گوناگون

فرمانده کل سپاه: مهاجرت انبوه پرستاران و پزشکان، جنگ روانی و تبلیغات منفی و دروغ است

فرمانده کل سپاه: مهاجرت انبوه پرستاران و پزشکان، جنگ روانی و تبلیغات منفی و دروغ است

پارسینه: سرلشکر سلامی گفت: با تمام جنگ روانی و تبلیغات منفی و دروغی که از مهاجرت انبوه پرستاران و پزشکان اعلام می‌کنند، پیشرفت‌های پزشکی ما بی‌نظیر بوده و همه معادلات برعکس شده است.

ایلنا نوشت: سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در جشنواره علمی تحقیقاتی باقرالعلوم که صبح امروز (سه‌شنبه) در مرکز همایش‌های صدرا برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: حضرت امیرالمومنین(ع) چهره مردانه قرآن و حضرت زهرا(س) چهره زنانه قرآن است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه افق‌های بسیار روشنی را در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله شاهدیم، ادامه داد: شخصیت‌های دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) در دانش پزشکی و پژوهشی در سطح کشورمان بسیار تاثیرگذار هستند.

فرمانده کل سپاه به پیشرفت‌های علمی و پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله اشاره کرد و افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) برای ساختن ایران قدرتمند تلاش می‌کنند و این جای شکرگزاری دارد.

وی با بیان اینکه ما محکوم به پیروزی هستیم، تاکید کرد: برای اینکه یک حیات عزتمندانه و شریف داشته باشیم، باید پیشرفت کنیم؛ ما باید مدرن و پیشرفته باشیم تا در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری، فرهنگ و تکنولوژی برای سایر ملت‌ها الگو باشیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تاریخ پرافتخار ایران اسلامی در حوزه های مختلف گفت: دانش پزشکی در ایران ریشه عمیقی دارد و ابن‌سینا، زینت‌بخش و سرآمد این علم در جهان است که با گذشت سال‌های بسیار، کتب او در دانشگاه‌های پیشرفته تدریس می‌شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه شاهد پیشرفت‌های چشمگیر پزشکی در کشور هستیم، اضافه کرد: زمانی نیازمند انبوه پزشکان پاکستانی و هندی بودیم و مردم برای درمان بیماران به خارج از کشور می‌رفتند اما با تمام جنگ روانی و تبلیغات منفی و دروغی که از مهاجرت انبوه پرستاران و پزشکان اعلام می‌کنند، پیشرفت‌های پزشکی ما بی‌نظیر بوده و همه معادلات برعکس شده است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز همه بیماری‌ها در داخل کشور درمان می‌شوند و مردم بسیاری از کشورهای دیگر برای درمان، به ایران عزیز می‌آیند، یادآور شد: دفاع مقدس و شیوع کرونا دو عرصه نمایش فداکاری و مجاهدت پزشکان ما است. مجاهدت‌هایی که در بیمارستان‌های غزه نیز امروز به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: پزشکان و پرستاران ما در خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا حماسه‌ها آفریدند و ایثار و فداکاری کردند؛ آن‌ها در قلب خطر، زندگی کردند.

سرلشکر سلامی با اشاره به اقدامات برجسته دانشگاه بقیه‌الله در حوزه های مختلف گفت: دانشگاه و بیمارستان بقیه‌الله، حقیقتاً در عرصه‌های مختلف درخشیده‌اند اما جهان امروز جهان سرعت است و ما باید با سرعت پیش برویم.

وی با بیان اینکه دانشگاه بقیه‌الله سپاه باید پرچمدار پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی و بهترین محل آموزشی برای پرورش پزشکان و پرستاران در کشور باشد، یادآور شد: پزشک، آرامش و چراغ امیدی را در خانه و دل بیماران ایجاد می‌کند که این کار، بسیار با ارزش بوده و نعمتی است که خداوند متعال به پزشکان و پرستاران عزیزمان داده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه جهان در شرایطی قرار دارد که در جغرافیای عالم کشورهای ضعیف جایگاهی نخواهند داشت، افزود: امروزه در بخش پزشکی در جایگاهی قرار داریم که پزشکان، پرستاران و محققان ما در سطح بالایی قرار دارند و با تمام جنگ‌ها و تحریم‌های ناجوانمردانه، درمان شدن در ایران برای اغلب کسانی که ایران اسلامی را می‌شناسند یک مطلوبیت است.

وی رشد علم را از اهداف اصلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله برشمرد و گفت: اهداف جغرافیایی دانشگاه ها تنها محدود به دیوار دانشگاه نباشد و دانشگاه ها باید برای افزایش سطح علم و دانش به همه جهان متصل شوند.

سرلشکر سلامی در پایان خاطرنشان کرد: اخلاق، دانش حرفه‌ای، مهارت و معنویت به زیبایی با هم در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله ترکیب شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار