گوناگون

اولین واکنش دولت به خبر استیضاح وزیر خارجه در مجلس

اولین واکنش دولت به خبر استیضاح وزیر خارجه در مجلس

پارسینه: سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری امروز گفت: هیأت رئیسه مجلس ثبت استیضاح وزیر امور خارجه را تأیید نکرده است.

خبرآنلاین نوشت: در روزهای اخیر، خبر استیضاح حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم توسط پارلمان نشینان رسانه ای شد. محمود عباس زاده مشکینی، عضو کمیسیون امنیت ‌ملی‌ و سیاست خارجی مجلس با اعلام این خبر، انفعال دستگاه دیپلماسی در مقابل مقامات عربستان و موضوع جنگ غزه را از علل طرح این استیضاح عنوان کرد.
اما دو روز بعد از انتشار آن،کمیسیون امنیت ملی مجلس با تکذیب خبر اعلام کرد: «استیضاح مذکور اگرچه از سوی یکی از اعضای این کمیسیون مطرح شده اما در همان کمیسیون هم به طور جدی مطرح نبوده است.» نصیرایی نماینده طبس و فردوس نیز خاطرنشان کرد: «قطعا و یقیناً قاطبه نمایندگان این حرکت را دنبال نکردند و نمی‌کنند.»
به نظر می رسد عباس زاده مشکینی طراح استیضاح وزیر خارجه بود که درخواستش به حدنصاب امضای نمایندگان مجلس نرسیده است.
در این راستا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه کشور در نشست امروز خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره تعامل وزارت خارجه و مجلس و اخبار منتشر شده مبنی بر استیضاح وزیر خارجه عنوان کرد: هیأت رئیسه مجلس ثبت این استیضاح را تایید نکرده و تعامل دستگاه دیپلماسی با مجلس خوب و سازنده است و مشورت‌ها و گفت‌وگوها به خوبی انجام می‌شود. مجلس وظایف ذاتی نظارتی خود را انجام می‌دهد. در مورد فلسطین مشورت و تبادل نظر بین مجلس و وزارت خارجه وجود دارد.
وی ادامه داد: در چارچوب مشورت‌ها بعضا نشست‌هایی را فراکسیون‌های مجلس با وزیر خارجه در داخل وزارت خارجه و مجلس برگزار می‌کنند. دیروز وزیر خارجه مهمان کمیسیون امنیت ملی بود. همکاری‌ها هم افزاست.

ارسال نظر

 • ناشناس

  سلام این هم یکی از کارهاییی هست که مردم به دولت خوشبین نیستند این پارتی بازی همه جا هست عبدالهیان به درد وزیر خارجه نمی خورد یقینا با آخر دولت نمی رساند به درد مترسک(الو الو)

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار