گوناگون

انسیه خزعلی: باید زباله گردها را در شغل شرافتمندانه قرار دهیم

انسیه خزعلی: باید زباله گردها را در شغل شرافتمندانه قرار دهیم

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور معتقد است که اگر زباله گردها را در کار شرافتمندانه قرار دهیم و زمینه ای برای زباله گردی نباشد، قطعاً شاهد صحنه های نامناسب در سطح شهر نخواهیم بود.

پارسینه: انسیه خزعلی درباره برنامه معاونت امور زنان برای زنان زباله گرد ، بیان کرد: ما مسئولیت اجرایی نداریم، ولی در سیاستگذاری ها تلاش کردیم شرایطی برای کار شرافتمندانه و با عزت برای بانوان زباله گرد فراهم شود به خصوص اینکه بسیاری از این بانوان سرپرست خانوار هستند.

وی گفت: اخیراً در سفر استانی به زنجان شاهد بودیم که مشاور ذکر می کردند که ما زنان زباله گرد را جمع کردیم و سعی کردیم برای آنها کار ایجاد کنیم، اما به دلیل سودآوری این کار، عده ای از زنان دوباره به این کار برگشتند لذا یکی از راه های مهم این است که تفکیک زباله به طور کامل انجام بگیرد و این افراد در کارگاه هایی که می تواند این تفکیک را به ثمر برساند و به لوازم و تولیداتی که قابل استفاده هست، تبدیل کند به کار گرفته شوند.

خزعلی تأکید کرد: تا وقتی که این مساله را از مبدأ اصلاح نکنیم، در تفکیک زباله این موارد را شاهد خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه برای اصلاح این روند، کمک و همکاری برخی از دستگاه ها ضروری است، گفت: با شهرداری، وزارت جهاد و بهزیستی قرارداد بسته ایم تا بتوانیم در برخی از شهرها و در برخی از مناطق تهران بحث تفکیک زباله را به صورت وسیع تری به انجام برسانیم و جمع آوری خشکاله برای دام ها داشته باشیم تا وزارت جهاد برای دام ها خریداری کند. در حال طی کردن این مراحل هستیم و امیدواریم به نتیجه برسد.

خزعلی عنوان کرد: اگر زباله گردها را در کار شرافتمندانه قرار دهیم و زمینه ای هم برای زباله گردی نباشد، قطعاً شاهد صحنه های نامناسب نخواهیم بود و همچنین می توانیم شاهد پیشرفت و کارآفرینی مناسب برای این عزیزان باشیم.

 

منبع: شفقنا

ارسال نظر

 • بازنشسته

  تودیگه حرف نزن . رانت خوار دروغگو

 • ناشناس

  تازه گی ها خیلی وزین و سنگین صحبت می کنی ماست سفید است عسل شیرین است آسمان آبی ست

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار