گوناگون

با حضور در نمایندگی ایران در سازمان ملل

ادای احترام دبیرکل سازمان ملل به رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران + فیلم

ادای احترام دبیرکل سازمان ملل به رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران + فیلم

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد برای ادای احترام به شهیدان آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران عصر جمعه به وقت محلی در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در نیویورک حضور یافت.

به گزارش ایرنا، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل عصر جمعه به وقت محلی با حضور در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید ایران و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی ادای احترام کرد.

گوترش در دفتر یادبود دیپلماتیک نمایندگی ایران در سازمان متنی را با دستخط خود برای ادای احترام به مقام این شهدا نوشت و آن را امضا کرد.

دبیرکل سازمان ملل سپس با امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل که زهرا ارشادی معاون نمایندگی ایران نیز حضور داشت، دیدار صمیمانه کوتاهی داشت.

گوترش در دیدار کوتاهش با سفیر ایران با عرض تسلیت برای این سانحه دلخراش ،با خانواده های این شهدا و دولت و ملت بزرگ ایران ابراز همدردی کرد و سفیر ایران نیز از ابراز همدردی و پیام های تسلیت او قدردانی کرد

آیت الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار