجمع تشخیص، به زودی شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها تبدیل به قانون می شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار